Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

The Film Machine (avi to DVD)

- - - - -
  • Please log in to reply
342 replies to this topic

#271
Ageamiu

Ageamiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 05.10.2003
Raspund ''la plezneala'', pentru ca nu stiu ce poate fi, dar am auzit niste zvonuri perfect credibile. Baietii astia (autorii TFM si DVD2SVCD) s-au puturosit si n-au implementat CCE 2.7X.
Am scris pentru a-ti sugera ca, daca tot ai muncit sa dezinstalezl/re... TFM, fa o proba si cu un CCE 2.6X (recunoscut a fi ''specialitatea'' lui The Mask). Si, oricum, du-te la ultimul TFM (parca 1.6.0.18, nu mai stiu)!

Edited by Ageamiu, 16 January 2007 - 13:33.


#272
nflorinel

nflorinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 20.01.2006
nu am incercat cu CCE 2.6x,dar aceeasi eroare da si cu canopus procoder 2

#273
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Instaleaza-ti ultimul beta si nu te mai vaita ca o baba. ;)

enjoy,
Mtz

#274
Ageamiu

Ageamiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 05.10.2003

View PostMtz, on Jan 16 2007, 16:14, said:

Instaleaza-ti ultimul beta si nu te mai vaita ca o baba. ;)

enjoy,
Mtz

Acum am inteles de ce boxerului in corzi ii arunca in fata cu apa si nu-i citeste din Schopenhauer.  :coolspeak:

#275
nflorinel

nflorinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 20.01.2006
mare boier,mare caracter , am instalat ultima versiune beta si am incercat si cu CCE 2.70 si cu CCE SP2 si aceeasi chestie.

#276
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Atunci ai un conflict undeva in sistem. Ar trebui sa incerci un search pe forumul TFM, poate au avut si altii acea problema si este data acolo rezolvarea. Totusi este foarte posibil sa ai nevoie de un reinstall.

enjoy,
Mtz

#277
zxspectrum

zxspectrum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.04.2006

View PostMtz, on Jan 16 2007, 21:43, said:

Atunci ai un conflict undeva in sistem. Ar trebui sa incerci un search pe forumul TFM, poate au avut si altii acea problema si este data acolo rezolvarea. Totusi este foarte posibil sa ai nevoie de un reinstall.

enjoy,
Mtz

TFM-ul e full de bug-uri,penultima versiune dadea niste erori cand apasai pe butonul "make dvd" de nici macar autorul nu stia ce se intampla, i-am trimis nenumarate screenshot-uri si am tot corespondat cu el si in final a spus ca nu stie ce are, si ca sa astept pana apare o noua versiune"POATE" merge.Intre timp, a apaut o noua versiune, care nu vrea sa se instaleze deloc, zice ca alt ainstalare ii inceputa,  sa ii dau restart, si apoi din nou pe setup.dupa restart si setup, aceeasi chestie!!!!!

eu renunt la programul asta, cu toate ca e super fain, si are un potential mare.

#278
santi

santi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.05.2006
Totusi la multi functioneaza si inca foarte bine. Toti cunoscutii mei folosesc acest program.

Edited by Mtz, 17 January 2007 - 08:57.


#279
nflorinel

nflorinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 20.01.2006
acuma imi da eroarea ,,exception edirectshowexception in module TheFilmMachine.exe at 00028A07.cannot play back the file.the formatis not supported.($800040265).

#280
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Ai o problema la codecuri sau directshow. Mai poti incerca o reinstalare de DirectX.

enjoy,
Mtz

#281
nrosu

nrosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.01.2007
Am reusit sa instalez programul, dar am probleme cu CinemaCraft Encoder SP 2.70.02.01. Adica, l-am downloadat si apoi nush cum sa-l instalez. Asa imi arata!!! Cum se instaleaza?

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   17.78K   49 downloads


#282
AccaIdle

AccaIdle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.10.2005
Totusi in cat timp ~ aproximativ face TFM un DVD? deoarece -ConvertXtoDVD- dureaza cam mult...multam ;)

#283
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 05.01.2004
ConvertX dureaza prea mult ? Nu te supara, ce calculator ai ? Pe Athlon 2500+ al meu face DVD cam in trei sferturi din durata filmului.

#284
AccaIdle

AccaIdle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.10.2005
P4 2.4 HT; 1 GB D.C. Pqi; 240 GB Seagate...etc.

DA! Mi se pare ca dureaza cam mult. Tu poate faci un DVD odata pe saptamana...alti poate fac mai multe, depinde de necesitati. Iar sa stai cateva ore pe zii cu procu dus aproape in 100% (100% include si alte aplicatii) nu e ceva "banal". . .

#285
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
"Banale" sunt posturile tale pe aceasta tema. Ca si in celalalt thread, iti spun din nou "Du-te si mai studiaza". Daca vei posta in continuare tampenii, ti le voi sterge personal.

enjoy,
Mtz

#286
vidi

vidi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 26.02.2006

View Postnrosu, on Jan 23 2007, 20:29, said:

Am reusit sa instalez programul, dar am probleme cu CinemaCraft Encoder SP 2.70.02.01. Adica, l-am downloadat si apoi nush cum sa-l instalez. Asa imi arata!!! Cum se instaleaza?


Asta nu-i programul este o upgradare a programului .

#287
vidi

vidi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 26.02.2006
Am si eu o problema : cand TFM executa CCE imi apare o casuta pe ecran care imi zice ca CCE este deja folosit de alt program si nu mai poate continua . CE pot face?

#288
vidi

vidi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 26.02.2006
Am si eu o problema cu TFM transformarea unui film dureaza doar 1 - 1,30 ore fata de 5-6 ore (cum se intampla pana acum ) iar filmul are doar 3 capitole . Puteti sa imi spuneti ce se intampla ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate