Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

aoro.ro pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
misu_serban

misu_serban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 29.03.2007
Am comandat si eu 2 parfumuri: Moschino Forever Sailing Eau de Toilette pentru barbati 100 ml si Prada Luna Rossa Eau de Toilette pentru barbati 50 ml. Totul in regula, parfumurile au venit in cutii sigilate, in tipla. Dupe desfacere si la prima utilizare, a trebuit sa apas de cateva ori pe pompita pana s-a amorsat, semn ca parfumul nu fusese "folosit" niciodata. Una peste alta, foarte multumit de Aoro, m-au castigat de client, clar!
P.S.: Parfumurile le-am primit in 2 zile jumate de la comanda si au venit cu Cargus.

#20
danbooks23

danbooks23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 07.06.2012
Nu am cumparat nimic de pe acest site, dar am prieteni care au comandat si mi-au zis ca, pe langa faptul ca a durat foarte mult livrarea, parfumurile nu erau ca cele originale.

#21
micutu_2000

micutu_2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.07.2006
sa va zic si eu parerea mea de aoro.....sunt un consumator fidel al marci JACOMO.....si cand spun fidel bat la fund orice pitiopoanca. la modul ca torn pe mine ca un inecat. imi lipseste doar un parfum din gama Jacomo care nu il gasesc, Iar Jacomo rouge este printre preferatele mele. am avut intregul sortiment....si de 50ml, si de 100ml....si testere le am avut pe toatE. si pentru ca va spuneam ca sunt consumator utilizez 2 pe an din modelul rOUGE. dIN PACATE DE UNDE LUAM NU S-A MAI PUTUT FIIND O MARCA DESTUL DE GREU DE GASIT......SI MI-AM INCERCAT NOROCUL LA AORO......FRATILOR APA DE PLOAIE.....REPET...APA DE PLOAIE. SI EU FRAIER, CUM DRACU PUTEAM CREDE CA EL LA 91 RON POATE FI ORIGINAL CAND EU SUB 280 RON NU IL LUAM DE PE AFARA.....CEHIA, SLOVACIA SAU POLONIA. VREI UN PARFUM BUN.....FOARTE BINE, ATUNCI NU IL CUMPARA DE LA AORO. MAI BINE ITI CUMPERI TAMAIE....SIGUR TINE MAI BN DECAT ORICE PARFUM VANDURT DE EI
REPET.....SUNT FAN JACOMO....VERDE, ALBASTRU, NEGRU, ROSU, ARGINTIU...
PS: POTOLITI-VA CU AORO

#22
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Eu am luat 3 parfurmuri de la ei, unul a fost original iar celelalte doua sunt fake-uri, se vedea si dupa sticla si capac ca nu sunt originale.
Un magazin serios are sediu si depozit in Romania nu doar un site folosit ca paravan pentru comenzi. Daca faci plangere la ANPC, faci degeaba pentru ca nu au cum sa ii verifice.  Concluzia e ca vand atat originale cat si fake-uri ca sa induca consumatorii in eroare. Prefer sa comand dupa emag, elefant decat sa cumpar niste fake-uri care iti iau ochii prin preturi mici.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cam multe aberatii postate aici si ma simt nevoit sa ma repet cu ce am mai postat o data pe acest site(alt topic):
E simplu.Orice parfum sau produs cosmetic se poate verifica pe checkfresh.com dupa cod.
Produsele de pe Aoro dau la verificare o vechime de cel putin 1 an in cel mai fericit caz(rare cazuri).De obicei au 2 ani sau peste.Un parfum original depozitat necorespunzator 1 an devine mai slab ca un fake.Eu am cumparat un aftershave de pe aoro care a fost produs in urma cu 6 ani!!!Problema cu Aoro e ca pot vinde foarte bine apa chioara in loc de parfum si nimeni nu poate face reclamatie deoarece firma nu e din Romania

#24
GabrielaR

GabrielaR

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.07.2015

Astazi am primit de la aoro.ro parfumul Tresor (Lancome). Este parfumul pe care-l folosesc de aproape 20 de ani. A sosit la 2 zile de cand am facut comanda. Parfumul este original (miros, persistenta si am verificat in plus si codul de pe ambalaj), ambalajul idem. Este prima comanda la aoro, dar cu siguranta voi mai cumpara de la ei.

Edited by GabrielaR, 27 July 2015 - 12:28.


#25
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
Ne lasi cu reclama la teparii astia!

#26
adisor38

adisor38

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.10.2015
Un sfat pentru george_periculosu2007 e sa puna mana pe Gramatica Limbii Romane si sa lase TARANII IN TREABA LOR Posted Image

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Revin pe acest subiect si recomand TESTERELE  (bineinteles originale) .Am constatat ca sunt 200% ca si calitate fata de varianta normala.Merita chiar si un pret mai mare.Am verificat pe checkfresh un tester si are 6 ani vechime.Cu toate astea miroase si persista mult peste unul identic cu el (varianta normala).

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cand am vorbit de testere nu m-am referit la cele de pe aoro.Ei nici nu comercializeaza testere(decat niste fiole la 1-2ml).Eu recomand testere de pe siteuri care au la vanzare varianta de tester la 50ml , 100ml etc.

#29
Trineo

Trineo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 31.05.2006

 MembruAnonim, on 17 decembrie 2015 - 12:44, said:

Cand am vorbit de testere nu m-am referit la cele de pe aoro.Ei nici nu comercializeaza testere(decat niste fiole la 1-2ml).Eu recomand testere de pe siteuri care au la vanzare varianta de tester la 50ml , 100ml etc.

Ce siteuri sunt?

In ceea ce priveste aoro, nu am nici un repros. Am cumparat de cateva milioane bune de la ei.

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Trineo, on 18 decembrie 2015 - 20:16, said:

Ce siteuri sunt?

In ceea ce priveste aoro, nu am nici un repros. Am cumparat de cateva milioane bune de la ei.

Daca cauti pe google "parfum X tester" vei gasi destul de multe siteuri .Depinde ce parfum cauti.Nu exista un site (din ce stiu eu) care sa aiba varianta tester la orice parfum.
De pe aoro nu mai cumpar de mult timp pentru ca absolut niciun parfum de la ei nu persista(nu am incercat creed sau altul de nisa si nici nu ma risc).Ultima data am primit un parfum cumparat de la ei acum 1 luna.Este un parfum destul de exclusivist care ar trebui sa fie de o calitate peste medie (E.Zegna) .Si totusi cel cumparat de pe aoro persista numai 2 ore. Am cautat codul pe checkfresh si nu l-a gasit.

#31
gorki

gorki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.02.2005
parfumurile sunt 100% originale.terminati cu aberatiile....

Nu cred ca ei vad in Sephora ,de exemplu, un concurent pentru ca ,preturile de pe aoro si cele din Sephora nu au absolut nici o legatura.

Sephora are alt fel de bussines si nu se adreseaza aceluiasi tip de client.pentru multi ,poate,vizita la Sephora este o experienta foarte placuta,poate chiar de lux,cu servicii premium care costa si care in mod logic si normal,se platesc.

Aoro are o afacere mai simpla .cumpara ieftin cu tirul ,depoziteaza intr-un depozit pe un camp pune 10% adaos sau cat pune ,ambaleaza si seara trimite cu un curier comanda.atat.



#32
vanta

vanta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 04.12.2005
Apropo de vechimea parfumurilor.Am primit de pe Aoro ieri chloe edp love story ,am verificat pe checkfresh.com ,de curiozitate,pentru ca de autenticitatea produselor m-am lamurit de acum 8-10 comenzi. batch code 5183 inseamna iulie 2015....deci....

Cine zice ca sunt fake produsele aoro ori are magazin online ori anunturi pe olx ori si una si alta....poti cumpara linistit.

#33
wolfsburg

wolfsburg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 26.11.2010
Am avut numai experiente placute cu Aoro. Ultima oara, am comandat 2 sticlute de Creed Aventus, care sunt 100% originale. E adevarat, pretul este cam acelasi ca pe site-ul oficial. Produsul nu se gaseste in magazinele din Romania, asa ca nu pot sa fac o comparatie cu magazinele offline.

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 vanta, on 24 decembrie 2015 - 10:31, said:

Apropo de vechimea parfumurilor.Am primit de pe Aoro ieri chloe edp love story ,am verificat pe checkfresh.com ,de curiozitate,pentru ca de autenticitatea produselor m-am lamurit de acum 8-10 comenzi. batch code 5183 inseamna iulie 2015....deci....

Cine zice ca sunt fake produsele aoro ori are magazin online ori anunturi pe olx ori si una si alta....poti cumpara linistit.

Normal ca dupa ce beau 8-10 sticle de Jack contrafacut voi avea impresia ca e original....mai ales daca nu am baut unul cu timbru niciodata....

 wolfsburg, on 31 decembrie 2015 - 14:02, said:

Am avut numai experiente placute cu Aoro. Ultima oara, am comandat 2 sticlute de Creed Aventus, care sunt 100% originale. E adevarat, pretul este cam acelasi ca pe site-ul oficial. Produsul nu se gaseste in magazinele din Romania, asa ca nu pot sa fac o comparatie cu magazinele offline.

Pai daca "nu pot sa fac o comparatie cu magazinele offline" cum pot sa apreciez eu ca "sunt 100% originale" ?

Un nas antrenat si experimentat nu va comanda niciodata a doua oara de pe aoro un parfum.
Dar aoro nu va da faliment niciodata pentru ca marea masa a consumatorilor sunt .....amatori.....vorba lui Lapusneanu : " amatori , dar multi ! " Posted Image

Edited by MembruAnonim, 31 December 2015 - 16:56.


#35
wolfsburg

wolfsburg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 26.11.2010

 MembruAnonim, on 31 decembrie 2015 - 16:52, said:

Normal ca dupa ce beau 8-10 sticle de Jack contrafacut voi avea impresia ca e original....mai ales daca nu am baut unul cu timbru niciodata....



Pai daca "nu pot sa fac o comparatie cu magazinele offline" cum pot sa apreciez eu ca "sunt 100% originale" ?

Un nas antrenat si experimentat nu va comanda niciodata a doua oara de pe aoro un parfum.
Dar aoro nu va da faliment niciodata pentru ca marea masa a consumatorilor sunt .....amatori.....vorba lui Lapusneanu : " amatori , dar multi ! " Posted Image


Pentru ca autenticitatea acestui parfum se poate verifica pe site-urile specializate si pentru ca il cunosc atat de bine, incat imi dau seama ce ”batch” e, inca de la primele pufuri. Si iti dau un sfat apropo de logica ta: poti lua una parfum original de pe net si sa te duci in magazin sa faci o comparatie. Daca nu coincide, nu inseamna neaparat ca falsul a fost online, s-ar putea sa fie si invers Posted Image Fake-uri poti gasi peste tot, atat in Sephora, cat si pe Aoro sau alte site-uri. Asa ca, mai ales pentru parfumurile ”de masa”, gen Paco, Versace, CK, etc, este posibil sa ai surprize chiar si de la cea mai de incredere sursa Posted Image

Edited by wolfsburg, 31 December 2015 - 17:36.


#36
edlin-sam

edlin-sam

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.07.2016
acesta este un site foarte bun imi permite sa cumpere parfumurile mele preferate pe tot parcursul anului, cu coduri de reduceri aoro întotdeauna cel puțin 35% sau chiar 45% mai ieftin decât în magazin! Livrare produse este rapid și bine protejate.
că +++

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate