Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Proiectie astrala

- - - - -
  • Please log in to reply
265 replies to this topic

#37
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 11.10.2007
ioham, tu cati ani ai? presupun ca peste 14, nu ca benis, sub 14.

#38
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Proiectia astrala este de fapt iesirea in astral?
Daca da, atentie ca iesirea in astral fara echilibrarea pe acel plan poate duce la probleme maxim suportabile.
Echilibrare ca sa te simti sigur pe corpul astral, ca e al tau.
In trecut oamenii ce ieseau in astral mai erau denumiti slabi de inger.
Si se impune o viata curata, cu cruditati. Eliminarea in proportie f mare  a alimentelor moarte.
Pregatirea se face f mult timp, tocmai ptr a putea fi echilibrati in acele planuri.
Cel mai mare risc este ruperea cordonului de argint, care inseamna moarte.
Se mai spune in popor...i s-a rupt ata.
Deci se stie de asta. Noi astia moderni nu stim.

#39
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Ia-o ușor cu folclorul, moartea nu e un rezultat al ruperii cordonului da argint, ci invers. Îți recomand niște cărți serioase pe tema asta, pentru început îl poți alege pe Monroe, are 3 cărți în care descrie fenomenul foarte bine. a înființat și institutul Monroe care fix cu asta se ocupă. Dacă vrei, PM me!

#40
haimihai

haimihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.04.2013
Dar cum iti poti da seama ca ai avut o proiectie adevarata si nu o halucinatie? Si de ce, daca proiectia astrala e adevarata, nu calatoresc oamenii la extraterestri din galaxii indepartate si ne aduc si noua niste tehnologie, macar cat ca sa iesim din sistemu nostru solar, nu mai zis de galaxie.

#41
contribilus22

contribilus22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.01.2014
Raspunsul la intrebarea ta despre proiectie astrala este un DA mare si clar. Spun asta din experienta proprie. Eu nu am avut proiectii astrale fara sa vreau, am avut in jur de 4 in ultima luna de cand incerc sa le fac, si toate au fost constiente. Exista mai multe tehnici, care le poti gasi usor pe google, in principal stai intins pe spate si iti lasi corpul sa adoarma in timp ce tu ramai treaz. apoi vei intra intr-un fel de paralizie(Sleep Paralysis), si vei simti vibratii in tot corpul, ca si cum esti curentat. Dupa ce intru in stadiul de paralizie, ma concentrez pe incercarea de a ma separa de corpul fizic. Acesta e cel mai palpitant moment. Stand in pat incerc sa ma ridic in fund. Miscarea e atat de reala, incat nu iti poti da seama daca ai facut-o fizic, sau doar astral. Apoi poti sa te ridici si sa pleci unde doresti, si poti face tot ce vrei. Senzatiile din planul astral sunt de o intensitate ridicata si tot ceea ce faci este constient, tu controlezi ce se intampla. Pe langa experienta de a simti o lume total necunoscuta multora dintre noi, in planul astral poti accesa o cantitate infinita de informatii. Nu e vorba de niciun curs in care faci "sedinte". Proiectia astrala e un lucru real, experienta din care poti avea nenumarate beneficii (daca stii ce faci).

#42
skillz222

skillz222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.01.2013
Eu nu prea reusesc...presupun ca nu trebuie sa ma gandesc la nimic sau vreun tutorial bun?

#43
xtreme45

xtreme45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 24.02.2006

 contribilus22, on 02 ianuarie 2014 - 14:33, said:

Raspunsul la intrebarea ta despre proiectie astrala este un DA mare si clar. Spun asta din experienta proprie. Eu nu am avut proiectii astrale fara sa vreau, am avut in jur de 4 in ultima luna de cand incerc sa le fac, si toate au fost constiente. Exista mai multe tehnici, care le poti gasi usor pe google, in principal stai intins pe spate si iti lasi corpul sa adoarma in timp ce tu ramai treaz. apoi vei intra intr-un fel de paralizie(Sleep Paralysis), si vei simti vibratii in tot corpul, ca si cum esti curentat. Dupa ce intru in stadiul de paralizie, ma concentrez pe incercarea de a ma separa de corpul fizic. Acesta e cel mai palpitant moment. Stand in pat incerc sa ma ridic in fund. Miscarea e atat de reala, incat nu iti poti da seama daca ai facut-o fizic, sau doar astral. Apoi poti sa te ridici si sa pleci unde doresti, si poti face tot ce vrei. Senzatiile din planul astral sunt de o intensitate ridicata si tot ceea ce faci este constient, tu controlezi ce se intampla. Pe langa experienta de a simti o lume total necunoscuta multora dintre noi, in planul astral poti accesa o cantitate infinita de informatii. Nu e vorba de niciun curs in care faci "sedinte". Proiectia astrala e un lucru real, experienta din care poti avea nenumarate beneficii (daca stii ce faci).
Dacă este asa cum spui,  ma întreb cam cât timp îți ia ca sa reusesti sa te detasezi de corp? Pe etape daca se poate (cam la cat timp apare tremurul, cat timp dureaza...)

#44
contribilus22

contribilus22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.01.2014
Depinde de starea in care esti. Daca in timpul zilei te asezi in pat si incerci sa faci o proiectie, ar trebui sa te astepti cam la 45-90min. Din proprie experienta, intr-o seara m-am trezit din somn, si m-am intins pe spate, apoi dupa maxim 5 minute am simtit o senzatie care poate fi cel mai usor comparata cu un soc in tot corpul, si am simtit imediat "tremurul", care se simte ca si cum ai fi electrocutat peste tot. Dupa acele vibratii, separarea se poate face in cateva secunde.
Deci, durata in care poti obtine o proiectie depinde de relaxarea corpului fizic.

#45
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014
Mie mi s-a intamplat ceva, nu stiu daca a fost vis sau realitate. Dormeam si am visat  (sau nu) ca mi-a iesit sufletul din corp, s-a dus in coltul tavanului, iar eu ma chinuiam sa revin..nu ma puteam misca..in fine, intr-un final am reusit..dar f naspa senzatia..(si ma vedeam intinsa in pat...)

Edited by amikaa, 26 January 2014 - 19:59.


#46
alexboyQ99

alexboyQ99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.04.2014
Si mie mi s-a intamplat asta.A sunat telefonul pe la 7 dimineata , am vazut cine e si dupa m-am culcat. La un moment dat am simtit vibratii , nu puteam sa ma misc, imaginea imi fugea din fata ochilor . Dupa 6 sec am putut sa ma misc iar , eram foarte speriat.

#47
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 907
  • Înscris: 30.01.2006
Eu am incercar asta initial http://paranormal.lo...n_for_Beginners dar nu am avut prea mari rezultate. Apoi am incercat asta http://relaxationath...es-preparation/ dar nici asa nu am avut prea multe vise lucide sau alt fel de experiente. Si la final am ajuns la asta http://www.obe4u.com...usoara-tehnica/ si am avut doua decorporari. Prima oara am iesit prin usa si m-am impiedicat de caine. De fapt am intrat cu picioarele in el si m-am speriat pentru ca nu stiam ca doarme in usa. A doua oara m-am concentrat pe camera in care dormeam si m-am trezit in mijlocul ei. M-am uitat la picioarele care erau ale stralucitoare si care de la gambe se terminau intr-o ceata si pe urma m-am intors spre pat (am un fix - vreau sa imi vad corpul intins pe pat in timp ce au patrulez prin camera) si m-am trezit.

Edited by Baghe, 19 April 2014 - 19:30.


#48
doks

doks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.01.2014

 Baghe, on 19 aprilie 2014 - 19:29, said:

Eu am incercar asta initial http://paranormal.lo...n_for_Beginners dar nu am avut prea mari rezultate. Apoi am incercat asta http://relaxationath...es-preparation/ dar nici asa nu am avut prea multe vise lucide sau alt fel de experiente. Si la final am ajuns la asta http://www.obe4u.com...usoara-tehnica/ si am avut doua decorporari. Prima oara am iesit prin usa si m-am impiedicat de caine. De fapt am intrat cu picioarele in el si m-am speriat pentru ca nu stiam ca doarme in usa. A doua oara m-am concentrat pe camera in care dormeam si m-am trezit in mijlocul ei. M-am uitat la picioarele care erau ale stralucitoare si care de la gambe se terminau intr-o ceata si pe urma m-am intors spre pat (am un fix - vreau sa imi vad corpul intins pe pat in timp ce au patrulez prin camera) si m-am trezit.
Ce tot povesti aici frate ?

#49
Onatah998

Onatah998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.03.2014
Ai citit macar tot topicul?

#50
bogdanb1

bogdanb1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,176
  • Înscris: 05.07.2007
am incercat eu cu ceva ani in urma dupa ceva documentatie prealabila
am presupus ca mi-a reusit
eram deasupra corpului la cam un metru, se vedea cordonul, se auzea un sunet clar de apa care curge, probabil ceva pe la baie
am incercat sa privesc in stinga si am vazut o ciudatenie cenusie cu ochi roz. daca pina atunci totul parea cit de cit ok, asta a pus capac. am intrebat cine e si nu a raspuns, am decis sa intrerup ''sedinta''
de atunci nu am mai incercat, am prins teama si nu mai pot reusi.
parca nici rost nu mai are, e destul ca ''trebuie'' sa stai aici.

#51
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014

 contribilus22, on 16 ianuarie 2014 - 16:25, said:

Depinde de starea in care esti. Daca in timpul zilei te asezi in pat si incerci sa faci o proiectie, ar trebui sa te astepti cam la 45-90min. Din proprie experienta, intr-o seara m-am trezit din somn, si m-am intins pe spate, apoi dupa maxim 5 minute am simtit o senzatie care poate fi cel mai usor comparata cu un soc in tot corpul, si am simtit imediat "tremurul", care se simte ca si cum ai fi electrocutat peste tot. Dupa acele vibratii, separarea se poate face in cateva secunde.
Deci, durata in care poti obtine o proiectie depinde de relaxarea corpului fizic.

Mie mi se intampla sa simt tremurul acesta fara sa vreau, cand incerc sa dorm si sunt f stresata, adica simt senzatie de oboseala insa e acea oboseala psihica. Ma pun in pat sa adorm..insa nu fac decat sa ma perpelesc si cand intru intr-o stare de atipeala.. atunci simt acest tremur parca imi iese inima din mine si pt moment nu-mi simt corpul dar sunt constienta stiu ce se intampla si stiu si cam cat dureaza...stiu cat dureaza ca senzatie pt ca... ca timp habar n-am ..cred ca f putin..Si inca ceva..cu ochii inchisi fiind, vad ca o explozie...adica chiar parca sunt mii de artificii sau nush...Asta ce-o mai fi???

Edited by amikaa, 02 May 2014 - 16:32.


#52
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 907
  • Înscris: 30.01.2006
Am incercat din nou acum cateva zile si am reusit in prima noapte - de fapt dimineata, doar ca, in loc sa fac salturi cum mi-am propus am aterizat pe podeaua camerei si am mers in patru labe prin camera, am ajuns langa oglinda - am o oglinda asezata pe podea langa dulap - si am bagat capul in ea. Posted Image M-am speriat si am plecat din camera apoi s-a rupt filmul.
Problema cu metoda asta este ca dupa ce faci salturile nu iti mai amintesti nimic, adormi de-a binelea. Nu stiu cum sa prelungesc experienta.

#53
AHDUB

AHDUB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 11.07.2014

 amikaa, on 02 mai 2014 - 16:32, said:

Mie mi se intampla sa simt tremurul acesta fara sa vreau, cand incerc sa dorm si sunt f stresata, adica simt senzatie de oboseala insa e acea oboseala psihica. Ma pun in pat sa adorm..insa nu fac decat sa ma perpelesc si cand intru intr-o stare de atipeala.. atunci simt acest tremur parca imi iese inima din mine si pt moment nu-mi simt corpul dar sunt constienta stiu ce se intampla si stiu si cam cat dureaza...stiu cat dureaza ca senzatie pt ca... ca timp habar n-am ..cred ca f putin..Si inca ceva..cu ochii inchisi fiind, vad ca o explozie...adica chiar parca sunt mii de artificii sau nush...Asta ce-o mai fi???

In afara de spasmele pe care le ai (acel tremur de care vorbesti) mai simti si altceva...simti ca un curent care-ti strabate corpul?
Daca vezi acea explozie ... totul este ok .... incepi sa-ti activezi unul din organe... iti mai aduci aminte ce culoare avea acea explozie? Poti sa detaliezi un pic?

#54
bogdanb1

bogdanb1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,176
  • Înscris: 05.07.2007

 Baghe, on 08 iulie 2014 - 15:59, said:

Am incercat din nou acum cateva zile si am reusit in prima noapte - de fapt dimineata, doar ca, in loc sa fac salturi cum mi-am propus am aterizat pe podeaua camerei si am mers in patru labe prin camera, am ajuns langa oglinda - am o oglinda asezata pe podea langa dulap - si am bagat capul in ea. Posted Image M-am speriat si am plecat din camera apoi s-a rupt filmul.
Problema cu metoda asta este ca dupa ce faci salturile nu iti mai amintesti nimic, adormi de-a binelea. Nu stiu cum sa prelungesc experienta.

pai...trebuie sa elimini frica...usor de zis, foarte greu de facut.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate