Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Problema rasad varza

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
pamela200

pamela200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 07.10.2005
Am atasat 2 imagini cu rasadul meu de varza de toamna. Sunt portiuni in care rasadul a ramas mic galben si cu pete maronii pe el. Am facuta pana acum tratamente pentru paduche cu alternari de insecticide gen Actara, Fury si Faster, ingrasamant foliar Cropmax. Ultimul tratament facut odata cu pozele a fost cu Dithane si Atonik. Aceeasi problema am avut-o anul trecut pe mijlocul unei benzi de rasadul de ardei gras din cauza ingrasamantului foliar Cropmax ( dublare tratament din cauza jetului neuniform al vermorelului cu care am facut tratamentul).

E posibil sa fie acceasi problema si la rasadul de varza?

Attached Files



#2
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
sigur este de la ce ai dat cu vermorelu sau de la CUM ai dat cu vermorelu dupa cum apar dungile afectate  pe lungu benzi de rasad.
atonicul este un foliar care este chimic si la astea chimice daca depasesti doza deja se transforma in erbicide.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate