Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Sony-Ericsson Xperia Ray

- - - - -
  • Please log in to reply
440 replies to this topic

#73
ticodriver

ticodriver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 02.09.2005
Exact, in pozitie orizontala (landscape) e ok. Altfel, e mai complicat, mai ales daca ai si degete tip caltabos :P
La browsing pe net este foarte ok, se vede bine.

#74
Ecou81

Ecou81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 06.09.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pskPk6O1fmE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tutorial pt. rootare.
A mers ceas. E forte simplu si la indemana.
Astfel am  putut dezinstala toate porcariile din el pe care nu le foloseam si ocupau spatiu.
Bafta !

#75
rick23ro

rick23ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 01.08.2007
http://www.xperiablo...widgets-leaked/

Luati bunatatile astea, le-am instalat ieri si merita, e un facelift reusit, sper ca ICS-ul va include noul design. :coolspeak:

Si o intrebare scurta, se poate face rooting daca telefonul e blocat de portocala? Sau nu are treaba cu bootloaderul?

#76
Ecou81

Ecou81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 06.09.2007

View Postrick23ro, on 6th March 2012, 21:05, said:

http://www.xperiablo...widgets-leaked/

Luati bunatatile astea, le-am instalat ieri si merita, e un facelift reusit, sper ca ICS-ul va include noul design. :coolspeak:

Si o intrebare scurta, se poate face rooting daca telefonul e blocat de portocala? Sau nu are treaba cu bootloaderul?

Nu cred ca are treaba. Eu il am de la vodafone.

#77
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011

View Postrick23ro, on 6th March 2012, 21:05, said:

http://www.xperiablo...widgets-leaked/

Luati bunatatile astea, le-am instalat ieri si merita, e un facelift reusit, sper ca ICS-ul va include noul design. :coolspeak:

Si o intrebare scurta, se poate face rooting daca telefonul e blocat de portocala? Sau nu are treaba cu bootloaderul?
tastează  *#*#7378423#*#* și vezi dacă se poate debloca bootloader-ul la Service info\Configuration.

#78
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 30.07.2009
Ecou81, cum este difuzorul extern ce vine la pachet cu Ray de la Vodafone? Orange nu dau nimic bonus, ba chiar e mai scump telefonul la liber (307 vs 259 euro).

#79
Ecou81

Ecou81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 06.09.2007

View PostWarpS, on 12th March 2012, 14:39, said:

Ecou81, cum este difuzorul extern ce vine la pachet cu Ray de la Vodafone? Orange nu dau nimic bonus, ba chiar e mai scump telefonul la liber (307 vs 259 euro).

Nu am primit asa ceva. Japitele de la vodafone nu ofera nimic :). Mi-am prelungit abonamentul pe 2 ani, mi-am pus o extraoptiune de net si l-am luat la 580 de lei. Rezonabil, zic eu.

#80
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 30.07.2009
Cand l-ai achizitionat? In oferta actuala este : https://www.vodafone...054.41810063.pr

#81
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
eu mi-am luat la sf. anului trecut si atunci nu era

#82
rick23ro

rick23ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 01.08.2007

View Postbluke424, on 11th March 2012, 23:57, said:

tastează  *#*#7378423#*#* ?i vezi dacă se poate debloca bootloader-ul la Service info\Configuration.

Nu se poate debloca, dar asta era de asteptat din moment ce e luat la fidelizare. Oricum am fw .62 si am citit pe net ca asta nu se poate roota, deci il las in pace, o sa vad ICS-ul daca va putea fi rootat.

Si acum sa va povestesc o anomalie. Azi aveam pe la amiaza vreo 25% baterie si dupa cateva ore deblochez tel sa activez wifi, scria 17% parca baterie, si de-odata apare mesaj ca bateria mai are sub 1%, iar dupa putin timp s-a si inchis. Il pun la incarcat, il deschid, surpriza...avea 16% si se incarca. Il scot de curiozitate de la incarcat, ramane 16% pt. un minut si iar baga faza cu 1%.
Am patit ceva asemanator si saptamana trecuta, dar atunci macar avea 8% cand a trecut rapid la 1%. Ati avut si voi experiente de genul asta?

Edited by rick23ro, 13 March 2012 - 01:01.


#83
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
nu am avut probleme de genul, încearcă să calibrezi bateria făcând 2-3 cicluri complete de la 100% la 0%, trebuie să-și revină.

#84
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Se poate incarca IGO sau alte harti pe telefon ? Se poate folosi ca GPS fara a avea conexiune la internet ?

#85
ticodriver

ticodriver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 02.09.2005
Da si da.

#86
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Cumparat telefonul de la Vodafone. Super incantat de el iar difuzorul extern oferit gratis ca si accesoriu isi face treaba cu brio. Asta daca vrei sa asculti muzica/vizionezi video la un sunet de calitate :)

Intrebare: ce avantaj am daca fac un reebot la telefon, in genul prezentat cateva randuri mai sus ? Intreb asta pentru ca ma enerveaza cate aplicatii merg aiurea si consuma inutil din baterie cu toate ca am optiunile mai importante inchise ( wi-fi, bluetooth, trafic de date, gps ).

#87
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Ma ajuta cineva: unde gasesc niste harti IGO si cum fac pentru a folosi telefonul pe post de GPS fara acces la internet ?

#88
cleverboy_cleverboy

cleverboy_cleverboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.01.2009
Salut!

Am si eu o intrebare la detinatorii de Xperia Ray: am vazut ca are memorie interna 1 GB dar din ei doar 300 Mb disponibili. ce se intampla cu restul de 700 Mb?
Cei de la Conex mi-au faut o oferta de 129 E pt acest telefon. la un abonament de 9 E cu tva. Merita?

Astept parerile voastre si va multumesc

#89
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 30.07.2009
Cei 700mb is ocupati de aplicatiile preinstalate&stuff (daca nu ma insel). Ai nevoie de card de memorie, dar este inclus unul in pachet de 4GB.

#90
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Cleverboy, vezi ca este o pacaleala - conex nu mai exista de mult ca si operator in Romania :)
In rest la pretul asta telefonul merita investitia.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate