Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Sony-Ericsson Xperia Ray

- - - - -
  • Please log in to reply
440 replies to this topic

#19
danielav

danielav

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.02.2007

View Postokayo, on 11th October 2011, 09:50, said:

Multam pentru efort. De obicei pe forumurile de acest gen userii isi pun intrebari si raspund la ele tocmai ca sa isi poata forma o opinie.
Eu sincer as fi facut poza din prima cu sau fara pachet de tigari dar cu un obiect la care sa te poti compara.
E mai clar acum. Oricum nu are marimea deranjanta a lui Arc.

P.s - realizez acum ca ironia ii era adresa mai degraba lui pianosso care a venit cu ideea cu foaia si creionul.
Imi poate spune cineva cum se scoate sd cardul inclus ca nu reusesc si mi-e frica sa fortez prea tare sa nu stric ceva.Telefonul imi place foarte mult,e finut si performant.

#20
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008
Tragi pur si simplu de el.

#21
danielav

danielav

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.02.2007

View Postflorin_trs, on 12th October 2011, 23:41, said:

Tragi pur si simplu de el.
Multumesc mult,am reusit.Noul SD card se scoate mult mai usor.

#22
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008
Revin cu detalii legate de durata de functionare... Totul este real, pe incercate, efectuat personal de catre mine.
M-am hotarat, cu greu, ce-i drept, de a nu-l mai folosi tot timpul pe net si i-am taiat comunicarea de date fapt care a adus cu sine o surpriza placuta... Acumulatorul m-a tinut 4 zile jumate, in urmatoarele conditii: luminozitatea la display reglata la jumatate, folosit in reteaua 3G - Digi Mobil, o data pe zi conectare la internet pentru up-date la vreme si verificare de e-mail, cateva fotografii facute, jucat ceva cu navigatia IGO la el, ascultat ceva muzica si vorbit cca. 1h30min la el. Pe mine unul, ma multumeste. Daca il tineti permanent cu traficul de date activ si conectat in permanenta la internet, mai mult de o zi jumate nu va tine... iar daca il butonati si stati numai pe internet sau pe messenger va tine chiar mai putin acumulatorul...

Edited by florin_trs, 13 October 2011 - 23:38.


#23
okayo

okayo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 06.09.2010
Gata am luat si eu jucaria. E un telefon interesant. Inca mai butonez. Cam greu husele dar am gasit ceva accesibil si convenabil pe o_k_a_z_ii. Husa faina de calitate, mai ieftina decat link-ul dat mai jos (la 30 lei). Prin oras nu prea am vazut, ca sa nu mai vorbesc ca nici de telefon la magazinele de mobile nu prea s-a auzit. Anyway o sa revin cu impresii.

#24
RomanianAngel

RomanianAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 03.01.2009
A aparut si la orange. Maine sau luni cel tarziu il iau. Abia astept.

#25
gegsy

gegsy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.10.2011
salutare la toata lumea! in sfarsit am luat azi de la portocala, un sony ericsson xperia ray...toate bune si frumoase, tel. se misca bine, totul pare a fi ok!...insa are o hiba..poate nu ma pricep eu....nu stiu...nu ma pot conecta la wi-fi de acasa, desi cu samsung galaxy m-am conectat fara probleme! deci scaneaza, vede reteaua, ai pun  parola si...degeaba...adica imi apare semnul de conectare wi-fi sus in bara , cu un triunghi galben si-mi zice conectivitate limitata...aveti idee care e hiba? va multumesc anticipat!

Edited by gegsy, 25 October 2011 - 22:10.


#26
yce_marvel

yce_marvel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 05.01.2011
SALUTARE!
...dupa cam 1 an cu elm pot spune cu mana pe inima ca SE sunt campioni...nu stiu de ce dar tare mult as vrea sa incerc si un android si intuiesc ca ray e cea mai buna oferta de la SE ca upgrade la elm...problema e ca pe mine me intereseaza camera, sunetul, si wi-fi...daca testeaza careva ray (ideal vine din experinte trecute cu elm) cu respect rog sa faca anume precizari pe specificul asta...
MULTUMESC!

#27
mircea40

mircea40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 16.02.2009
Va salut.  Sunt pe cale de a lua si eu acest telefon de la Orange, si asteptam mai multe pareri de la cei care il au. Acum am un samsung mini, care nu a facut nici o problema referitor la conectarea wi-fi, sau ce am mai citit aici. Cei care au problema cu conectarea wi-fi, ati rezolvat problema?

#28
Workman

Workman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 22.01.2006
L-am luat si eu acum cateva zile, dupa multe comparatii si "cantariri".

Vroiam un android care sa ma tina macar pana ajung seara acasa ca sa-l incarc (dupa ce am avut Galaxy-I, Galaxy-II, Galaxy-Ace) care ma tineau cam 6-8 ore (e adevarat, ca stau mult pe net pe ele - joc ManagerLeagueOnline).

Vroiam deci un android acre sa ma tina macar 1 zi si care sa fie mai finut si mai micut fata de unele Samsunguri si HTCuri.
Asa ca am facut multe comparatii si l-am luat.

Prima impresie e buna: culori, contrast, pixeli, sunet, filmare. Am cateva mici nelamuriri de software, pe care nu reusesc sa le gasesc rezolvare:

- la camera foto, cum dau ledul ala pe auto? Ca vad ca nu are decat On/Off - nu stie sa se aprinda singur atunci cand vede ca nu e destula lumina pt a iesi o poza buna?

- la ecranul de start:  acolo sunt mai multe pagini, pe care le derulezi cu degetul si pe care iti poti pune diverse shortcuturi, etc... Cum le sterg????  Ca mie imi trebuie doar 2 pagini, nu 5 sau 6 cate are. La Samsung le desfiintam usor si ramaneam numai cu 2.

- Nu are profile pe care sa le configurezi, ca Nokia?  Ca nu am gasit in el decat profilul normal, cu sunet si cel de vibratie.

- Nu se pot folosi numerele din SIM, fara sa mai trebuiasca sa le copiezi in contacte, ca sa ti le vada?

Momentan cam atat....daca mai am intrebari, va mai scriu.  Multumesc anticipat celor care vor raspunde.

Edited by Workman, 03 November 2011 - 12:55.


#29
mircea40

mircea40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 16.02.2009
As mai avea si eu o intrebare: la acest telefon se poate vedea durata tuturor apelurilor sau doar la ultimul ?

#30
razvanarh

razvanarh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.11.2008
Florin, observ in pozele urcate de tine ca intre ecran si marginea telefonului e un mic șant in care se strange praf,nu prea placut... As dori sa stiu daca se curata usor. Ma gandesc foarte serios sa achizitionez acest telefon.

De asemenea,as dori sa stiu ce casti contine pachetul. Acelea "in-ear" cu cablul presat ,"flat cable" sau niste casti normale ? Merci !

Edited by razvanarh, 07 November 2011 - 17:10.


#31
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008
Nu este nici un "mic sant" acolo... Ce se vede in fotografii este doar marginea foliei de protectie de pe display pe care nu am dat-o inca jos. Castile sunt casti normale.

Edited by florin_trs, 11 November 2011 - 23:03.


#32
Workman

Workman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 22.01.2006

View PostWorkman, on 3rd November 2011, 12:51, said:

- la camera foto, cum dau ledul ala pe auto? Ca vad ca nu are decat On/Off - nu stie sa se aprinda singur atunci cand vede ca nu e destula lumina pt a iesi o poza buna?

- la ecranul de start:  acolo sunt mai multe pagini, pe care le derulezi cu degetul si pe care iti poti pune diverse shortcuturi, etc... Cum le sterg????  Ca mie imi trebuie doar 2 pagini, nu 5 sau 6 cate are. La Samsung le desfiintam usor si ramaneam numai cu 2.

- Nu are profile pe care sa le configurezi, ca Nokia?  Ca nu am gasit in el decat profilul normal, cu sunet si cel de vibratie.

- Nu se pot folosi numerele din SIM, fara sa mai trebuiasca sa le copiezi in contacte, ca sa ti le vada?

Momentan cam atat....daca mai am intrebari, va mai scriu.  Multumesc anticipat celor care vor raspunde.


Pe langa treburile de mai sus la care nu am gasit o rezolvare, mai am o alta mare nelamurire: telefonul asta chiar nu stie Video Call????????????    Am setarile facute pe SIM pentru acest lucru, dar din telefon nu gasesc optiunea de apel video! :-( :-(  Daca nu are, atunci la ce i-au mai pus camera frontala????

Edited by Workman, 12 November 2011 - 17:39.


#33
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/X7iE7oTjRtg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004
Intrebare pentru cei care l-au achizitionat de la Vodafone Romania: ce variante de culori sunt disponibile ?

#35
samsung26

samsung26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 31.03.2009

View PostErosvariBazy, on 14th November 2011, 12:57, said:

Intrebare pentru cei care l-au achizitionat de la Vodafone Romania: ce variante de culori sunt disponibile ?

numai pe negru.

#36
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004

View Postsamsung26, on 14th November 2011, 15:37, said:

numai pe negru.

merci de raspuns, pare cea mai frumoasa varianta dupa mine, cel putin din ce am vazut in pozele de prezentare...
Si cea pe gold arata bine dar parca pe negru arata si mai bine  :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate