Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Facultatea de geologie (stat)?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
378 replies to this topic

#325
naja_mouse

naja_mouse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.01.2011
Hello! O intrebare daca se poate dintre toate specializarile de la FMAM care ar fi cea mai indicata pentru cei nehotarati si nestiutori? Lasand la o parte salariile ceva cat de cat mai cautat la ora actuala.
Mersi anticipat  :)

#326
N2Paul

N2Paul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.01.2011
Salutare, sunt student in primul an la Automatica si n-o suport, simt ca dak mai raman aicea o sa regret toata viata. Pot so termin nu asta-i problema doar ca nimik din ce fac acolo nu-mi place , eu cand termin ar tr sa fiu inginer software, programator doar ca nu suport programare desi o pricep. Ma gandeam sa ma duc la stiinte economice si dupa sa fac masterul la poli din cauza ca am auzit ca cu stiintele economice nu te angajeaza nimeni. Voi ce credeti este o idee buna ?? Si dak fac de exemplu ISE-ul si dupa fac masterul la poli ies tot inginer ? Nu sar merita sa fac ceva mai usor , sami traiesc si eu viata nu ca la poli unde devii robot nu alta, si dupa sa fac si ceva pt viitorul meu ?

#327
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
http://forum.softped...howtopic=150957
Nu esti deloc atent cand postezi. O faci special?

#328
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Buna seara,

Din informatiile de pe internet am inteles ca in Craiova ar fi profesorii mai slabi sau care primesc bani. Sunt foarte multi care au intrat cu 10.00  :w00t:

La Constanta, la univ Ovidius, vad ca se da examen de admitere doar la biologie, fara fizica/chimie. Mediile de admitere ajung pe la 9.88. Am citit ca ar avea profesori foarte buni.

Practic, fie ca termin stomatologia la Craiova sau Constanta, am exact aceleasi oportunitati, nu?

Ca sa aleg as vrea sa stiu care fac. e mai dotata, mai accesibila, are mai multe locuri in camine, si eventual sa aud lucruri le rau/bine de la actualii sau fostii studenti.

Multumesc. :peacefingers:

#329
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Practic nici nu nu esti atent deloc, ai topic sus in pagina cu alegere facultate.

#330
mihai123a

mihai123a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 19.12.2010
Buna tuturor :)
As vrea sa intru la facultatea de chimie si inginerie chimica cluj si as vrea sa ma informez in legatura cu aceasta.
Eu sunt momentan in clasa 12a, profil mate-info bilingv engleza, iar chimia pot sa spun ca o stapanesc cel mai bine.
Din cate am citit pe net, media de admitere se calculeaza asa:  70% media la chimie clasele a 9a-12a, iar 30% este media la BAC. Este adevarat acest lucru?
O alta problema: as dori sa intru la buget. Am vazut ca s'a intrat la buget anul trecut cu medii destul de modeste (7~), eu avand media la chimie pe cei 4 ani 9,62. Imi puteti spune care a fost ultima media cu care s'a intrat la buget anul trecut, atat la sectia inginerie chimica cat si la chimie.
As dori sa stiu ce anume voi studia acolo, in afara de chimie bineinteles. Am inteles ca si fizica intra in programa, deci ma gandesc ca se pune accent si pe matematica.
Multumesc anticipat  :thumbup:

#331
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Nimeni in seara asta NU posteaza unde trebuie?
http://forum.softped...showtopic=53570

#332
cocx

cocx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 04.02.2010
Buna seara,

Va rog daca ma puteti ajuta si pe mine cineva cu rezolvarea la problemele din attach ?  :confuzzled:

Va multumesc,

Attached Files



#333
maria-liliana

maria-liliana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.01.2011
Buna tuturor!Am si eu o intrebare,probabil foarte comuna: ce facultate sa urmez?Sunt eleva in calsa a 12-a la o clasa de filologie bilingv engleza si am ales sa dau la drept...este un vis mai vechi de-al meu.Ma pregatesc de ceva vreme si sper sa intru (de preferat la buget).Problema este ca vreau neaparat sa intru la Universitatea Bucuresti.Deci,asa au aparut semnele de intrebare si anume ce facultete sa imi aleg ca si o a doua optiune?Ma gandeam la relatii internationale dar nu mai fac mate de 2 ani.Sau poate la stiinte ale comunicarii.... In orice caz,am cautat chestionare online si nu prea am gasit iar cele pa care le-am gasit mi-au oferit raspunsuri pe care le stiam deja.Am facut cateva ore de consiliere cu un psiholog pe tema asta si mi-a spun intr-un final ca as pute fi avocat,asistent social sau profesor.Iar in afara de avocat nu prea mi-a suras nimic.Va intreb pe voi deoarece probabil aveti informatii mai vaste decat ale mele si ma puteti sfatui.Va multumesc mult!O zi buna  :)

#334
kenzokent

kenzokent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.03.2008
Stomatologie!

#335
user033

user033

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,533
  • Înscris: 07.07.2009
e usor la drept daca esti tocilara , nu tre sa-ti mearga capul ci doar sa inveti f f f multa teorie ;)  usor comparativ cu politehnica...

#336
balonash

balonash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 05.02.2009
La relații internaționale nu faci matematică.

#337
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
Politie, armata! :peacefingers:

#338
andu2008

andu2008

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 273
  • Înscris: 21.04.2008

View Posteug3n92, on 17th January 2011, 17:35, said:

Politie, armata! :peacefingers:


la politehnica. pt universitate nu stii gramatica !!

#339
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Fata zice ca nu a mai facut matematica si nici nu vrea sa mai faca si tu ii zici de politehnica?  :huh:  La relatii internationale intradevar nu faci mate. Daca iti place dreptul alege dreptul doar ca se intra destul de greu la universitate la drept...(mai ales la buget)

Edited by Drag0n_X, 17 January 2011 - 18:04.


#340
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Ce dracu, ma, topicul ala dedicat de ce e pus sus in pagina?

#341
suziliki

suziliki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.01.2011
As vrea sa stiu si eu mai multe despre academia de politie. ca de exemplu :
1- trebuie sa faci primadata academia la campina apoi la bucuresti sau poti sati alegi ori la campina ori la bukuresti.?
2- ce subiecte se dau? am auzit k anul acesta se da si pshihologia de clasa a xa
3- ca sa ajungi in domeniul criminalisticii prin ce etape trebuie sa treci?

#342
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Chiar daca esti nou/a pe forum ar fi trebuit sa citesti regulamentul, care iti cere strict sa cauti daca nu cumva mai exista date despre subiectul care vrei sa-l deschizi. Era putin mai jos topicul dedicat http://forum.softped...howtopic=352633

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate