Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

e-shop

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

bibirez

bibirez

New Member

• Grup: Members
as vrea sa imi deschid si eu o afacere on-line, cu produse confectionate manual, produse traditonale romanesti din satul bunicilor mei

as putea sa vand ca PF?

ce modalitate ar fi mai usoara ca sa primesc banii de la cumparatorii din afara?

Ninja

Ninja

Senior Member

• Grup: Senior Members
As fi client. Nu m-as baga totusi daca procesatorul de carduri ar fi romanesc :death:

bibirez

bibirez

New Member

:)  eu ma gandeam la o metoda mai primitiva de primit banii, ceva gen posta romana, vrei sa iti ridici produsul tre sa dai banii pe el, dar sa trimiti un vas de ceramica s-au lut in afara, si mai are si e 3-4 kg nu prea cred ca renteaza

chiar nu exista alta modalitate de a trimite un obiect de masa mare fara a plati asa de mult, ca sincer e cam exagerat

seerkan

seerkan

Member

In tara se poate cu plata ramburs,dar in afara tarii nu cred ca mai merge + ca te omoara taxele postale in afara si in tara sunt cam mari dar..asta e.Posta romana  :death:

vjnookie

vjnookie

Member

mmariusel vezi ca ti-am lasat un mesaj. poate imi dai un mail si te ajut eu cu afacerea!

vjnookie

vjnookie

Member

mesajul anterior era pentru bibirez. am incurcat userii!

radu103

radu103

Guru Member

www.romcard.ro - procesator roman de palti card (e disponibil 3D Secure)

Link_Magazine

Link_Magazine

New Member

View Postbibirez, on Sep 21 2005, 10:35, said:

as vrea sa imi deschid si eu o afacere on-line, cu produse confectionate manual, produse traditonale romanesti din satul bunicilor mei

as putea sa vand ca PF?

ce modalitate ar fi mai usoara ca sa primesc banii de la cumparatorii din afara?

Bibirez,

Ai din partea revistei Link o invitatie gratuita la Seminarul de Comert Electronic din 22 noiembrie de la Camera de Comert. Gasesti mai multe detalii pe www.linkmagazine.ro - informatii despre temele de discutie, speakeri etc. De asemenea, am deschis ieri un topic chiar aici, intitulat "Seminar de Comert Electronic - 20 de invitatii gratuite", in care spuneam ca celor care vor sa se lanseze intr-o afacere online Link le ofera gratuitate. Lucru care a starnit controverse fiindca am cerut doar ideea de business pentru a face o selectie. :) Tu ai impartasit-o singur iar noi iti dam gratuitate. :) Scrie-mi pe [email protected] ca sa-ti trimit invitatia.

sandossu

sandossu

Alex Dumitru

View Postradu103, on Nov 12 2005, 11:56, said:

www.romcard.ro - procesator roman de palti card (e disponibil 3D Secure)

ce jalnic arata situl, sigur nu e teapa? ca o firma serioasa cred ca si-ar permite un designer

Link_Magazine

Link_Magazine

New Member

View Postsandossu, on Nov 12 2005, 13:04, said:

ce jalnic arata situl, sigur nu e teapa? ca o firma serioasa cred ca si-ar permite un designer

Nu-i tzeapa deloc. RomCard reprezinta, practic, platforma prin care se face comert electronic in sistem 3D Secure in Romania. Stai linistit ca nu-s probleme. :)

Garfield

Garfield

Active Member

View Postsandossu, on Nov 12 2005, 13:04, said:

:D nu e teapa

alina_tiny

alina_tiny

New Member

RomCard-ul este lider in furnizarea de solutii pentru plati online in Romania. Cum s-a spus si mai sus este platforma prin care se face comert electronic in sistem 3D Secure in Romania.

Insa exista un  mare DAR, NU lucreaza cu firme mici...cu atat mai mult cu persoane fizice. Daca va uitati la portofoliul de clienti de pe site-ul lor o sa vedeti ca sunt numai banci pe acolo. I know it for sure!

e drept, siteul e cam stangaci facut dar deh..

Insa daca tot vrei sa te bagi intr-o afacere de genul asta de sfatuiesc sa-ti infiintezi un srl.

Astor

Astor

Senior Member

bibirez, de costurile de transport te-ai interesat? Ele ucid cam toate afacerile mici.

alina_tiny

alina_tiny

New Member

Cred ca in momentul de fata cea mai rentabila solutie de livrare in strainatate este incheierea de contracte precum dhl, tnt sau fedex.

Bineinteles, in momentul in care inchei contractul trebuie sa ai anumite calcule, precum: aproximativ cate colete crezi ca ai trimite intr-o luna etc. ca sa stii ce sa negociezi cu ei. Din cate am auzit sunt foarte receptivi si se pot obtine chiar preturi mai mici decat posta romana. (si nu trebuie neaparat sa ai livrari masive ca sa obtii un pret bun)
Ca sa nu mai punem la socoteala faptul ca e serviciu de curierat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate