Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

turcia fara all inclusive

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
turcia nu inseamna doar tzarc si olinclusiv, cititi mai jos ce puteti face in turcia daca nu vreti olinclusiv

http://www.bukla.com/pdfler/eng.pdf

atentie pagina de mai sus se incarca ceva mai greu, e un fisier pdf ce contine 52 pagini


#2
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010
Excelenta initiativa . Turcia e o tara foarte frumoasa , cu enorm de multe lucruri de vazut . Din pacate multi nu merg in Turcia , ci doar la un tarc din care nu ies 7 zile

#3
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
SAu chiar şi mai multe..... :huh:

#4
forbes

forbes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 06.07.2005
Foarte tare! Merita asa ceva... oare cand o sa vedem si noi un album similar cu "carpathian garden" ?

#5
seche

seche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 11.06.2011

View Postrottweiler2007, on 27th July 2011, 12:21, said:

turcia nu inseamna doar tzarc si olinclusiv, cititi mai jos ce puteti face in turcia daca nu vreti olinclusiv

http://www.bukla.com/pdfler/eng.pdf

atentie pagina de mai sus se incarca ceva mai greu, e un fisier pdf ce contine 52 pagini
fain. da ce-i aia allinclusive ?sau olinclusiv? vreo cetate? o statuie? sau poate vreo plaja? oricum, mai intreb si pe altii.

#6
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010
Salut initiativa, acum incep sa simt diferenta intre un profesionist in turism si o fatuca de care te plangeai tu anul trecut bv. Rott

#7
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
http://www.seakayakt...tineraries.html

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/s2YXCbB5PhA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vZsIZwvrihI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5SY_RRAqcIc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005
Ma intereseaza si pe mine daca zonele Ayvalik, Cesme si orasul Izmir sunt interesante din punct de vedere al peisajelor, plajei etc, adica daca se merita 1-2 nopti in fiecare pentru a vedea si altceva decat tarcurile all inclusive care umeaza apoi...

#10
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostPhx', on 13th May 2012, 16:13, said:

Ma intereseaza si pe mine daca zonele Ayvalik, Cesme si orasul Izmir sunt interesante din punct de vedere al peisajelor, plajei etc, adica daca se merita 1-2 nopti in fiecare pentru a vedea si altceva decat tarcurile all inclusive care umeaza apoi...

eu in sept voi sta și în ayvalik și în cesme, ambele au plaja

#11
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View Postrottweiler2007, on 13th May 2012, 16:33, said:

eu in sept voi sta și în ayvalik și în cesme, ambele au plaja

Stiu ca au plaja, as fi vrut sa stiu cat e de frumos...Astept sa-mi povestesti in septembrie atunci :)

#12
calinululu

calinululu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.07.2012
Am fost de 3 ori in Ayvalic,mai precis pe o insula legata artificial de oras.Am stat in camping de fiecare data.O data am fost 2 sapt ,o data 1 sapt ,la intoarcere din Oludeniz,iar a treia oara o saptamana ,la intoarcerea din Kusadasi.Da ,este superb ,insula e acoperita cu pini,preturi mult mai mici  fata de Kusadasi ,dar la capitolul hoteluri stau prost:acum 2 ani am vrut la hotel (era bebe mic )si nu am gasit locuri decat la 5 stele Halic Parc (prea scump pt noi ).In Cesme am fost in trecere,am dormit cu cortul intr-o gradina cu maslini...e exclusivist.Daca as avea bani as merge in Cesme ,nu in Antalia :bigwhitegrin:

#13
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcalinululu, on 12th July 2012, 22:00, said:

Am fost de 3 ori in Ayvalic,mai precis pe o insula legata artificial de oras.Am stat in camping de fiecare data.O data am fost 2 sapt ,o data 1 sapt ,la intoarcere din Oludeniz,iar a treia oara o saptamana ,la intoarcerea din Kusadasi.Da ,este superb ,insula e acoperita cu pini,preturi mult mai mici  fata de Kusadasi ,dar la capitolul hoteluri stau prost:acum 2 ani am vrut la hotel (era bebe mic )si nu am gasit locuri decat la 5 stele Halic Parc (prea scump pt noi ).In Cesme am fost in trecere,am dormit cu cortul intr-o gradina cu maslini...e exclusivist.Daca as avea bani as merge in Cesme ,nu in Antalia :bigwhitegrin:
corect! in antalya e cel mai nașpa din toată turcia, la toamna voi sta fo 3 zile și n Cesme

#14
moana

moana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.05.2006
Salutare. Caut si eu un loc in Turcia care sa indeplineasca urmatoarele conditii:

- sa pot ajunge cu avionul, caci nu conducem niciunul dintre noi;
- cazarea sa fie foarte aproape de plaja, preferabil pe plaja;
- cazarea sa fie gen bungalow, studiou (putem sta si la localnici daca au camere cu baie), exclus hotel si betoane;
- zona sa fie foarte linistita, mai curand salbatica decat amenajata;
- sa putem manca prin taverne pe la localnici;
- daca nu cer prea mult sa fie plaja cu nisip si apa mica la mal caci ne luam si copilul cu noi (10 ani);
- vrem sa stam doua saptamani in septembrie, buget in jur de 2.000 euro.

Cine ma ajuta? Oana

#15
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postmoana, on 25th August 2012, 10:46, said:

Salutare. Caut si eu un loc in Turcia care sa indeplineasca urmatoarele conditii:

- sa pot ajunge cu avionul, caci nu conducem niciunul dintre noi;
- cazarea sa fie foarte aproape de plaja, preferabil pe plaja;
- cazarea sa fie gen bungalow, studiou (putem sta si la localnici daca au camere cu baie), exclus hotel si betoane;
- zona sa fie foarte linistita, mai curand salbatica decat amenajata;
- sa putem manca prin taverne pe la localnici;
- daca nu cer prea mult sa fie plaja cu nisip si apa mica la mal caci ne luam si copilul cu noi (10 ani);
- vrem sa stam doua saptamani in septembrie, buget in jur de 2.000 euro.

Cine ma ajuta? Oana

in septembrie voi sta aici - http://www.pataraakaypension.com/

avion iti iei de pe thy.com pe traseul bucuresti-istanbul-dalaman iar transferul de la aerop la pensiune te descurci, nu intreba fătucile din agenții despre așa ceva că nu au habar

plaja patara este cea mai frumoasă plajă a turciei și una dintre cele mai frumoase plaje din lume

Edited by rottweiler2007, 25 August 2012 - 11:47.


#16
moana

moana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.05.2006
multumesc pentru idee rott. tu ai mai fost acolo? stii cat de departe e plaja, cat de adanca e apa si daca putem face ceva activitati "pe jos" fiind? incerc sa caut biletele de avion sa vad cat de scumpe ajung. preturile afisate pe site sunt de persoana sau pe camera? ca 990 lire camera pentru 2 saptamani e un pret foarte bun.

#17
moana

moana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.05.2006
acum rott daca mi-ai intins un deget iti iau toata mana. :rolleyes:  m-am uitat pe google earth la patara si plaja pare mai accesibila cu masina decat pe jos, nu-i asa? pare destul de departe de posibilele cazari.

la oludeniz nu gasim ceva similar?

cu multumiri. oana

#18
gabikry

gabikry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 30.05.2005
Cautand informatii despre cum ajung mai usor in Kos si Rhodos am aflat ca exista feribot din Bodrum, cautand pe net  trasee ma tentau si cateva zile de cazare in Turcia apoi am descoperit frumusetiile si atractiile din diferitele zone turistice asa ca acum cochetez cu gandul la a renunta la insulele grecesti si a planifica un concediu de 18 zile pe coasta turceasca. Problema mea este ca nu stiu nimic de Turcia, am exclus-o total din planurile mele de concediu, in mintea mea asociez Turcia doar cu all-inclusive ceea ce nu ma atrage, desi citisem candva pe un forum englezesc de alt tip de turism, erau acolo si site-uri unde puteai gasi cazare.Noi suntem genul care umblam mult, imbinam plaja cu diferite obiective turistice, nu citim etichete, mancam de pe strada si nu facem imprastiat, nu suntem pretentiosi . As dori sa stau cate 3-4 zile in diferite zone, eventual ultimele 3 zile in Istambul, rugamintea mea e sa-mi dati idei, am mai citi cateva pe topicul cu masina spre Turcia, mentionez ca vom merge cu masina.  Multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate