Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

e-book reader

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#91
bogdanrobu92

bogdanrobu92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.12.2012
Un ebook foarte bun la capitolul de pdf-uri este acest Sony: http://mercador.ro/o...ony-IDsqLO.htmlPosted Image

#92
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010
Celor pasionaţi de lectură le recomand ca şi ebook reader: NOOK Simple Touch. E peste Kindle! Nu are reclame, se poate integra un SD card de memorie iar la partea de funcţionalitate este de nota 1000.

Edited by Autumn_Dream, 18 January 2013 - 15:47.


#93
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Da, e foarte bun Nook Simple Touch, mi-am luat si eu unul acum doua saptamani la super pret 408 lei!

#94
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

 Papillon_, on 29 ianuarie 2013 - 09:17, said:

Da, e foarte bun Nook Simple Touch, mi-am luat si eu unul acum doua saptamani la super pret 408 lei!
Să-l foloseşti sănătos. Nu vei regreta. Din punctul meu de vedere a fost o investiţie bună.

#95
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Ce parere aveti despre Prestigio PER3474B?
Este cineva de pe forum care l-a cumparat si il foloseste?
Vreau sa-l fac cadou cuiva si ma intereseaza cateva informatii despre el.

#96
sabinst

sabinst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.02.2014
Va recomand un magazin cu o oferta destul de interesanta la e-book-uri...
http://hotpick.ro/El...ce/eBook-Reader

#97
0anca0

0anca0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.09.2014
Buna! O sa para ciudat ce intreb, dar e posibil sa vand [se cumpara?] un ebook reader pentru piese?
Am luat un ebook reader [Pocket book 515] in decembrie..si nu stiu cum i s-a spart ecranul intr-un colt. M-au informat de la service ca ar costa mai mult ecranul decat aparatul in sine...si ma gandeam..ca macar sa recuperez acolo cativa banuti ca sa nu stau nici degeaba cu el in casa..si..na..sa pun deoparte pentru altul :)
Stiti cumva daca se cauta? si cam cat as putea cere pe el?
[o alta intrebare cam stupida: daca nu se cauta, ce altceva in afara de sa-l arunc as putea face cu el? :)) ma cam doare sufletul pt ca a avut o viata foarte scurta]

#98
afroman77

afroman77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 03.03.2009
Daca ai incercat la mai multe service-uri si ai primit acelasi raspuns, cauta sa cumperi unul defect cu ecranul bun. O ultima solutie ar fi sa-l scoti la vanzare online, intr-un final il vei vinde.

#99
0anca0

0anca0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.09.2014
Mhmmm..am incercat doar la service-ul lui specializat [adica cel pe care-l aveam in garantie] si mi-au spus ca ecranul ar costa mai mult decat produsul,deci nu se merita sa mai incerc. Iar online, vad ca el nu prea e cunoscut ca ebook reader/ca firma Posted Image
+ ar mai fi o solutie sa gasesc eu ecranul, sa-l cumpar si sa ma duc sa mi-l asambleze....dar nu gasesc niciun site cu asa ceva....

#100
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Daca nu e un produs foarte cunoscut, slabe sanse.

http://www.okazii.ro...apat-a161262288

Un K4 cu ecranul spart.

http://www.ebay.co.u...ir&_sop=2&rt=nc

Dar pe ebay nu vad un ecran prea ieftin. Si gandeste-te ca K4 e un model popular.

#101
0anca0

0anca0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.09.2014
Multumesc pentru ajutor !
O sa renunt, il pun intr-un sertar sa stea bine acolo, pana ii gasesc un folos....ecran nu i-am gasit nici pe ebay, iar de vandut pentru piese vad ca nu a mai postat nimeni, nicaieri asa ceva. :) O sa ma orientez spre altul mai performant [macar daca-l stric si pe acela, sa-i gasesc piese  :)) ].

#102
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Buna. Vreau sa cumpar un ebook reader de pana la 70 dolari , de peste hotare ( amazon/ebay) , va rog niste recomandari.

#103
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,200
  • Înscris: 01.10.2009
Salutare! Intentionez sa-mi cumpar si eu un Kindle Glare Free, mi se pare cel mai bun calitate/pret. Problema este ca imi trebuie neaparat pe el instalat dictionar englez-roman. Are cineva instalat asa ceva pe kindle si merge OK?

#104
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Am mai multe dictionare instalate pe K4, dar banuiesc ca exista si pentru jucariile mai noi.

#105
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,200
  • Înscris: 01.10.2009

 lucifer76, on 17 noiembrie 2015 - 16:57, said:

Am mai multe dictionare instalate pe K4, dar banuiesc ca exista si pentru jucariile mai noi.
OK. Merci!
De unde se poate descarca unul care merge pe kindle? Ma refer la englez-roman, nu cel explicativ.

#106
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
http://eb.lv/dict/

Mai poti cauta exact pentru modelul tau, eu am incercat doar pe K4, nu stiu daca sunt toate compatibile si cu PW.

#107
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,200
  • Înscris: 01.10.2009
OK. Multumesc mult!

#108
mititza

mititza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.09.2010
Buna seara! am un ebook reader PRESTIGIO 5574BC; va rog, cum ma folosesc de microsd, cum il vad si cum gestionez fisierele din el, il am de un an si nu am reusit lucrul acesta!? el este introdus in ebook. Multumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate