Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

credit zapp

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005
cine are oferte  de credit zapp sa posteze aici,msi

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postionut2, on 5th July 2011, 19:52, said:

cine are oferte  de credit zapp sa posteze aici,msi
uite nu postez  na, ca aici nu-i publitim.
si msi e firma aia? :o
ideea e ca aici nu se face comert.

Edited by ericmario, 07 July 2011 - 20:29.


#3
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005
Vand credit Zapp 1EUR = 4RON
Disponibil 120 EUR.
0728885519 - Bucuresti

#4
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Cartele Zapp se găsesc la Germanos, nu?
Se pot cumpăra și online? Care e limita inferioară la încărcare?

#5
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Se mai gasesc, dar majoritatea sunt expirate si nu le mai pot vinde. Online se gasesc, cea mai mica valoare este de 5 euro.

#6
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Daca doreste cineva sa ii transfer credit Zapp pe un numar NoPay sau pe SIM 3G contra credit Digi.mobil prepaid, Orange etc., atunci ma poate contacta pe privat...

#7
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Too late, mi-am luat deja de la magazin :(

#8
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Pai daca te-ai grabit... :)

#9
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009
am si eu o cartela 3G zapp sigilata, 2 luni nelimitat. cat am dat pe ia , atat cer - 80 ron. chiar daca e activa, puteti transfera pe ea, doar sa intrebati la RC exact ce valoare aveti pe ea si inainte de expirarea celor 2 luni.
am luat-o de la Perla deoarece credeam ca vechiul meu sim e busit...intre timp mi-am reparat sim-ul  3G de date si am transferat pe el ce mai aveam...

#10
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Mi se pare neobisnuit pretul, daca avem in vedere ca pe mine "Cartela SIM 3G 2 luni Internet nelimitat" m-a costat aproximativ 45.00 RON, cu discount, pretul normal fiind de aproximativ 60 RON. Este drept ca acum nu prea se mai gaseste si unii chiar ar avea nevoie de ea ca sa isi poata transfera creditul de pe NoPay care altfel s-ar pierde. Insa daca sustii ca ai platit acest pret pentru ea, atunci, te rog, ataseaza si chitanta scanata sau macar recunoaste ca vrei sa scoti profit de pe urma acestei drame cu expirarea licentei pentru frecventa 450 MHz...

#11
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009
bogdande buzau tu ai fost de curand la magazinul zapp din zona Perla? de curiozitate pune mana pe un telefon si suna acolo sa vezi ce preturi au pentru acest SIM in loc sa ii acuzi pe altii. dacad tu gasesti undeva acest SIM acum cu 45 RON imi mai cumpar si eu 2...
din nefericirea toata lumea pierde acum ( credit, terminale, nervi, numere de telefon, etc )

#12
Alina_

Alina_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.06.2008
Am două telefoane zapp nopay. Pe unul aveam 41 de euro și 60 de cenți. Pe al doilea 1 euro și 2 cenți. Am transferat cei 41 de euro pe al doilea telefon, unde ar fi trebuit  să am acum 42 de euro și 2 cenți. Dar azi când am verificat din întâmplare creditul și văd că lipsesc 6 euro.Am doar 36 de euro și 2 cenți.

Nu am ținut socoteala exact cu creditul de pe cartela zapp 3g, dar și acolo mi-a dispărut credit, doar că nu știu cât (asta anul trecut, când încă era utilizabilă).

#13
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Păi na, mai ciupesc şi ei ce mai pot, pe ultima sută de metrii.

#14
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010
Legat de credit nopay: mai am de recuperat 18 euro de pe nopay-ul bunicii mele de la tara de pe fixtel. Cred ca il voi consuma pt a suna in strainatate... ori il vand cuiva?

#15
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008

View Postpazzno1, on 20 februarie 2013 - 23:12, said:

bogdande buzau tu ai fost de curand la magazinul zapp din zona Perla? de curiozitate pune mana pe un telefon si suna acolo sa vezi ce preturi au pentru acest SIM in loc sa ii acuzi pe altii. dacad tu gasesti undeva acest SIM acum cu 45 RON imi mai cumpar si eu 2...
din nefericirea toata lumea pierde acum ( credit, terminale, nervi, numere de telefon, etc )

La magazin nu am fost, in schimb, tocmai m-am uitat acum pe cea mai recenta oferta Zapp: "oferta-generala-servicii-preplatite_13-februarie-2013".
Cartela preplatita Zapp 3G costa 14,60 EUR cu TVA, care ar insemna 63.92 RON la cursul BNR de ieri.

#16
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Pentru toata lumea: cumpar credit Zapp la pretul de 1,5 ron/euro. Pentru cine prefera pot da si credit pe alte retele la schimb.

#17
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009

View Postbogdandebuzau, on 23 februarie 2013 - 14:39, said:


La magazin nu am fost, in schimb, tocmai m-am uitat acum pe cea mai recenta oferta Zapp: "oferta-generala-servicii-preplatite_13-februarie-2013".
Cartela preplatita Zapp 3G costa 14,60 EUR cu TVA, care ar insemna 63.92 RON la cursul BNR de ieri.
bogdandebuzau, daca vrei sa cumperi aceasta cartela de la mine - doar pentru tine pretul este 100RON.
pentru restul doritorilor 80 RON.

chiar nu inteleg mesajul tau...esti deranjat ca se vand aceste cartele? pe o piata libera preturile sunt dictate de cerere si oferta

#18
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Asa cum am scris, exista si in oferta oficiala de-abia lansata. Nu a costat niciodata 80 lei cat sustii ca ai dat pe ea, mai ales intr-un magazin Zapp. Daca, totusi ma insel, atunci imi cer scuze. Insa chiar m-ai facut curios. De aceea, am cerut sa anexezi o dovada. De exemplu, chitanta scanata.
Cu cat iti doresti tu sa o vinzi este alegerea ta. Insa nu inteleg de ce ai cere cuiva mai mult decat aprox. 60 RON cu TVA inclus cat costa in acest moment in oferta standard lansata abia de doua saptamani?
Nu, eu nu mai am nevoie. Daca as avea nevoie, atunci as cumpara de la Zapp cu 60 lei.
Mai aveam o cartela din doua pe care cei de la Zapp nu au binevoit nici pana azi sa mi-o reactiveze. Asa ca deja mi-am transferat aproape tot creditul pe singurul SIM 3G functional pe care il mai am. Deci este prea tarziu pentru cel de-al doilea. Creditul pe care l-am avut pe acest SIM oricum mi-ar fi aproape inutil daca nu mai pot sa transfer alt credit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate