Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Izolatie exterioara

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003
salutare,
ce fel de polistiren ma sfatuiti sa pun pt. izolatie exterioara? am zidaria din caramida porotherm.
sa pun de 10 cm sau de 5? am inteles ca exista polistiren mai subtire, cu densitate mare, ceea ce ar fi foarte bine.
cam care ar fi pretul / mp pt. izolarea exterioara?

scuze, acum am vazut, exista un topic similar, rog un moderator sa il mute la sectiunea respectiva, dar intrebarile puse de mine sper sa nu imi fie sterse :)

#2
Un_Nimeni_Celebru

Un_Nimeni_Celebru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 28.05.2007
Eu mi-am facut singur izolatia , dar pe interior la o camera de apartament, cu celuloza de 3 sau 4 cm, nu mai stiu exact, si densitate de 12. Frate-miu face si el izolatii si de la el stiu ca pe exterior daca nu faci cu minim 8 cm, recomandat de 10 cm, mai bine nu mai izolezi. Densitate mai mare gasesti la celuloza extrudat, unde densitatea poate sa fie si de 50. La cea alba, clasica, densitatea este de 10 sau 12-pentru exterior; mai nou cred ca este si de 15 densitatea la asta alba. Sfatul meu: nu o lipi la pieptene ci la lingura, cate o lingura de adeziv in fiecare colt de patrat, dintr-un caroiaj de patrate, de 20x20 cm. Aerul ala care ramane intre zid si celuloza izoleaza excelent. daca nu pui si geamuri LOW-LOW-I la termopane, e pacat de izolatie. Ca sa intelegi ce vreau sa zic, eu nu am aer conditionat, 2 pereti afara, si doi semiafara, si am vara 26 grade in camera, cand pe pervazul de marmura alba de la geam sunt 54 grade in plin soare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate