Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Proprietari de animalute, cum faceti fata vecinilor sau "binevoitorilor" agasanti?

- - - - -
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#19
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

View Postpro-civilizatie, on 13th July 2011, 18:37, said:

Sunt destui pensionari care au prea mult timp liber si il petrec hartuindu-i pe ceilalti.
M-am intalnit cu astfel de specimene.Ceea ce ai patit tu e nimic fata de ce am patit eu din partea diversilor batrani(batrane) ''intelepti'' si ''onorabili''.

Pai, baga!

#20
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
si eu stau intr-un bloc numai de pensionar. suntem cei mai tineri din bloc. cam 80% numai babe si cativa mosi (se stie ca barbatii mor mai repede)
in afara de o baba de la etajul 1 care e sperie de el si nu stie cum sa se ascunda mai repede prin casa blestemandu-l si bodoganind am babe linistite in bloc...majoritatea il managie, il alinta...si il lauda ca nu latra ..etc...si e vorba de un caine de 35 de kile.
in schimb am primit si eu "sfatul" sa cresc un copil in loc de caine de 2 ori pe strada....bineinteles tot de la persoane de varsta a 3 spre a 4-a.
eu nu stau la discutii cu ei... i-am trimis cat se poate de elegant in pubipla mea si le-am sugerat sa-si vada de viata lor...
in general ma enerveaza oamenii care vor sa faca conversatii pe strada cu necunoscutii...nu mai spun de cei care dau si sfaturi.

da' tot cu babele din bloc... fiind fara ocupatie tot stau cu bunghiul pe geam si paharul lipit de pereti...
acum vreo 3-4 ani fiind proaspat casatoriti...ma mai alergam cu nevasta-mea prin casa, ne mai gadilam...ea mai tipa... in fine dupa o perioada am aflat ca ni s-a dus vestea in bloc ca ii dau o bataie la saraca fata sora cu moartea... :D

#21
Fulgeratoru

Fulgeratoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 04.07.2010
E si vina voastra.
Si eu locuiesc intr-un bloc cu vreo 70% mosi (ca peste tot de altfel in tara asta) dar nu ma bag cu ei.
Ma rezum la salut si doua-trei vorbe de complezenta. Daca incearca sa ma atraga la barfa, discutii....le spun ca ma grabesc si plec.
Nici la sedintele de bloc nu particip .am "delegat" un mos sa voteze pentru mine. :)

#22
s3ction31

s3ction31

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 05.01.2008

View Postbubalus, on 14th July 2011, 10:27, said:

da' tot cu babele din bloc... fiind fara ocupatie tot stau cu bunghiul pe geam si paharul lipit de pereti...
acum vreo 3-4 ani fiind proaspat casatoriti...ma mai alergam cu nevasta-mea prin casa, ne mai gadilam...ea mai tipa... in fine dupa o perioada am aflat ca ni s-a dus vestea in bloc ca ii dau o bataie la saraca fata sora cu moartea... :D
:lol: Intr-un bloc in care am stat (eu eram cea mai tinerica de-acolo, dar mai erau inca 2 familii sub 50 de ani) apareau afise cu "Nu-ti mai bate nevasta!", dedicate unuia care chiar si-o batea...  :lol:

#23
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Off-topic:

Din cauza unui tampit de mos, am tras azi o sperietura de mi-au tasnit instantaneu lacrimile... Pe scurt, eram cu copilul in brate in microbuz, cu cosul cu pisicuta in mana, ne pregateam sa coboram, ca urma statia noastra, eram in dreptul banchetei a treia, vroiam sa duc copilul mai in fatza, ca soferii nu stau mult in statii, cand, "pe rosu", dupa mine, trece un... borat cacanar de mos, cu un carucior plin cu baloti cu... deseuri sau ce-or fi fost. Soferul pune frana brusc, ca ajungea ala sub roti, si eu efectiv zbor cu copilul in brate, din dreptul banchetei a treia, pana in dreptul spetezei scaunului soferului, sa pocnesc copilul cu capul de speteaza si mai multe nu... Ma trage un alt calator de pantaloni, ma impiedic, ma lovesc putin la genunchi, dar copilul si pisicuta sunt OK...

M-am speriat rau, am si vazut capul copilului facut zob din cauza izbiturii, mi-au dat lacrimile, am si urlat, "imi omoara copilul!!!", soferul s-a oferit sa-mi dea apa, m-a ajutat acel calator sa cobor, mosul ala tampit se oprise in drum, pana la urma...

M-am dus la el, l-am intrebat daca e nebun si i-am spus ca, daca fetita mea patzea ceva din cauza lui, eu il sfasiam in bucati... Acolo, pe loc... In momentul ala, asa as fi facut, il lua mama dracu'...

#24
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Cu copilul in brate si cu cosul cu pisica in mana faci slalom in timp ce microbuzul era in mers??
Inteligent... n-am ce zice.

Bine ca totul s-a terminat ok, de data asta.

Edited by Mocebon, 14 July 2011 - 20:43.


#25
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
eu pe chegii astia i-as pune o data pe fuga mmm lor,ei au impresia ca au cladit societatea asta cap coada,fara ei nu se poate,si vor si un respect enorm si de neclintit din partea noastra!

Nu-i sufar pe unii deloc,stau cu chef de hartza in tramvaie si pe strada,se bat mereu de la ziarul ADEVARUL DE SEARA!

DIee `u biatchess!! :bandit: :bandit: :bandit:

#26
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

View PostMocebon, on 14th July 2011, 21:42, said:

Cu copilul in brate si cu cosul cu pisica in mana faci slalom in timp ce microbuzul era in mers??
Inteligent... n-am ce zice.

Bine ca totul s-a terminat ok, de data asta.

Incetinise pentru a lua curba, statia noastra este la 2 cm ( :D ) dupa curba. Si da, mai sunt nevoita sa fac si slalom, pentru ca sunt situatii in care se aglomereaza asa de mult, ca, daca nu te misti la timp, pierzi statia. Ca nici calatorii nu-ti fac loc suficient de repede, am mai patit-o cu o baba, tot asa, statea intepenita in dreptul usii, neam sa se dea la o parte, eu tot cu copilul eram, am injurat-o bine.

Uneori, din cauza aglomeratiei, nici banii nu am mai apucat sa i-i dau soferului.

View PostAl3csutzul, on 15th July 2011, 01:13, said:

eu pe chegii astia i-as pune o data pe fuga mmm lor,ei au impresia ca au cladit societatea asta cap coada,fara ei nu se poate,si vor si un respect enorm si de neclintit din partea noastra!

Nu-i sufar pe unii deloc,stau cu chef de hartza in tramvaie si pe strada,se bat mereu de la ziarul ADEVARUL DE SEARA!

DIee `u biatchess!! :bandit: :bandit: :bandit:


Daaa, ai dreptate cu "Adevarul de Seara". :D

Eu n-am nimic cu ei, dar unii sunt asa de enervanti, nush ce mama lor au... Mai am o vecina pe aici, aia, cand are ea impresia ca nu-i dai atentie in timpul conversatiei, incepe sa te plesneasca cu dosul palmei peste brat, in semn de "auzi?"

Pe asta zau de nu-mi vine s-o pun sa masoare 1 m... :D

Si nush, io inteleg ca e dragalasa fetita, e blonduta, cu ochi albastri, da' toate babele se leaga de ea: "da-mi mie carliontii aia, da-mi macar o suvita, manca-ti-as ochisorii tai aia albastri, da' cu cine semeni tu asa frumoasa, da-mi mie rochita, uite un covrig, o bomboana..."

#27
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Inainte sa devin om serios aveam in bloc o baba pocaita care avea de comentat constant, rahaturi de genu' "derbedeilor, huliganilor, curvelor, cu fuste din alea scurte umblati, etc...". Bineanteles ca era abonata constant la bulgari de zapada aruncati iarna pe geam (daca il bagam in oala cu ciorba era jackpot). Odata i-am aratat curu', ca sa aiba ce comenta, era sa faca baba stop cardiac.

#28
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Asta cu fundul e periculoasa, daca ii place si vrea mai mult :roflmao:

#29
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ti-as zice io aici ce tre sa le zici, da ma tem ca o sa fiu suspendat pina vine cristos a doua oara. si cum stim ca cristos n-o sa vina...

#30
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

View PostMosotti, on 15th July 2011, 10:21, said:

ti-as zice io aici ce tre sa le zici, da ma tem ca o sa fiu suspendat pina vine cristos a doua oara. si cum stim ca cristos n-o sa vina...

Vezi, daca nu mai esti moderator... :P

Edit: inainte de acel "Gata!" al meu, vecina cu "paru' picat al nepoatei mele" era tot un lapte si-o miere, ma lasa sa imi intind rufele in uscatorul ei, daca cel de pe palierul meu era ocupat, "vai, dar chiar te rog sa vii la mine, sa le intinzi, nu e nicio problema". Dupa, s-a stricat brusc yala si nu se mai deschide uscatorul ei... :D

Edited by Deria_Leena26, 15 July 2011 - 15:25.


#31
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006

Quote

manca-ti-as ochisorii tai aia albastri, da' cu cine semeni tu asa frumoasa, da-mi mie rochita, uite un covrig, o bomboana..."

Asta e retorica...doar se vede ca seamana cu frumoasa ei mama.

#32
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
hey, topicul incepe sa isi schimbe subiectul, incetisor. E vorba despre pet world, nu despre babe si mosi (bine, o parte dintre ei, s-ar incadra perfect in aria asta :)) )

In Giurgiu, in centrul orasului, exista un mic parculet, toti tinerii il stiu de PJB (adica Parcul Jigodiilor Batrane), dar culmea, ca aici vin si babutze cu catei, pikinezi in special, ma gandesc cum or fi la alea pe scara, cu celelalte vecine, s-or lua de ea?! :))

Poti sa le zici direct in fata, ... Dar ce va foote pe voi grija, de mine, de familia mea, ce fac eu, etc... Va cauta moartea pe acasa, si voi iesiti la plimbare?

#33
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
La noi nu ai voie cu caini in parcuri.

#34
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005
Da-mi un PM, te invat eu injuraturi noi.

#35
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007

View Postrichelieu, on 15th July 2011, 16:39, said:

Asta e retorica...doar se vede ca seamana cu frumoasa ei mama.
Tu de unde stii?

#36
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Cu ta-su seamana. :D Zic io.

Da' acum, back to topic. Care este SI despre babe si mosi, avand in vedere ca multi avem vecini care sunt babe si mosi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate