Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

WLAN essentials

- - - - -
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#163
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005

 me_iauras, pe 24 iulie 2019 - 14:44, a scris:

Poate fi de la lease time-ul server-ului DHCP daca e prea mic ; de asemena poate fi si de la telefon masura de power saving daca fenomenul se petrece dupa o perioada mai lunga de nefolosire in mom in care intra intr-o stare de deep sleep.
Fara mai multe detalii e greu de dat solutii nu supozitii .

Faza e ca acasa nu am problema asta , dar pe alte routere [ ex. la servici unde e securizata sau in spatii publice unde e free ] apare acest mesaj si conexiunea e in stand-by , nu e activa power saving sau wi-fi secure ..

Edited by Doggfather, 26 July 2019 - 12:01.


#164
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
oare daca schimb asus ac56 cu ac68 sau nighthawk A7000 voi avea semnal mai bun?

#165
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Salutare!
Vă pun o întrebare aiurea, dar nu găsesc un răspuns pe măsură.

Pe banda de 2,4 GHz am foarte multe router-e vecine. Multe sunt pe automat, deci sar de pe un canal pe altul. Eu am un MikroTik ax3, și culmea, am setat canalul 1 (2412), pentru că multe router-e stau pe primul canal, dar sunt departe (sau au semnal slab) și nu afectează prea mult pe lățime de 20 MHz (bine, rar sare pe 40 MHz). Eu am cam -60dBm în casă, iar celelalte pe canal 1 au pe la -85 dBm și mai jos. Canalul 6 are cam pe -65 dBm, deci nu se pune problema.
Attached File  2.4 GHz.jpg   264.75K   17 downloads

Bun, acum vine problema:
Pe 5 GHz am selectat canalul 48, dar și aici apar noaptea rețele pe canalele de lângă, gen 36.
Aș vrea să trec pe canalele DFS, (deci CAC 1 minut, deși sunt și de 10 minute, cele de pe lângă SRD). Acum vin întrebările:
După acel 1 minut pentru verificarea DFS, se mai oprește pentru reverificare?
Eu am în zonă o unitate militară, dar nu au radar sau cel puțin nu au nicio antenă care să semene cu un radar.
Sau să selectez un canal din zona SRD-ului?
Attached File  5 ghz.jpg   481.17K   23 downloads

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate