Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

alocatie copil roman in Austria

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
puiugr

puiugr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 01.11.2007
Buna ziua.As dori sa va intreb urmatorul lucru:sotia lucreaza cu acte in Austria,eu cu copilul de 2,7 ani stau in Romania.poate copilul sa ia alocatie europeana?daca da ce acte imi trebuie si unde trebuie sa ma duc ca sa rezolv aceasta problema?habar nu am unde trebuie sa merg,poate la un notar,poate la primarie,poate sa vb cu un avocat.......
Va multumesc!

#2
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View Postpuiugr, on 30th July 2011, 11:30, said:

Buna ziua.As dori sa va intreb urmatorul lucru:sotia lucreaza cu acte in Austria,eu cu copilul de 2,7 ani stau in Romania.poate copilul sa ia alocatie europeana?daca da ce acte imi trebuie si unde trebuie sa ma duc ca sa rezolv aceasta problema?habar nu am unde trebuie sa merg,poate la un notar,poate la primarie,poate sa vb cu un avocat.......
Va multumesc!

nu. din cate eu stiu copilul aflandu-se in romania obtine alocatie din romania. din tara unde s-a nascut de acolo si primeste alocatiile. pentru a primi alocatiile din austria trebuie sa va stabiliti permanent pe teritoriul ei

#3
dacianu11

dacianu11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 30.04.2011

View Postpuiugr, on 30 iulie 2011 - 10:30, said:

Buna ziua.As dori sa va intreb urmatorul lucru:sotia lucreaza cu acte in Austria,eu cu copilul de 2,7 ani stau in Romania.poate copilul sa ia alocatie europeana?daca da ce acte imi trebuie si unde trebuie sa ma duc ca sa rezolv aceasta problema?habar nu am unde trebuie sa merg,poate la un notar,poate la primarie,poate sa vb cu un avocat.......
Va multumesc!

Aveti nevoie de formularele E401 si E411 care se iau din Austria, dupa care se depun in Romania. In Romania dureaza cam 1 luna dupa care le primiti inapoi, apoi se depun in Austria si in cateva luni primiti banii

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate