Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Hotel Cinar - Kutahya

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
meghy

meghy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 19.02.2010
In drum spre Antalya m-am gandit sa ma cazez o noapte la hotel Cinar - Kutahya. Are cineva ceva detalii despre acest hotel?

#2
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postmeghy, on 15th July 2011, 16:08, said:

In drum spre Antalya m-am gandit sa ma cazez o noapte la hotel Cinar - Kutahya. Are cineva ceva detalii despre acest hotel?
mergi linistit e ok, stai o noapte nu te muti acolo

#3
meghy

meghy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 19.02.2010
e adevarat, am intrebat insa pt ca am o experienta destul de neplacuta cu acest oras...

#4
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 17.01.2008
meghy
Poti detalia apropo de neplaceri?

#5
teo68

teo68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 30.05.2010

View Postmeghy, on 15th July 2011, 15:08, said:

In drum spre Antalya m-am gandit sa ma cazez o noapte la hotel Cinar - Kutahya. Are cineva ceva detalii despre acest hotel?
    
     Am stat la Grand Cinar ,o noapte ,la sfarsitul lui iunie,in drumul catre Antalya.Ne gandeam ca este un hotel de tranzit , de la care nu trebuie sa ai multe asteptari:camere mici ,nu prea curate ,prosoape de nefolosit, in sfarsit....ceea ce s-a mai scris despre aceste hoteluri de tranzit.Dar ,odata ajunsi ,am fost placut surprinsi .Am platit camera tripla si am primit un apartament imens, Cu un pat matrimonial si alte 2 mici,cu lenjerie curata .Tin sa specific acest aspect al curateniei,deoarece la celelate hoteluri de tranzit ,intotdeauna puneam prosoape pe pat ,pe perna,aratand destul de dubios(murdare).Baia spatioasa ,f.curata ,prosoape curate , sapun lichid la chiuveta. La cina am avut de ales din 3 sau 4 feluri de mancare (inclusiv carne), ceva dulciuri, apa , suc.La micul dejun cascaval ,oua fierte , omleta, mezeluri ,unt , dulceata ,ceai, ness.Restaurantul mare ,aerisit., cei care ne-au servit f.amabili si saritori.Am stat in holul hotelului ,care este decorat cu bun gust.Liftul este unul modern .Afara am vazut ca au si terasa .Am parcat in curtea hotelului ,care nu este f.mare.In seara can am ajuns noi,erau 4 masini.
  Este usor de gasit ,fiind pe drumul 650,si are o reclama mare la sosea.Nu ai cum sa-l ratezi.
  Il recomand fara retineri , celor care doresc o noapte intermediara.

#6
danut1971

danut1971

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.04.2009

View Postdanutzu_1069, on 15th July 2011, 18:35, said:

meghy
Poti detalia apropo de neplaceri?
buna,
poti sa stai linistit... o noapte nu conteaza, anul trecut am fost cazati o noapte, la grand cinar, in drum spre antalia. este un hotel de 4* cu demipensiune si din punctul meu de vedere este  peste cele de tranzit, au parcare in curtea hotelului, mancarea si camerele sunt ok
concediu placut

#7
meghy

meghy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 19.02.2010
Multumesc Teo, multumesc Danut si Danutzu-iti raspund si la intrebarea ta;
Acum doi ani in drum spre aceiasi Antalye, am poposit in Kutahya in speranta ca voi gasi o camera pt o noapte...Am colindat tot orasul, am cautat la vreo 7 hoteluri si...acelasi raspuns;"nu avem camera libera"...Credeam ca am ajuns intr-un oras olimpic sau ceva de genul...unde avea loc cine stie ce mare olimpiada sau campionat mondial! Deja se facuse 12 noaptea si eu cautam camere de pe la 9 seara.
Pana la urma am continuat drumul spre Antalya si...am inoptat intr-o benzinarie cu parcare, in munti, la vreo 50 km de acest Kutahya...de asta am spus ca am avut o experienta nefasta cu acest oras. Acum m-am invatat minte si am rezervat din timp, "rezervat" un fel de a spune pt ca turcul nu a dorit sa-i platesc in momentul cand am vorbit si a confirmat rezervarea printr-un mail spunandu-mi ca voi plati cand ajung acolo. Sper sa nu fie vreun banc!

#8
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postmeghy, on 17th July 2011, 15:57, said:

Multumesc Teo, multumesc Danut si Danutzu-iti raspund si la intrebarea ta;
Acum doi ani in drum spre aceiasi Antalye, am poposit in Kutahya in speranta ca voi gasi o camera pt o noapte...Am colindat tot orasul, am cautat la vreo 7 hoteluri si...acelasi raspuns;"nu avem camera libera"...Credeam ca am ajuns intr-un oras olimpic sau ceva de genul...unde avea loc cine stie ce mare olimpiada sau campionat mondial! Deja se facuse 12 noaptea si eu cautam camere de pe la 9 seara.
Pana la urma am continuat drumul spre Antalya si...am inoptat intr-o benzinarie cu parcare, in munti, la vreo 50 km de acest Kutahya...de asta am spus ca am avut o experienta nefasta cu acest oras. Acum m-am invatat minte si am rezervat din timp, "rezervat" un fel de a spune pt ca turcul nu a dorit sa-i platesc in momentul cand am vorbit si a confirmat rezervarea printr-un mail spunandu-mi ca voi plati cand ajung acolo. Sper sa nu fie vreun banc!
Mergi pe mana turcului. Nu te pacaleste.
Drum bun.

#9
claudiu2525

claudiu2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 06.01.2011
La hotelul Grand Cinar din Kutahia am stat prima oara in 2012 ,in drum spre Antalya , si pt. ca am fost foarte multumit ,am rezervat si pt. acest an o camera tripla ,care a costat vreo 90 de euro cu demipensiune.
Fata de 2012 ,acum nu mai am aceeasi parere ,de mancare nu o sa comentez pt. ca dupa 12 zile de Antalya e greu sa te multumeasca un hotel de tranzit de 4 stele ,o sa ma refer la curatenie ,si la faptul ca nici un angajat nu stie o boaba de enbleza.
Am ajuns pe la ora 8 seara si dupa ce am aratat vaucerul si pasapoartele ,primit cartela de la camera ,am incercat sa aflu pana la ce ora e servita cina .A fost  ceva de cascadorii rasului ,eu pe engleza ei pe turca , prin semne ,intr-un final mi-au confirmat banuiala ca e pana la ora 21.
Dupa ce am mancat si am urcat in camera 306 ,in prima faza am remarcat un miros de tutun destul de deranjant (pt. ca nu mai fumez de vreo 4 ani ), evident ca asa miroseau si asternuturile  care  nu cred ca fusesera schimbate de curand.  Am fost nevoiti sa luam prosoapele din bagaj sa invelim  macar pernele .Saltelele de pe cele doua paturi vai mama lor. Perdeaua de la geam la fel ,plina de praf si de miros de tutun ,am remarcat cand am vrut sa deschid geamul.Una peste alta ,cu ochii la meci am adormit. M-am trezit intepenit ,parca as fi dormit pe o scandura.
Stiu ca este un hotel de tranzit si ca stai doar o noapte ,dar in conditiile actuale nu-si mai merita pretul parerea mea.

PS : E foarte posibil ca pe fumatori sa nu-i deranjeze aceste apecte.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate