Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Network Signal Guru

Cum se monteaza obiectul asta?

Curent AC produs de alternator
 GDPR | Algoritm computer vision p...

Elvetia considera interzicerea el...

Windows Defender recuperare

Hackintosh Ryzen 5600g fara placa...
 Cum izolez acest fir?

rtorrent - scripting

TV LG 49UB850V-ZD, musculita in e...

Montare clapeta antiretur la hota
 laptop nou + licenta windows

Unbelievable - De Necrezut -2019 ...

Recomandare achizitie instant ap...

Cand iau pensia pensionarii a car...

Facultatea de geologie (stat)?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
378 replies to this topic

Dau

Dau

veteran

• Grup: Moderators
La Campina nu este Academie de Politie. Este doar Scoala de Agenti de Politie.
Psihologia de clasa a X-a? Ce este cu ea? Din cate stiu eu nu se da examen din asa ceva.
Ai habar cu ce se mananca criminalistica?
Ti-ar placea ca in seara de Craciun/Revelion in loc sa stai cu sotia/prietena, tu sa petreci cu un cadavru taiat rondele?

Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

Arrogant bastard

• Grup: Senior Members

View PostDau, on 18th January 2011, 17:30, said:

Ti-ar placea ca in seara de Craciun/Revelion in loc sa stai cu sotia/prietena, tu sa petreci cu un cadavru taiat rondele?

Salam  :bouncey:

IOANABBB

IOANABBB

New Member

• Grup: Members
Si pe mine ma intereseaza facultatea de design (ambient).
Pentu cei ce detin informatii concrete ,va rugam impartasiti si cu noi! :worthy:

tuyuq

tuyuq

Junior Member

dupa 6 ani de facultate veterinara, iesi direct cu diploma de doctor- sau mai trebuie urmati cativa ani de practica ?

RomanCosmin

RomanCosmin

New Member

Buna. Doresc sa dau la Academia de Politie din Bucuresti..am inceput pregatirea cu cateva luni in urma. Totul mergea bine pana cand am intrat in impas. Am de cativa ani o depigmentare pe fata in regiunea gurii.. se numeste vitiligo. Multe persoane mi-au confirmat ca nu ar fi un motiv de eliminare la examenul medical.. Va rog cei care sunteti informati in legatura cu acest lucru daca este motiv 100% de eliminare la examenul medical .

Va multumesc!! Mentionez ca zona depigmentata a inceput sa se repigmenteze diminuandu-se constant!!

Consigliero

Consigliero

Member

View PostRomanCosmin, on 20th January 2011, 17:48, said:

Buna. Doresc sa dau la Academia de Politie din Bucuresti..am inceput pregatirea cu cateva luni in urma. Totul mergea bine pana cand am intrat in impas. Am de cativa ani o depigmentare pe fata in regiunea gurii.. se numeste vitiligo. Multe persoane mi-au confirmat ca nu ar fi un motiv de eliminare la examenul medical.. Va rog cei care sunteti informati in legatura cu acest lucru daca este motiv 100% de eliminare la examenul medical .

Va multumesc!! Mentionez ca zona depigmentata a inceput sa se repigmenteze diminuandu-se constant!!
Cred ca vei avea probleme , fratele meu a dat la academie si avea ceva la piciorul stanga nu se vedea deloc ,dar pentru acea chestie nu lau acceptat :(

balonash

balonash

Member

Este post special pentru admiteri, folosește funcția search !

De fond de ten ai auzit? Dar nu cu tonele, ca la țărăncile urbane.

mihai!

mihai!

Senior Member

Ei spun ca sa nu ai semne particulare vizibile. Aici intra cicatrice , tatuaje etc.
  Eu iti sugerez ca la vizita medicala sa cosmetizezi un pic : o bronzare daca este practic posibil (mai ales ca va fi vara) . Daca bronzul natural nu prinde la acesta afectiune, poti apela la ceea ce se numeste bronzare organica (adica te va "vopsi"- cauta mai multe detalii pe internet ) .
   Apoi odata admis , nu te mai pot respinge din academie pentru aparitia acestei afectiuni.  :coolspeak:
   Referitor  la faptul ca sunt semne ca da inapoi, din cate stiu ( nu bag mana in foc) asa se comporta afectiunea . Apare -dispare partial-reapare pe o portiune mai mare ,etc. Dar asta iti va spune doctorul.
    Succes ! Este pacat sa nu ajungi unde iti doresti din cauza la o chestie pentu care tu nu ai nici o vina.

Edited by mihai!, 20 January 2011 - 20:06.

bluething

bluething

Member

Sa nu incerci sa te bronzezi ca o sa se vada mai rau :P
Boala asta reprezinta lipsa de pigment din piele, deci nu are cum sa devina pigmentul mai inchis la culoare, din moment ce nu exista -_-.
Incearca cu fond de ten cum au zis si ceilalti, ar fi cel mai la indemana.

Courage

Courage

Founder

De obicei Vitiligo nu poate fi mascat doar cu fond de ten, mai ales daca ai un ten brunet.

Sorry, dar cred ca trebuie sa te reorientezi profesional.

armain

armain

Member

Nu e motiv de eliminare la examenul medical, stai linistit.

Consigliero

Consigliero

Member

View PostCourage, on 20th January 2011, 18:46, said:

De obicei Vitiligo nu poate fi mascat doar cu fond de ten, mai ales daca ai un ten brunet.

Sorry, dar cred ca trebuie sa te reorientezi profesional.
exact , nu te baza prea mult te sanctioneaza de la cea mai mica cicatrice .

alex_ndc

alex_ndc

Member

Salut,

Ma intereseaza sa stiu spre ce facultati este posibil un transfer al studiilor din cadrul facultatii de Management si Administratie Publica din ASE, specializarea Administratie Publica.

Persoana in cauza are 4 ani de studii, aproximativ 225 de puncte de credit, insa a ramas cu 2 restante si inmatricularea nu mai este posibila la ASE (exmatriculare pe motiv de neplata + refuz sa mai aiba de-a face cu ASE).
Alternativele ar fi ... UB, SNSPA si vreo facultate particulara (care, nu stiu sigur).

Problema principala este ca facultatile astea difera ca programa, si as vrea sa se echivaleze cat mai mult.

Deci, ce facultati stiti care sa fie cat de cat compatibile cu facultatea de Management si Administratie Publica din ASE?

Multumesc mult,

Edited by alex_ndc, 24 January 2011 - 15:50.

Lucian_M

Lucian_M

- membru glumeț -

Ia posteaza matale in topicul dedicat transferurilor. E sus in pagina. L-ai gasit? Dai copy/paste acolo, eu nu-l mut, il sterg cam intr-o ora.

guttuso

guttuso

Member

ce tipuri de pompe hidraulice cunoasteti?

care este diferenta dintre un drosel si un regulator de debit?

care este domeniul de temperatura optim intr-un circuit hidraulic?

Lucian_M

Lucian_M

- membru glumeț -

Ia ghici de ce ma pregatesc sa sterg topicul? Zi-mi unde ai gresit, ca m-am saturat de cate ori am dat indicatii. Regulamentul l-ai citit?

guttuso

guttuso

Member

unde sa postez?

Lucian_M

Lucian_M

- membru glumeț -

Citeste desupra subiectului deschis de tine, ai sa gasesti ceva.
Propozitiile incep cu litera mare, altfel nu mai incep deloc.

http://forum.softped...howtopic=157661 - pe asta l-ai citit?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate