Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Radio Deea

- - - - -
  • Please log in to reply
1423 replies to this topic

#19
hiddenone

hiddenone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 30.05.2005
[size=7][b]

I-am prins pe la inceput in Bucuresti si mi-au placut foarte mult. Insa aici poti sa simti cum un post devine "de succes" si uita ce facea la inceput.

De exemplu dimineata ascultam numai Radio Deea si nu se vorbea nimic. Acum mai copiaza si ei de pe la alte posturi: stiri, chestii amuzante, vorbe goale. Reclama o inteleg (ca e sufletul comertului), dar in rest vreau muzica.

Ma mai agaseaza ca seara au bagat dedicatii. Daca tot simt nevoia sa vorbeasca sa ne spuna despre artisti, muzica etc.

Si ultimul lucru care nu-mi place e ca nu gasesc la ei pe site melodiile care-mi plac cel mai mult. Nu pot asculta DEEA tot timpul, dar as vrea sa ascult unele melodii mereu.


Sper sa nu ajunga un fel de KISS FM al muzicii electronice. :worthy:

#20
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Am gasit pe un site 2 adrese pentru deea botosani:

deea.icenet.ro:8128 - 128kbps
deea.icenet.ro:8000 - 24kbps

La mine insa nu merg. La voi?

#21
ghyo

ghyo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 698
  • Înscris: 16.01.2005

View Posthiddenone, on Oct 22 2005, 11:21, said:

[size=7][b]

I-am prins pe la inceput in Bucuresti si mi-au placut foarte mult. Insa aici poti sa simti cum un post devine "de succes" si uita ce facea la inceput.

De exemplu dimineata ascultam numai Radio Deea si nu se vorbea nimic. Acum mai copiaza si ei de pe la alte posturi: stiri, chestii amuzante, vorbe goale. Reclama o inteleg (ca e sufletul comertului), dar in rest vreau muzica.

Ma mai agaseaza ca seara au bagat dedicatii. Daca tot simt nevoia sa vorbeasca sa ne spuna despre artisti, muzica etc.

Si ultimul lucru care nu-mi place e ca nu gasesc la ei pe site melodiile care-mi plac cel mai mult. Nu pot asculta DEEA tot timpul, dar as vrea sa ascult unele melodii mereu.
Sper sa nu ajunga un fel de KISS FM al muzicii electronice. :worthy:

pt ca lucrez in domeniu pe mine ma agaseaza faptul ca au portiuni din "jingle"-urile pe care le difuzeaza furate din mai multe "jingle"-uri demo de pe diverse site-uri care promoveaza asa ceva, un pachet complet full de jingluri costand in jur de cateva mii de euro. de aici inteleg ca la ei la productie lucreaza tot un soi de moga dar care nu are "scule" in sensul ca ala canta din nou piesa ciordita iar astia pur si simplu decupeaza portiunea numai buna de furat.  :deadtongue:

#22
djvox

djvox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 20.12.2004
http://stream1.rohacks.org:8000  ascultati aici deea............merge bine. si calitate bunuta. 3 zile am cautat pe net pt un link de deea.....

#23
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005

View Postdjvox, on Oct 24 2005, 11:56, said:

http://stream1.rohacks.org:8000  ascultati aici deea............merge bine. si calitate bunuta. 3 zile am cautat pe net pt un link de deea.....
ESTI TARE DJvox! Mersi pentru link!

#24
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
calitate asa si asa, emit la 96 kb/s, dar decit nimic, merge si asa

Edited by mojook, 24 October 2005 - 16:00.


#25
alex_herdea

alex_herdea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 22.07.2005
hey mie nu-mi merge steam-ul asta http://stream1.rohacks.org:8000/ !!!
L-am bagat in winamp si nimik...am dat clik pe el (in speranta ca poate ma duce undeva de unde pot sa descarc stream-ul in format m3u sau ogc) dar nimik... :(( !!
Plz HELP !
Thx  :peacefingers:  !

#26
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 20.02.2004

View Postalex_herdea, on Oct 25 2005, 21:26, said:

hey mie nu-mi merge steam-ul asta http://stream1.rohacks.org:8000/ !!!
L-am bagat in winamp si nimik...am dat clik pe el (in speranta ca poate ma duce undeva de unde pot sa descarc stream-ul in format m3u sau ogc) dar nimik... :(( !!
Plz HELP !
Thx  :peacefingers:  !
Dai click pe link-ul asta http://stream1.rohac...8000/listen.pls    :P

#27
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Mie-mi merge in winamp, dar merge execrabil, fata de ieri.

Probabil a aflat lumea si se imbulzeste :)

#28
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Daca mai aveti vrun radio clasic mai bunut (nu de mp3 mic sau mobil) incercati pe 98.7 Mhz ! Este un emitator de putere mare din zona Istria-Buzau care acopera binisor S si SE tarii ! Poate va avea un pic de fasait dar odata prins cel putin nu se intrerupe :coolspeak:

#29
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
vanez de cateva zile o melodie si azi mi s-a parut ca am auzit titlul, "body rock -roche" sau asa ceva...da' n-am gasit nimic pe net: dc++ emu etc...

avetzi careva ideea despre asa ceva?
bine o dau pe radiodeea la ora :)

Edited by christig, 01 November 2005 - 13:06.


#30
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
Am auzit ca preia si transmite showul A state of trance with Armin Van Buuren..daca e asa e prea tare!!!! Sper sa ajunga si la Galati :D

#31
pepo

pepo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.04.2005
Eu ascult Deea cand ma duc la parinti in Buzau si e misto ca acolo au statie de putere mare si-l prind pana la Ploiesti si chiar si in Ploiesti ( mai greu da' merge )
SUPER !!!!!!!!!11

#32
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
De exemplu, in judetul Bacau DEEA are 4 frecvente:89.4 Targu Ocna  90.6 Bacau  91.1 Onesti si 97.4 Moinesti, acopera intreg judetul si imprejurimile!

#33
dj_mishu

dj_mishu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.09.2005
Mai nou se receptioneaza si in Dobrogea.  :coolspeak:  :yes:

#34
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Nu-mi mai merge URL-ul postat de voi. De vreo 2 zile. Stiti cumva ce se intampla?

Many thx

#35
alex_herdea

alex_herdea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 22.07.2005
mie nu mi-a mers din prima zi..

#36
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
aici merge

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate