Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ajutor achizitionare LCD

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

View Postadyz_4u, on 4th July 2011, 07:07, said:

Salutare si multumesc pentru raspunsuri dar cum zice si d4m4g3 bugetul initial e de 300 Lei.
Deja e depasit de modelele mele si ca sa mai pun bani in plus nu imi convine mie ca imi strica alte planuri plus ca daca o sa vreau sa rulez jocuri la rezolutie mare si grafica maxima o sa trebueasca sa mai bag bani si in pc si nu am facut nimic ... nu a fost ales la rezolutie mica degeaba. Poate peste 1-2 ani o sa se mai ieftineasca monitoarele LED si am sami iau atunci unul cu diagonala mai mare.
Monitorul o sa il folosesc in special la jocuri ... bine inteles ca o sa ma uit si la filme HD pe el dar alea se vad pe orice monitor.

P.S.: Chestia cu unghiurile de vizibilitate nu e problema mea ca eu mil pozitionez sa vad eu ... o sa fie problema prietenilor mei care o sa-mi stea langa  :lol:
P.P.S.: Un amic mia recomandat ca daca un monitor nu are intrare DVI nici sa nu ma uit la el.
Daca esti din Bucuresti incearca aici, am luat unul acum 2 zile cu 300, pt bucatarie.
Pana acum am cumparat multe de acolo, nu vreau sa includa pretul si marmura, costumele angajatilor si reclamele lor de la TV: IEFTIN
Suna inainte ca se dau asa de repede ca nu apuca sa actualizeze site-ul. Unul inaintea mea luase un LED 3D FullHD cu 3300 pe care cu 30 de min. inainte l-am vazut la Mall Vitan cu 6500.

Edited by dinmarius, 06 July 2011 - 22:54.


#20
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,754
  • Înscris: 23.05.2013

View Postadyz_4u, on 6th July 2011, 19:48, said:

@ d4m4g3 ... Tu ce parere ai despre cele doua monitoare acer si asus? Sa merg pe doagonala mica si conexiune buna DVI sau pe diagonala mare si conexiune medie D-Sub? Placa video am de gand sa iau una de 1GB DDR3/ 256bit.
Nu stiu ce sa-ti spun, sunt mai multi factori care influenteaza raspunsul. Magazinul, brandul, modelul, pretul, etc.
Diagonala mai mare a monitorului inseamna si rezolutie mai mare - FullHD. Eu am de 22" dar nu FullHD si scrisul mi se pare ok. Pe Asus-ul ala scrisul va fi mic-mic deoarece are rezolutie mai mare si diagonala mai mica, de 21.5", comparativ cu al meu. Oricum, este ok si merita la 400lei si Asus-ul in felul lui desi e ciudat de ieftin comparativ cu alte magazine, dar mie nu-mi prea convine ideea de rezolutie atat de mare pe un monitor atat de mic. Scrisul se poate ajusta din Windows intr-un fel sau altul, totusi. Unii sunt de parere ca e foarte ok cu rezolutia aia.
Acer-ul... Nu stiu prea multe despre ele sincer sa fiu. Poti sa mai citesti diferite pareri pe internet, eventual pe aici. Si trebuie cumparat cablu DVI daca vrei sa-l folosesti, pentru ca in pachet nu are decat cablu VGA.

In loc de acel Acer ai putea lua in calcul acest LG (+un voucher, o mica reducere), e ok si el ca si Acer-ul pentru bugetul asta, unde nu prea poti sa ai pretentii de interfata DVI, diagonala mare, calitate foarte buna a imaginii, etc.

Nu stiu ce placa video ai acum... Dar oricum, putem rezolva si asta, pe sectiunea sfaturi privind achizitiile. :)

#21
adyz_4u

adyz_4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.03.2007
Pana la urma m-am decis si am luat LCD Acer 20" ... multumesc tuturor care au postat la acest topic in special d4m4g3.
Sper ca acest post sa ajute si alti membri Softpedia.

#22
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,754
  • Înscris: 23.05.2013
Sa-l stapanesti sanatos! Mie mi se pare ok monitorul pentru pret.
Ce parere ai despre el? :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate