Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

cat costa emigrarea in canada, acte,etc?

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#37
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004

View Postfonrabie, on 13th September 2011, 06:56, said:

pai bun dar totusi am o sora acolo si vreau viza turistica macar sau pnm... sti ? nu imi trebuie sa stau in canada pentru ca eu am viata mea in tara dar am nevoie de ceva banuti deci in 6 12 luni ca turist as putea si lucra oleaca... sti?
pnm, tu nu intelegi ca nu poti lucra LEGAL ca turist, ai vazut ce scrie xwh? Da' pe site-ul oficial te-ai uitat, ca aflai si de acolo ce drepturi ai pe viza de turist?
pnm!

#38
fonrabie

fonrabie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 02.11.2006

View PostMembruAnonim, on 12th September 2011, 23:09, said:

Ai zero drepturi sa muncesti ca turist si nu te va angaja nimeni. Nu e ca si cum te duci ca in filmele hollywoodiene in port si cauti de munca.

Eu cred ca ar trebui sa ai alte prioritati in viata, si sa incepi sa le rezolvi din tara, unde dupa niste legi cretine inca mai ai drepturi la alocatie.

Te citez:



Te citez iar



Continui sa ma uimesti





Ii dau dreptate surorii tale.





Frate sa fi sanatos... sincer S.A.N.A.T.O.S chiar daca posturile astea le-am scris eu ... in momentul de fata rad cu gura pana la urechii:)) acuma imi dau seama care e treaba... sterge repede quote-urile de mai sus sa nu le vada soramea:))

Edited by fonrabie, 13 September 2011 - 22:52.


#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ma bucur ca razi cu gura pana la urechii.

Care e treaba ?

#40
fonrabie

fonrabie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 02.11.2006

View PostMembruAnonim, on 14th September 2011, 01:23, said:

Ma bucur ca razi cu gura pana la urechii.

Care e treaba ?
esti un mediocru

#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sunt, recunosc. Mai am pana sa fiu boier sa ma trezesc la ora 5 dupa amiaza, sa fac o baie cu bule, sa beau 2 litri de Sprite cu popcorn si sa conduc masina unui prieten.  :first:

#42
fonrabie

fonrabie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 02.11.2006

View PostMembruAnonim, on 14th September 2011, 17:25, said:

Sunt, recunosc. Mai am pana sa fiu boier sa ma trezesc la ora 5 dupa amiaza, sa fac o baie cu bule, sa beau 2 litri de Sprite cu popcorn si sa conduc masina unui prieten.  :first:

cati ani ai ? pnm... oricum stiu ca esti cam invidios pe programul meu extrem de flexibil:)) recunoaste:X

#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
27. Sunt invidios pe stilul tau de viata, sunt convins ca te vei integra perfect intr-un ghetto din Canada alaturi de niste burgeri, diet-coke si niste crack in weekend, asta in conditiile in care poti completa corect gramatical aplicatia pentru viza si gasesti Canada pe harta.

#44
fonrabie

fonrabie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 02.11.2006

View PostMembruAnonim, on 15th September 2011, 00:25, said:

27. Sunt invidios pe stilul tau de viata, sunt convins ca te vei integra perfect intr-un ghetto din Canada alaturi de niste burgeri, diet-coke si niste crack in weekend, asta in conditiile in care poti completa corect gramatical aplicatia pentru viza si gasesti Canada pe harta.


off acuma domnule costica de la nojag... domnul mogul:)) stilul de viata e cum til faci ma... si crede-ma ca nu un topic pe sofpedia imi va decide viza daca o voi lua sau nu ... sau un aristocrat cu numele XWH ... ce spui? am dreptate? nu mai fi penibil ca ti-am cerut ajutorul nu sa iti dai cu parerea despre unde o sa ajung eu sau daca o sa gasesc Canada pe harta sau nu ;) Pace !

#45
localintruder

localintruder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 01.04.2009

View Postfonrabie, on 12th September 2011, 01:00, said:

auziti si ca sa ma duc la sora mea in vizita? ce presupune asta? as vrea totusi sa stau un 6 luni pe putin acolo eventual sa lucrez sau sa produc niste banii (cinstiti) ? sora mea e maritata cu un Roman care a plecat acolo si ea e plecata cu viza acolo.

ca sa te duci la sora ta in vizita trebuie sa indeplinesti niste criterii. toate info la gasesti pe www.cic.gc.ca.
in linii mari iti trebuie o temporary resident visa, e bine ca sora ta sa iti trimita o scrisoare de invitatie care sa contina si actele ei de venit si de unde sa reiasa ca te va lua in spatiu pe timpul vizitei. daca e prima data cand mergi, deobicei trebuie sa mergi la ambasada canadei la bucuresti sa ceri viza de vizita (TRV), iei online formulare si le completezi, trimiti mai multe acte, daca esti sau nu casatorit/casatorita, adeverinta de salariat, venit, inclusiv dovada bunurilor de valoare pe care le detii (daca e cazul) case, terenuri, masini, cash, etc. ti se va cere si dovada ca ai bani cash dar nu e necesar sa se intample asa decat daca esti tanar/tanara si nu prea ai bunuri de valoare. astea se cer pentru chipurile a demonstra ofiterului de vize ca nu prezinti risc major sa ramai ilegal acolo. de muncit legal in perioada vizitei poti sa-ti iei gandul.
sora ta ce tip de viza are? trebuie sa fie minim rezident permanent ca sa te poate chema sau poate e macar sotul ei.

Edited by localintruder, 19 September 2011 - 09:30.


#46
catalliin

catalliin

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 255
  • Înscris: 19.04.2009
Daca mai sunt oameni care vor sa scape din romanik si 'europu' asta de rahat ar putea sa incerce in Australia sau NZ ...problema e ca astia in Au au ceva mai multe pretentii (deh, daca la conducere acolo se afla o 'fumeie' D-na Gillard sau cum s-o numii) ..
Si acolo nu-ti cere sa ai oi anumita suma de bani sunt unii care au ajuns acolo si cu 3-4 mii de euro insa s-au descurcat rapid in  gasirea unui loc de munca..atat ca tre' sa ai neaparat o vechime recenta de cel putin 3 ani intr-o meserie recunoscuta de pe lista SOL precum si celelalte cerinte pentru a insuma acel punctaj necesar la dosar

#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca tu ai impresia ca pleci cu 3-4000 EUR in Australia sau Noua Zeelanda te inseli. E o suma extrem de mica, o parte din suma ti se va opri garantie la chirie, si de cealalta parte rezisti cateva saptamani dupa ce adaugi celelalte costuri.

E si normal sa fie anumite pretentii ridicate, pentru ca pana la urma ei sunt gazdele si isi selecteaza clientela care le ocupa teritoriul.

#48
catalliin

catalliin

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 255
  • Înscris: 19.04.2009

View PostMembruAnonim, on 21st September 2011, 12:12, said:

Daca tu ai impresia ca pleci cu 3-4000 EUR in Australia sau Noua Zeelanda te inseli. E o suma extrem de mica, o parte din suma ti se va opri garantie la chirie, si de cealalta parte rezisti cateva saptamani dupa ce adaugi celelalte costuri.

E si normal sa fie anumite pretentii ridicate, pentru ca pana la urma ei sunt gazdele si isi selecteaza clientela care le ocupa teritoriul.
Asta am auzit si eu, asta spun, cat despre pretentiile lor ridicate ,totusi cred ca sunt cam marisoare avand in vedere ca mai tot continentul ala este un desert ,plus umplutura provenita de prin Asia care a contribuit din plin la formarea populatiei nu prea productive

#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pretentiile nu se fac in functie de relief. Productivi sau nu au un standard de viata destul de ridicat.

#50
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004

View Postcatalliin, on 23rd September 2011, 03:34, said:

Asta am auzit si eu, asta spun, cat despre pretentiile lor ridicate ,totusi cred ca sunt cam marisoare avand in vedere ca mai tot continentul ala este un desert ,plus umplutura provenita de prin Asia care a contribuit din plin la formarea populatiei nu prea productive
Dupa niste ani de Oz pot sa-ti zic ca impresia mea e oarecum diferita, asiaticii muncesc pe branci, caucazienii si aborigenii is mai relaxati :)

Edited by beastie, 23 September 2011 - 04:22.


#51
Fomalhaut

Fomalhaut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 16.02.2011
ce legatura are faptul ca muncesc pe brânci( cum spui tu) cu faptul ca sunt borâturi ?

sunt de apreciat doar de proprietarii de case si de sclavi

#52
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004

View PostFomalhaut, on 25th September 2011, 03:42, said:

ce legatura are faptul ca muncesc pe brânci( cum spui tu) cu faptul ca sunt borâturi ?

sunt de apreciat doar de proprietarii de case si de sclavi
Iesi afara!

#53
catalliin

catalliin

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 255
  • Înscris: 19.04.2009
Observ ca a inceput sa scada cererea pe piata occidentala de sclavi albi,accepta cu mare greutate doar elitele si geniile iar restul prefera sa ne expolateze direct la locurile de origine, in schimb am vazut ca sunt o groaza de africani ,arabi si asiatici care sunt acceptati peste tot idiferent ca vor azil sau sa ''munceasca'' asa temporar

#54
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,611
  • Înscris: 02.10.2009

View Postcatalliin, on 1st October 2011, 11:22, said:

Observ ca a inceput sa scada cererea pe piata occidentala de sclavi albi,accepta cu mare greutate doar elitele si geniile iar restul prefera sa ne expolateze direct la locurile de origine, in schimb am vazut ca sunt o groaza de africani ,arabi si asiatici care sunt acceptati peste tot idiferent ca vor azil sau sa ''munceasca'' asa temporar


Observi doar cu ochii nu si cu mintea.
In cea mai mare parte, cifra de imigratie este data de nevoile economice la un moment dat si cele de perspectiva imediata. Daca muncile care trebuie acoperite nu sunt de obicei acceptate de albi, golul se umple de cei cu mai putine mofturi. Nu are rost sa se aduca oameni care la scurt timp dupa sosire schimba macazul si strica socoteala. In general, celor din tari sarace noua tara li se pare foarte buna, adevarat rai comparativ cu ce lasa in urma si asta le da motivatie pentru a accepta, cel putin la inceput, munci mai grele sau temporare.
Daca pentru d-ta o persoana care munceste inseamna automat ca e sclav atunci chiar ca nu are rost sa te mai obosesti "observand", e pierere de vreme.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate