Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Nokia E6

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ovisan19

ovisan19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.02.2011
Ceau,
De curand mi-am cumparat un nokia E6 si am facut o prostie, am vrut sa revin la setarile originale si aceste telefon nu are aceasta optiune cum au celelalte telefoane, are "restore" sau "restore and delete data" si eu i-am dat restore and delete data si am sters si pozele din meniul telefonului si acum la cele "5 home screen-uri" nu mai am ce sa pun, ca arata foarte bine cu acele poze. Daca mai are cineva acest model de telefon as fi foarte recunoscator daca mi l-ar putea trimite si mie.
Am incercat sa ii fac update dar nu ma lasa ca deja are ultima versiune.

Multumesc,

#2
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Pai acolo la update in ovi suite, scrie undeva ca poti da reinstall la soft. Incearca asa

#3
SiAlPe

SiAlPe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.09.2006
Salut,

Am avut inainte E71 si am considerat ca dupa 3 ani, este timpul pentru un upgrade.

Am si eu cateva intrebari, poate reusiti sa ma ajutati:

- cum dau disable la senzorul de proximitate, din dreapta sus? Este vorba de acel senzor care face display-ul sa se stinga cand simte miscare in aproprierea sa. Este foarte frustrant cand tin telefonul in buzunar sau pe birou, daca suna cineva si intind mana spre acesta, nu vad cine suna pt ca display-ul este stins. Trebuie de fiecare data sa apuc telefonul de undeva din zona tastaturii.
- cum dau disable la senzorul de brightness, celalt senzor tot din dreapta sus. Este vorba de acel senzor care micsoreaza/creste intensitatea luminozitatii in functie de mediu. De exemplu daca este intuneric, display-ul este undeva la 30%. Daca este lumina, acesta creste. Toate acestea CHIAR daca in prealabil, in meniul display/brigtness aceasta este setata pe 50%. Vreau sa fie NON STOP 50%, cum am setat-o, nu vreau ca telefonul sa ia deciziile in locul meu :).
- la E71, cand gasea Wlan-uri, puteam sa le selectez si sa vad signal strengh. Acum, nu pot sa vad decat un fel de signal bar din 3 liniute. Cum reusesc sa aflu puterea semnalului respectivului access point/router/retele la care eventual ma pot conecta?
- nu mi-am dat seama nici acum cum fac sa pun butoanele menu si options in alta parte, alea din home screen pe care le ai by default in stanga (options) si respectiv dreapta (menu). Vreau in stanga sa fie camera nu options si in dreapta contacts ... nu am gasit nicaieri in telefon asta. La E71, am gasit in cateva secunde.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate