Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cum se numeste acest tip de case

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 14.04.2010
Salutare,

De curand am dat peste niste poze interesante cu niste case. Cineva vrea sa faca prin Anglia un fel de "satuc" numai din astfel de case... ce am gasit ar fi "bag-wall" houses, dar tot nu gasesc destule informatii pe net... poate au o denumire specifica... Par foarte interesante si as vrea sa stiu mai multe...

Attached File  110713115117_Bagwall_House1.jpg   140.4K   125 downloads Attached File  110713115130_Bagwall_House_2.jpg   65.09K   144 downloads Attached File  110713115311_Bagwall_House_4.jpg   27.33K   123 downloads

#2
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Vrei sa te muti intr-una? :huh:

#3
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
iglu de caramida?  :huh:

#4
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
Pare sa fie gen Iglu.

#5
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 10.01.2010
Earthbag house/home interesanta casuta  doar ca mare lucru nu poti atirna pe perete , In reste ai electricitate ,apa etc . La pret nu stiu nimic.

#6
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 14.04.2010
Momentan nu vreau sa ma mut... dar suna interesanta ideea pe viitor daca voi avea vreun plan... Eram curios daca poarta o denumire anume sa aflu mai multe detalii :) Merci de link

#7
actionmedia

actionmedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 19.11.2010
earth bag house.
La noi exista cineva care intentionaza sa construiasca in acest mod. Cautati proiectul "Apusenii Verzi" pe Facebook. Dupa ultimele informatii pe care le am, constructia din earthbag a fost amanata. Acuma intentioneaza sa construiasca prima cladire din cauciucuri uzate, umplute cu pamant batatorit. Dar sigur au si earthbag in proiect si mai devreme sau mai tarziu il vor face, in functie de fondurile pe care le au si de ce fel de oameni se mai implica.

Problema pe care o vad eu cu domurile acelea, in special in insulele britanice unde este foarte multa umezeala si ploua foarte mult, este eroziunea rapida datorata ploii. Domurile ca cele din poze se preteaza pentru zone mai uscate si mai calde gen Spania, Sicilia, Grecia, Turcia, Creta, Nordul Africii, etc. La noi, daca nu ai acoperis, iti cam spala ploile peretii, pana nu mai ramane nimic din ei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate