Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Posibilitate casatorie fata asiatica

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007

 ylinescu, on 27th July 2011, 04:58, said:

Rog foarte mult pe cei care au vreo idee cum sa gasesc o asiatica si unde sa apelez sa-mi scrie aici.Exista vreo agentie matrimoniala care poate intermedia asa ceva?Nu este o gluma si as dori sa nu scrieti la misto referitor la acest subiect.Multumesc!
Prima asiatica am cunoscut-o la coada la permise, voia sa isi schimbe permisul de conducere cu unul romanesc. O alta am cunoscut-o cand veneam pe jos de la spitalul foisor cu un prieten accidentat inspre sala palatului. Nu mai tin minte ce cauta indivita... prima era tinerica, a doua mai experimentata, totusi aici erau venite cu treburi de ele stiute, si relatia a vost de 1 zi maxim 2.

Edited by Highlander91, 01 August 2011 - 20:45.


#38
Al_Bundy

Al_Bundy

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 29.06.2011
Si, ce ai facut cu ea in 2 zile ?

#39
sqryn

sqryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 23.04.2004
yoga clar

#40
ylinescu

ylinescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 02.12.2006
Ce mistouri de 2 lei in topicul asta.Voi chiar n-aveti ce face? Pai glumite de genul asta auzeam prin clasa a 2-a...

Chiar am rugat la inceput sa scrie doar cei care pot veni cu informatii reale.


In alta ordine de idei am intrat pe unul din siteurile indicate de cineva aici (findloveasia).Mi-am facut un profil si am primit numeroase mesaje,am vorbit apoi pe messenger cu in jur de 20 de fete (majoritatea din Filipine). Toate sunt doritoare de casatorie,dar toate vor sa merg eu mai intai acolo.Oare cum as putea sa le conving sa vina ele aici,mai ales ca le si platesc biletul de avion?

Care a cea mai mare agentie matrimoniala din Romania,stie cineva?

Edited by ylinescu, 02 August 2011 - 16:18.


#41
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008

 ylinescu, on 2nd August 2011, 17:17, said:

Toate sunt doritoare de casatorie,dar toate vor sa merg eu mai intai acolo.Oare cum as putea sa le conving sa vina ele aici,mai ales ca le si platesc biletul de avion?
Pai ofera macar bilet avion dus-intors.


Sau mai bine te duci acolo si iti alegi ce-ti place, ca doar o sa o duca bine fata, deci nu se pune problema daca iti permiti.

#42
iiiiii84

iiiiii84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 18.01.2008
Am vazut prin Iasi.. mai sunt ratacite pe langa un santier prin oras... dar sincer nu pareau gratioase... Daca vrei pot incerca sa vorbesc cu una doua sa vad ce parere au. As dori mai multe detalii legate de comision daca se poate.

#43
Kadmus

Kadmus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 03.10.2010

 ylinescu, on 2nd August 2011, 17:17, said:

Mi-am facut un profil si am primit numeroase mesaje,am vorbit apoi pe messenger cu in jur de 20 de fete (majoritatea din Filipine). Toate sunt doritoare de casatorie,dar toate vor sa merg eu mai intai acolo.Oare cum as putea sa le conving sa vina ele aici,mai ales ca le si platesc biletul de avion?

Man, ca unul care se mai afla (inca) prin Filipine, iti recomand sa-ti iei un concediu de vreo luna de zile si sa vii pe aici. Zici ca stai bine dpdv financiar. Cu €2000, excluzand pretul transportului dus-intors, traiesti ca boierul in perioada mentionata. Nu se poate sa nu gasesti ceva pe "gustul" tau. :)
Fetele, in marea majoritate, sunt amatoare de excursii permanente prin strainatate, chiar si numai pt a scapa din nenorocirea asta de tara...Pentru filipinezul de rand, viata poate fi extrem de grea. Din cauza asta, poate parea ca vor doar sa profite de tine. Nu este intotdeauna cazul; nu toate sunt panarame. In fapt, cele mai multe fac asta de nevoie - referitor la "kilometraj". Iar daca e si ceva placere in toata chestia asta...cine suntem noi sa judecam? Sunt si pe la noi destule doamne si domnisoare "bine", cu felinare rosii atarnate de coada, pe care numai fraierii se pare ca nu le vad. :rolleyes:
Oricum, daca te hotarasti la un moment dat sa faci o plimbare prin Filipine, iti recomand Cebu City (ex.2) sau Subic Bay (ex.2). Nu este chiar asa cum arata prin pozele alea, dar n-ai sa fii dezamagit. Numai prin Mindanao sa nu ajungi; te poti intoarce acasa fara cap. La propriu.
Fetele respective au dreptate. De ce sa dai bani pt biletul de avion si sa te alegi si cu o "teapa" (eventual), cand poti merge pe acolo sa te distrezi putin si sa cunosti personal pe cineva. Altfel judeci lucrurile la fata locului si vb fata in fata cu persoana respectiva. Poti gasi mai mult decat o menajera sau o casatorie de convenienta.
Ah...si...in caz ca te apuci de chestii serioase, poate n-ar strica sa arunci un ochi pe aici, aici sau...altele de genul asta. :)

Edited by Kadmus, 18 October 2011 - 16:16.


#44
oltean2007

oltean2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.09.2007
Intrucat ai mentionat agentii sau site-uri matrimoniale - ti-as recomanda sa fii extrem de atent, mai ales daca ai de gand sa trimiti bani pentru avion sau pentru alte chestii.

Riscul de a lua teapa e foarte mare, iar agentiile online folosesc metode cel putin dubioase de a facilita legaturi si posibile casatorii "intermediate de ei". De exemplu, femeile care si-au facut profiluri pe asftel de site-uri nu platesc (sau platesc foarte putin) pentru profilul ca atare, dar platesc o "taxa de casatorie" - daca si-au gasit un partener prin site-ul respectiv, pot fi facturate cateva mii de $.

Drept care agentia, mai ales daca foloseste translatori (probabil ca pentru Filipine nu e cazul, ca mai toate tipele stiu engleza) are tot interesul sa "mentina relatia", drept care vor traduce foarte "liber" sau "creativ", si vor lasa deoparte orice detaliu, atat din partea ta, cat si din partea femeii, care cred ei ca e defavorabil. Daca esti divortat si ai copii, sau daca ea e divortata si tu ai specificat ca nu vrei asa ceva, atunci poti fi aproape sigur ca informatia respectiva va fi cenzurata...
Raspunsurile femeilor pot fi modificate masiv, sau pot fi complet false (inclusiv pozele lor), ca sa-i atraga pe tipi sa plateasca.

Asta ca sa nu mai zic ca, de la bun inceput, te-as sfatui sa eviti in totalitate tipele cu care nu poti comunica direct, live - pe messenger, cu webcam etc. Daca "nu au calculator", nu au telefon mobil, etc - adica daca evita sa vorbeasca in direct, ci converseaza numai prin emailuri la cateva zile diferenta - atunci e teapa, tu vorbesti de fapt cu asa-zisi translatori, in realitate agenti de vanzari de la firma.

Daca vrei o filipineza, tine cont ca la ei nu exista divort, ci numai "anulare" a casatoriei, care e foarte greu de obtinut. Asa ca, daca tipa e "separata" sau "in proces de divort" etc, nu te baga, ca e fie o minciuna, fie, daca e pe bune, atunci te iei cu mainile de cap pana reusesti sa rezolvi cazul.

Daca vrei o coreeanca, japoneza sau singaporeza - cred ca sunt sanse mici sa gasesti pe vreuna care sa accepte sa se marite cu un strain si sa vina in Romania (mai ales daca tu nu ai conexiuni serioase in tara lor, sau nu stii limba lor. Apropo, nu ai zis daca stii vreo limba asiatica, sau daca ai afaceri sau legaturi prin Asia).

In China (aici e de fapt "baza" experientei mele), strainii sunt de obicei destul de populari, si de multe ori sunt considerati candidati "de succes" pentru casatorie. Asta mai ales daca arati "finut" si "intelectual", si nu aspru, ca sa zic asa...
Adica, daca esti mare fan de tras de fiare, de body-building extrem, sau de hard-rock / heavy metal, ai tatuaje, piercings, sau un aspect fizic "fioros" etc - daca la noi sau prin alte parti arati foarte masculin, multe chinezoaice ar zice ca nu e pe gustul lor...
Dar, pe de alta parte, ei (chinezii) sunt poate cei mai tari in a te trage pe sfoara, a nu-ti spune intregul adevar etc - mai ales daca ai probleme de limba (comunicare directa) si apelezi la translatori si agentii.
Tine cont ca in China sunt foarte putini, chiar si in randul generatiei tinere, care sa stie destula engleza (nici nu mai zic de franceza sau alte limbi occidentale) cat sa poata purta o conversatie fluenta. Asta in ciuda faptului ca cica invata la scoala, dau examene de engleza pentru admitere la facultati etc.
Asa ca, daca dai de una care vorbeste fluent, dar pe de alta parte nu pare sa fie foarte scolita sau educata, atunci fii atent si suspicios, ca se prea poate sa fi avut "legaturi" dubioase cu diversi straini in China.
Asteapta-te la intrebari foarte directe despre starea ta materiala, despre ce poti tu sa oferi etc.
Pe de alta parte insa, daca esti chiar decis si cauti pe bune - adica o relatie serioasa si nu de moment -, cred ca dintre tarile asiatice (cel putin cele pe care le stiu eu), China e cam cea mai apropiata de noi, dpdv al modului de gandire, al trecutului recent etc. Sigur ca nu sunt "fratii nostri de peste Prut" - dar vei descoperi multe chestii sociale, si bune si rele, la care cam seamana cu noi...

Asa cum bine ziceau si altii mai inainte, daca chiar esti serios in privinta asta, atunci te-as sfatui sa te duci acolo in China sau in alta tara, pentru ceva vreme - si nu sa cauti prin agentii online. Daca te duci acolo insa, ai grija sa fii intr-un mediu local, obisnuit, si nu numai prin barurile sau magazinele pentru straini, ca acolo dai numai de o anumita categorie, restransa, de localnici.

Hai ca a iesit un eseu sau un referat in toata regula... Sper ca e de folos, si ca n-a plictisit pe nimeni.
Mult noroc si mult succes!

#45
myska

myska

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.02.2013

 MUR_I0NUT, on 27 iulie 2011 - 14:36, said:

Tu crezi ce zici?
buna asa este sant dragute si cuminti vis a vis de romance total diferite poate si din cauza faptuilui ca isi cunosc situatia eu vorbesc despre filipineze si o spun pentru ca am avut deosebita placere de a merge acolo si a incheia o casatorie cu o fata filipineza.eu am cunoscut-o pe un site de dating si daca intre timp nu ai cunoscut pe cineva caci observ ca anuntul tau este postat anul trecut iti recomand site-ul de dating find love asia ai sa gasesti foarte multe pe acolo si din toate tarile asiei sant foarte abordabile.cunosc in amanuntime toate procedurile si actele necesare pentru a incheia o casatorie fie in filipine fie in romania.sant multi pe aici care spun doar lucrurii evazive si superficiale in legatura cu incheierea casatoriei multe din ele incomplete si cand te trezesti ca iti mai trebuie nu stiu ce document sau supralegalizare intampina mari dificultati.cine doreste informati precise si detailate imi poate lasa un numar de telefonPosted Image

#46
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

 myska, on 07 februarie 2013 - 14:55, said:

buna asa este sant dragute si cuminti vis a vis de romance total diferite poate si din cauza faptuilui ca isi cunosc situatia

Moarte de foame si dispuse la multe compromisuri?

#47
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Din 2011  omul s-a insurat deja. Nu mai dezgropati topicurile.

#48
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
vb serios,si eu as vrea o asiatica ,chiar o refugiata din siria ptr casatorie chiar si cu un copil.am 39 de ani sunt muncitor .curat ,dar am un defect.mare sunt urat nici o femeie nu ma place. .asta este.prieteni imi zic ,nai noroc nu te ajuta fata ta ,resemneazate esti condamnat la singuratate. nai lipici la femei ,esti ca magnetul si aluminiu

Edited by remus2509, 16 September 2015 - 21:49.


#49
Doddi

Doddi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 01.07.2015
Ai nițică răbdare amice, există și europence care vor bărbați urâți. Babele, mai ales.
Unor nemțoaice le cam plac arabii, prin țările germanice ai încercat? Degeaba îți faci griji că ai fi urât, de la o vârstă nu mai vede bine nimeni.

#50
ciprycyp

ciprycyp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.04.2009

 myska, on 07 februarie 2013 - 14:55, said:


buna asa este sant dragute si cuminti vis a vis de romance total diferite poate si din cauza faptuilui ca isi cunosc situatia eu vorbesc despre filipineze si o spun pentru ca am avut deosebita placere de a merge acolo si a incheia o casatorie cu o fata filipineza.eu am cunoscut-o pe un site de dating si daca intre timp nu ai cunoscut pe cineva caci observ ca anuntul tau este postat anul trecut iti recomand site-ul de dating find love asia ai sa gasesti foarte multe pe acolo si din toate tarile asiei sant foarte abordabile.cunosc in amanuntime toate procedurile si actele necesare pentru a incheia o casatorie fie in filipine fie in Romania.sant multi pe aici care spun doar lucrurii evazive si superficiale in legatura cu incheierea casatoriei multe din ele incomplete si cand te trezesti ca iti mai trebuie nu stiu ce document sau supralegalizare intampina mari dificultati.cine doreste informati precise si detailate imi poate lasa un numar de telefonPosted Image
Daca mai esti pe aici,scrie-mi te rog,anul asta ma casatoresc in Filipine si nu vreau sa intampin complicatii gen “mai trebuia si asta legalizat”E topic vechi dar poate mai esti pe aici

#51
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

 ciprycyp, on 25 mai 2018 - 14:18, said:

Daca mai esti pe aici,scrie-mi te rog,anul asta ma casatoresc in Filipine si nu vreau sa intampin complicatii gen “mai trebuia si asta legalizat”E topic vechi dar poate mai esti pe aici

Eu locuiesc in Filipine momentan, ce te intereseaza mai exact? (bine, eu nu ma casatoresc din motive evidente, pana nu schimba astia legislatia divortului...)

Edited by Lex404, 10 June 2018 - 09:28.


#52
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011
din pacate e o problema din ce in ce mai pregnanta.
milioane de barbati romani nu isi mai pot gasi partener sexual deoarece femeile devin din ce in ce mai pretentioase .
singura solutie e cautarea de femei pe alte continente ,solutie la care m-a gandit si eu ,deoarece vad ca aici nu am nici un succes.

#53
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

 Oscilatrix, on 27 iulie 2011 - 14:50, said:

Si care e problema ta de nu ai fost/esti in stare sa ai o relatie normala, de reciprocitate, cu o femeie pe care o cunosti pe o cale normala,

De unde ai dedus tu asta?

 pro-civilizatie, on 05 iulie 2019 - 14:09, said:

din pacate e o problema din ce in ce mai pregnanta.
milioane de barbati romani nu isi mai pot gasi partener sexual deoarece femeile devin din ce in ce mai pretentioase .
singura solutie e cautarea de femei pe alte continente ,solutie la care m-a gandit si eu ,deoarece vad ca aici nu am nici un succes.

Partener sexual iti gasesti lejer, partenera in adevaratul sens mai greu.

 Lex404, on 10 iunie 2018 - 09:28, said:

(bine, eu nu ma casatoresc din motive evidente, pana nu schimba astia legislatia divortului...)

Barbat destept.

#54
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011

 epetroiu, on 05 iulie 2019 - 15:05, said:


Partener sexual iti gasesti lejer, partenera in adevaratul sens mai greu.



nu ,nu iti gasesti lejer partener sexual,decat daca arati bine sau ai bani

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate