Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma

Prima World HD
 Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

(al bundy ro) Casa P+1E+pod

- - - - -
  • Please log in to reply
985 replies to this topic

moldoveanu00

moldoveanu00

Member

• Grup: Members

View Postal bundy ro, on 13th September 2011, 20:51, said:

LA intocmirea dosarului cadastral de alipire se cere copie legalizata dupa CU de alipire.
e prima data cand aud asa ceva  :o

al bundy ro

al bundy ro

Active Member

DE original o sa am nevoie la notar, de asta cadastristul vrea copie legalizata. O fi nevoie de ea la Oficiul de Cadastru.

al bundy ro

al bundy ro

Active Member

MI-a iesit si certificatul de urmabism de alipire si de construire.
Acolo apare ceva ce ni-mi place : La strada, imprejmnuirea se va face cu po retragere de 1.5 m de limita de proprietate, motivatia e ca trebuie largita strada. Toti vecinii mei au gardul la limita de proprietate, eu sa-l fac la 1,5 m inauntru ?

Normal ca au gresit si numarul postal ca l-au dat saptamana trecuta, acum mi-au dat altul.

vycxs2

vycxs2

Active Member

View Postal bundy ro, on 23rd September 2011, 07:32, said:

Acolo apare ceva ce ni-mi place : La strada, imprejmnuirea se va face cu po retragere de 1.5 m de limita de proprietate, motivatia e ca trebuie largita strada. Toti vecinii mei au gardul la limita de proprietate, eu sa-l fac la 1,5 m inauntru ?

Exact problema asta o am si eu :(

al bundy ro

al bundy ro

Active Member

Si ce faci? CA eu pana ma apuc de construit mai dureaza.

vycxs2

vycxs2

Active Member

Vad la anul cu gardul de la strada ce fac... eventual investesc in nivelul de trai al functionarilor de la primarie...

al bundy ro

al bundy ro

Active Member

Asta am zis si eu, dar vroiam sa pun garajul cu intrarea pe linia gardului, sa nu mai  fac gard, sa am poarta direct din strada ....

ginaro

ginaro

Active Member

View Postal bundy ro, on 25th September 2011, 07:23, said:

Asta am zis si eu, dar vroiam sa pun garajul cu intrarea pe linia gardului, sa nu mai  fac gard, sa am poarta direct din strada ....
Crezi ca e ok asa? Mai bine garajul un pic mai in spate, intri cu masina in linie dreapta pana in garaj, telecomanda la poarta si la usa de la garaj si e mult mai safe asa :)

vycxs2

vycxs2

Active Member

Subscriu.

baldovica

baldovica

Active Member

holul ala , parca manaca cam mult spatiu.

Attached Files

al bundy ro

al bundy ro

Active Member

View Postginaro, on 25th September 2011, 08:37, said:

Crezi ca e ok asa? Mai bine garajul un pic mai in spate, intri cu masina in linie dreapta pana in garaj, telecomanda la poarta si la usa de la garaj si e mult mai safe asa :)
Asta insemna ca de la gard la garaj sa las vreo 6m sa intre o masina acolo si nu prea am unde. Sau sa las mai putin ?

Baldovica: multumesc de scheme. trebuie sa invat sa lucrez si eu cu google SKethcup.

Edited by al bundy ro, 01 October 2011 - 21:36.

ginaro

ginaro

Active Member

View Postal bundy ro, on 1st October 2011, 22:23, said:

Asta insemna ca de la gard la garaj sa las vreo 6m sa intre o masina acolo si nu prea am unde. Sau sa las mai putin ?

Nu stiu daca terenul si forma casei permit, dar eu as pune garajul in spate de tot, repet, daca e posibil :peacefingers:

al bundy ro

al bundy ro

Active Member

Ultima poza din postul 7 este o schita cu terenul si amplasarea casei si a garajului.

al bundy ro

al bundy ro

Active Member

Ieri am dat actele la cadastrist, sa-mi faca alipirea, pret 700 lei. Termen 2 saptamani.

al bundy ro

al bundy ro

Active Member

Ieri am luat actele de la cadastrist cu alipirea facuta, azi ma duc la notar sa faca actul notarial de alipire care o sa fie de acum actul de proprietate.

luckydreamer

luckydreamer

Active Member

Salut,vecine,sa stapanesti sanatos pamantul si multa bafta in continuare la realizarea a ceea ce iti doresti! P.S din pacate cu retragerile de la drumul actual ne confruntam toti,pe mine ma ,,ustura'' si mai mult acest aspect pentru ca mi-au cerut sa ma retrag 2,5 m :huh:

al bundy ro

al bundy ro

Active Member

Nu am mai scris pe aici, deoarece deocamdata nu am bani de construire, asa ca o sa iau o pauza de 1 - 2 ani.

Rocknroll

Rocknroll

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postal bundy ro, on 1st December 2011, 09:12, said:

Nu am mai scris pe aici, deoarece deocamdata nu am bani de construire, asa ca o sa iau o pauza de 1 - 2 ani.

Pe de o parte poate fi mai rau (iti amani indeplinirea visului), dar pe de alta parte poate fi mai bine. Ai timp sa-ti sedimentezi bine tot proiectul si te poti informa in absolut tot ceea ce ai nevoie pentru a-ti construi casuta la cel mai bun raport calitate - pret. Plus ca... se mai anunta inca un val al crizei (mai rau) din care va scapa cine poate. E bine sa ai (si) bani pentru zile (si) mai grele...

P.S. Bundy a fost un personaj super simpatic, la Pro TV, insa a fost si un criminal in serie in State. Cu care te identifici?  :)

Edited by Rocknroll, 01 December 2011 - 09:25.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate