Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

lumanari decorative

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
sniker

sniker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 02.12.2007
Nu mi-am pus niciodata la incercare spiritul antrepenor, dar sunt ani de cand "nascocesc" idei, de fapt le preiau de la altii si incerc sa mi le aplic mie. Nu cred ca voi face vreodata lumanari decorative, dar am inteles, desi nu ma emotionez eu prea tare la cuvinte cum ar fi afacere la cheie, cum ca se pot scoate bani frumosi din producerea de lumanari decorative cu un capital initial redus. Sa zicem ca as vrea sa fac asta si ca poate oricine face la inceput lumanari fara experienta (asta din ce am citit) , asta ar fi un avantaj ca se poate face asociatie familiala, dar sa spunem ca productia este asigurata, care ar fi procedeul de vanzare, pe cine vizez prima oara samd? e o discutie lunga, daca o sa fie si altii interesati poate ca elucidam mai multa lume. In fine, astept parerile voastre despre aceasta "afacere" si ramane de vorbit in continuare, sper eu cu oameni care au si idee si care sunt si interesati. Oare merge?

#2
adelinar

adelinar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 15.07.2006
In planul tau de afacere care ar fi piata ta de desfacere? Mai exact cui intentioezi tu sa vinzi lumnarile: unor retailer sau vrei sa devii tu retailer? Intereseaza-te de unde se aprovizioneaza cei ce vand obiecte de artizanat si amanejari interioare? Din cate stiu, multi importa din tari asiatice la preturi foarte mici. Acolo materia prima si mana de lucru sunt mai ieftine si (poate) pot oferii produsul finit la preturi mai mici decat tine. De aceea cerceteaza bine piata inainte de a lua o decizie

#3
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Ieri m-am intalnit cu un fost vecin care s-a lasat de asa ceva dupa ce a produs cam 9 ani astfel de lumanari...

#4
sniker

sniker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 02.12.2007
bulu, stii de ce s-a lasat?

adelinar, alea sunt si intrebarile mele.

Cineva cu experienta in asta, cu vreo idee?

#5
neidoni

neidoni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.07.2012
pt cine vrea sa incerce afaceri cu lumanari eu vand cu 25 de lei 2 kg de gel transparent plus pietricele si nisip fosforescent. ma gasiti pe mail [email protected] sau la 0768162988

#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 13.07.2011
eu zic ca singura sansa sa supravietuiesti in astfel de afaceri este sa vinzi la retailer. Daca tu incerci sa devi propriul retailer ai nevoie de mult capital. Trebuie sa te gandesti la banii de reclama, store-ul respectiv si nu numai. Parerea mea ca poti sa incerci la retaileri, dar eu iti garantez ca greu ai sanse. In primul rand exista mariile companii care fac lumanari pe banda rulanta si le vand la marii retaileri cu un pret foarte scazut. Tu daca incepi o sa incepi cu un numar limitat de lumanari, sa spunem 50. Ca sa poti scoate un profit de pe aceste 50 de bucati, trebuie sa pui un pret destul de ridicat, iar cei care iti vor cumpara lumanarile or sa se intrebe, de ce sa platesc aici 5? cand langa costa 1,5?.

Singura sansa este sa faci o gama larga de lumanari decorative exclusiviste si sa le expui in magazine exclusiviste cu preturi ridicate. Bine-inteles nu vinzi lumanari ca pe paine calda, dar cel putin ceva ceva.

Edited by business11, 08 July 2012 - 13:45.


#7
sava1979

sava1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 20.11.2014
pentru toti cei interesati pe www.eparafina.ro gasiti toata gama de materii prime necesare confectionarii lumanarilor

#8
sava1979

sava1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 20.11.2014
www.eparafina.ro Cea mai variata gama de parafina si utilaje pentru fabricarea lumanarilor.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate