Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Facultatea de geologie (stat)?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
378 replies to this topic

#307
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Da, o sa si inchidem topicul pana te inveti sa scrii corect.

#308
StepUp07

StepUp07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.06.2008
Salut .

De la anu vreau sa ma inscriu la facultate in Cluj. M-ar interesa facultate de informatica sau tehnologia informatie cu specializarea calculatoare , dar este o mica porbleme. Am terminat liceu sportiv. Si cu matematica sunt la pamant. M-ar interesa daca exista in cluj napoca o facultate sau o specializare in domeniul calculatoarelor care sa nu includa matematica. un fel de informatica aplicata.

#309
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Salut!
Este topic mai sus in pagina.
Bafta!

#310
HItman34

HItman34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 17.12.2009
Buna ziua .imi cer scuze daca nu postez unde trebuie dar am nevoie de :

Poiect didactic pentru o discplina din planul academic de invatamant sau din gimnaziu :predare-invatare (detaliata o metoda traditionala de predare si una alternativa)

Proiect didactic pentru o disciplina din planul academic de invatamant sau gimnaziu de tip EVALUARE (unde va fi detaliata/construita o proba de evaluare care va cuprinde itemi diferiti)


Va rog mult cine ma poate ajuta!

#311
n0n1

n0n1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 30.06.2008
Încearcă aici.

#312
lucian_mitrache

lucian_mitrache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.01.2011
Salut!
M-am decis sa dau la facultatea de medicina, dar problema mea este ca nu stiu pe care sa o aleg dintre cele doua. Din cate am inteles, amandoua sunt cam la acelasi nivel, cu toate ca admiterea este o idee mai usoara la Iasi.
Avantaje si dezavantaje ar fi la ambele facultati, si de aceea imi este foarte greu sa ma hotarasc, deci ii rog pe cei cu experienta in acest domeniu sa ma ajute.

#313
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 16.04.2009
Depinde si unde stai. Daca esti mai aproape de Iasi, atunci hai'ncoa :D . Admiterea se da la un singur obiect la alegere dintre biologie si chimie. In rest, e cam la fel, dar parerea mea, facand comparatie cu ce am auzit de la fosti colegi care sunt la Bucuresti, e mai bine la Iasi. Conditii mai bune de studiu, o structurare diferita a obiectelor si alte modalitati de examinare.

#314
Allynnutza

Allynnutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 06.06.2009
Salut!
Mai am putin si va trebui sa pasesc si eu in incinta facultatii FSEGA din Cluj....
Am cateva nelamuriri la care sper sa ma ajutati voi....
Mai intai...profilul meu de liceu e ECONOMIC ...
nelamuririle mele ar fi...
1.Nu stiu ce sa aleg...ma gandesc sa pun ordinea urmatoare...FinanteBanci-Management-Marketing....voi ce parere aveti?
2.cum v`ati descurcat voi cu caminul?colegele de camera?...is de treaba majoritatea sau e si cate una care se crede mai superioara si face fitze si figuri??
3.Nu stiti care e ultima medie intrata la buget la profilele enumerate?... :-<
4.Dak e cineva lla unul din profilele de mai sus ...rog sa`mi lase mesaj cu id`ul de messenger dak vrea.....eu as vrea sa vb despre aceste profile...
Multumesc celor ce acorda atentie mesajului meu si ma ajuta :*

#315
balonash

balonash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 05.02.2009
Crezi că iei bacalaureatul la limba română?

#316
Allynnutza

Allynnutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 06.06.2009

View Postbalonash, on 9th January 2011, 06:46, said:

Crezi că iei bacalaureatul la limba română?


dc intrebi asta? pentru felul cum am scris mesajul?
pe messenger scriu asa...in rest nu...
la Limba romana am doar note de 10 in teza la fel...citesc foarte mult   :P

#317
XQY

XQY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.11.2010
Buna. Sunt elev in clasa a X-a profil tehnic specializare Electronica si Automatizari. In clasa a IX am obtinut media 8.20 dar nu am prea invatat, acum o sa ma pun serios pe invatat, imi place profilul si il inteleg, si vreau sa fac o facultate asemanatoare cu profilul.

Vroiam sa merg mai departe la Universitatea "Politehnica" Timisoara la facultatea Automatica si Calculatoare sau Electronica si Telecomunicatii. Dar am auzit ca in Romania facultatile nuprea sunt recunoscute in strainatate (eu vreau sa plec din Romania dupa ce termin facultatea, defapt as vrea dupa ce termin sa pot sa ma angajez in majoritatea tarilor) si de exemplu in electronica tehnologia nu este atat de avansata pentru ce sa ajuns astazi.
Acum ma gandesc la o facultate in Anglia,America si altundeva .... doar sa indeplineasca ceam zis mai sus. Daca stiti facultati in stainate in domeniul acesta, cerinte de intrare , traiul acolo, de cati bani sunt nevoie pe luna, modalitati sa menti traiul lunar ..... burse, joburi, sau alte chesti. Cine studiaza acolo sau a terminat sau are prietenii ...... va rog mult sa ma ajutati.   Ce parere aveti.

#318
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010
In Anglia probabil o sa coste 9000 lire anul cand o sa poti intra tu, in US preturi si mai mari 30-40 de mii, astea fiind doar taxa anuala ptr facultate la care mai adaugi campusul/chiria, traiul, abonament la mijloace de transport, abonament telefon etc.

#319
Doruica

Doruica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.01.2011
Salutare, are cineva informatii despre admiterea din acest an?Candidati din acest an se afla pe aici?Mi-ar place sa schimbam informatii despre pregatirea pentru examen.

#320
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Mai sunt cam 3 topic-uri dedicate Academiei, 1cm mai jos.

#321
Consigliero

Consigliero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 10.11.2010
Buna seara , as avea si eu o intrebare : Eu vreau sa termin in londra colegiu de politie sau de travel , dupa ce termin daca vreau sa fac facultatea in romania pot sau nu imi  recunoaste anii care i-am facut aici ?

#322
balonash

balonash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 05.02.2009
Ești pus pe făcut posturi în seara asta :D . Din câte știu, ai nevoie de cetățenie britanică pentru a face colegiul de poliție.

#323
Consigliero

Consigliero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 10.11.2010

View Postbalonash, on 13th January 2011, 00:36, said:

Ești pus pe făcut posturi în seara asta :D . Din câte știu, ai nevoie de cetățenie britanică pentru a face colegiul de poliție.
nu sunt pus pe posturi , plictiseala te impinge , stiu eu ce imi trebuie , vreau sa stiu daca as putea face in romania mi-ar recunoaste ?

#324
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Propozitiile incep cu litera mare, postul anterior nu se citeaza si tu ai deschis topic aiurea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate