Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Cea mai tare app audio player!

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
nectariepv

nectariepv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.07.2011
Doamne ajuta!

Dupa lungi incercari si cercetari in domeniu am gasit cea mai tare app audio player pt android: DEADBEEF PLAYER
Cu rusine trebuie sa recunosc ca am lucrat in domeniu audio si.....nu mai vreau sa ajung in lumea aia.:(

Aveam si o rugaminte mare la voi: de curand mi-am root-at telef. (Lg Optimus Black) si nu mai pot sa cumpar app de pe android market. Voiam sa va intreb daca a descarcat sau daca poate sa descarce cineva app DeadBeef Player PRO . Eu am varianta free, dar cea PRO se intelege - e PRO. :naughty:

Edited by nectariepv, 26 July 2011 - 19:10.


#2
nectariepv

nectariepv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.07.2011
linkul aici: https://market.andro..._from_developer

Poate cineva sa o descarce?:)

#3
cvag3

cvag3

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 410
  • Înscris: 20.05.2009
Ce are asa special acest player.  Mie mi-a placut PowerAMP de exemplu.

#4
nectariepv

nectariepv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.07.2011
Sunetul e mult mai clar, iar fisierele FLAC merg pana la 1000kb\s - reali!!!
Bine conteaza si procesorul de sunet al telefonului.
Am testat si PowerAMP dar nu m-a impresionat...sub o interfata atractiva nu se ascunde mare lucru. Mp3 se aud pe orice player, dar fisierele gen FLAC sau APE care au calitate inalta daca nu sunt sustinute de un player bun....sunt tot niste amarate de mp3.
Cine a conceput DeadBeef a stiut bine ce face si nu s-a gandit numai cum sa-i fraiereasca pe copii.
Daca ai niste casti bune o sa intelegi ce vreau sa spun.:)

Edited by nectariepv, 27 July 2011 - 00:32.


#5
nectariepv

nectariepv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.07.2011
Oricum e doar parerea mea bolnava, deci fiecare isi alege ceea ce ii place.
Eu voiam sa fac rost de varianta Pro a aplicatiei, dar nu am nici o sansa pt ca e pe bani...6lei! :) ....am incercat in toate felurile dar nu am cum sa o scot de pe market pt ca tel-u meu e root-at.

Deci, daca ma poate ajuta cineva?:)

Edited by nectariepv, 27 July 2011 - 01:06.


#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,593
  • Înscris: 07.02.2003

View Postnectariepv, on 27th July 2011, 01:31, said:

Sunetul e mult mai clar, iar fisierele FLAC merg pana la 1000kb\s - reali!!!
Bine conteaza si procesorul de sunet al telefonului.
N-ai ce face... e telefon nu dispozitiv hi-fi, nu o sa scoata in veci corect ca o scula "de casa" :)

#7
trica22

trica22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 13.02.2011
Si eu am testat fel si fel de playere dar am vazut postul asta care recomanda playerul DeadBeef, l-am instalat (cel free) si vreau sa spun ca intr-adevar e mare diferenta in calitatea sunetului. Eu folosesc niste casti Sennheiser HD238 precision si cu playerul asta se aude de "plangi".

#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,593
  • Înscris: 07.02.2003
L-am pus si eu, deocamdata nu vad diferenta, si asta cu casti Technics. Observ doar ca telefonul abia scoate semnal deh... nu are amplif capabil pentru casti mari :) La program ma enerveaza ca e mare si fara pluginuri nu face nimic... asa winamp de android rullz cu toate si nu e mare. Sigur nu este un egalizator ceva care va pacaleste la urechi ?

Edited by andreic, 27 July 2011 - 07:34.


#9
trica22

trica22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 13.02.2011
Apropo de casti, e mare diferenta intre calitatea lor, eu mai am modelul Cx300II si nu se compara cu HD-238, deci daca nu ai cu ce sa asculti ca sa-ti faci o parere sau daca urechile voastre nu observa diferentele, atunci mergeti pe orice player ca pentru voi toate suna la fel.
Conteaza si materialul muzical, daca asculti mp3-uri e si normal sa nu vezi diferente, ia pune o melodie in format flac, sa vezi atunci definitie audio.

Edited by trica22, 27 July 2011 - 07:43.


#10
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,593
  • Înscris: 07.02.2003
Am testat si eu mai extensiv DeadBeef Player, egalizatorul buleste sunetul indiferent ce configurari faceam, sacadari si altele (2.3.3), deci nu-l pot folosi, cpu load este un 24% impreuna cu alte taskuri idle care mai adauga ceva gen 7-8%, oricum imi pare enorm)... si nu are buton de exit in meniu (sau nu l-am gasit eu) asa ca nu l-am mai putut termina dupa fiecare test in care eram si in monitor ca-mi ramanea agatat in whats going on decat fortat din task manager... voi asta numiti cea mai tare aplicatie ? :thumbup: Back to winamp, the classic choice.

Edited by andreic, 28 July 2011 - 18:27.


#11
cvag3

cvag3

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 410
  • Înscris: 20.05.2009
Ca tot are topicul un titlu sugestiv, hai sa gasim un player bun si functional. Cine ce sugestii mai are? Ce mai foloseste lumea.
Pana acum am vazut:
Power amp
winamp
DeadBeef

Edited by cvag3, 29 July 2011 - 00:50.


#12
BodyXXL

BodyXXL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.06.2008
Pana acum cel mai tare player mi s-a parut PowerAMP

#13
koltzu

koltzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 16.07.2006
Foloseam Doubletwist pana cand mi-am pus CyanogenMod 7. De atunci folosesc player-ul stock cu DSP manager-ul din CM7

#14
Warchild04021975

Warchild04021975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 27.11.2016
Salut,

Am instalat aplicatia si cand o deschid imi apare mesajul ,,stopped''.Eu folosesc ,,Black Player'' si dintre toate care le-am folosit scoate cel mai bun sunet,in plus imi place ca are si amplificator pentru melodiile care se aud mai incet.Intradevar nu reda fisiere FLAC doar WMA,ALAC,M4A.Merita incercat.Imi pare cea mai buna aplicatie de ascultat muzica avand in vedere ca are varianta free,iar despre bass va las pe voi sa il laudati Posted Image

https://play.google....blackplayerfree

Edited by Warchild04021975, 19 April 2017 - 13:31.


#15
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 19.02.2011
De ce nu încercați  "Neutron"... pot să spun că e un player profesional.

#16
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Phonograph Music Player: https://play.google....ramophone&hl=en

Cel puntin ca aspect si simplitate in utilizare. Cred ca diferenta cea mai mare o fac castile, amp-ul telefonului si materialul audio. Softul e doar pentru aplicare de efecte, egalizatoare, organizare etc. Eu nu folosesc egalizator la niciun player. Las totul flat asa cum este piesa inregistrata original.

Edited by antinVidia, 21 April 2017 - 13:53.


#17
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
Atunci ai nevoie de Sony MDR-V150, un sunet mai flat de atit nu iese nici cu zaibar.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate