Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Problema Canon Pixama MP280

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
egasua08

egasua08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.02.2009
Am cumparat un multifunctional canon pixama mp 280 cam de 1-2 luni. S-a gatat tusu negru, am facut refilul si iara mi s-a gatat. Am umplut cartusu pana la full si desi il pun corespunzator el imi da eroare cand dau printare si pe mini ecranul lui imi apare eroarea E-I-6 care cica apare cand cartusul este gol in timp ce imi palpaie beculetul care-mi zice ca e gata cerneala neagra. Dupa prima reincarcare mi s-a aprins desi era plin, dar a continuat sa functioneze.
Acum nu mai merge sa scot nici color nici negru, nimic si imi apare pe pc eroarea asta.

[ http://img197.imageshack.us/img197/5879/unledka.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Uploaded with ImageShack.us

Va rog ajutati-ma daca puteti.

Edited by egasua08, 01 July 2011 - 20:38.


#2
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008

View Postegasua08, on 1st July 2011, 21:33, said:

Am cumparat un multifunctional canon pixama mp 280 cam de 1-2 luni. S-a gatat tusu negru, am facut refilul si iara mi s-a gatat. Am unplut cartusu pana la full si desi il pun corespunzator el imi da eroare cand dau printare si pe mini ecranul lui imi apare eroarea E-I-6 care cica apare cand cartusul este gol in timp ce imi palpaie beculetul care-mi zice ca e gata cerneala neagra. Dupa prima reincarcare mi s-a aprins desi era plin, dar a continuat sa functioneze.
Acum nu mai merge sa scot nici color nici negru, nimic si imi apare pe pc eroarea asta.

[ http://img197.imageshack.us/img197/5879/unledka.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Uploaded with ImageShack.us

Va rog ajutati-ma daca puteti.
Eu am mp210 de vreo 3 ani. La mine becul ala nu s-a mai stins niciodata. Palpaie in continuu. Eu pentru erori tin apasat 5 secunde pe butonul ala din coltul de jos (care anuleaza comenzile). Incearca sa tii apasat pe ala si vezi ce se intampla. Vezi sa ai ambele cartuse in imprimanta!

Edited by ionut27, 01 July 2011 - 20:43.


#3
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Eu am o eroare cu MP250, dupa ce i-am dat refill am tras 2 pagini, a fost ok, dupa o saptamana i-am dat sa printeze si scoate foaia aproape alba(doar cateva urme de cerneala, semn ca totusi a incercat sa scrie pe ea).
Ceea ce e ciudat este ca daca ii dau deep cleaning si apoi print check pattern, imi scrie si cu cerneala neagra acel pattern. Dar in rest nu vrea sa printeze cu negru deloc...

#4
egasua08

egasua08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.02.2009
Bun, si rezolvarea pt imprimanta mea care ar fi?

#5
egasua08

egasua08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.02.2009
Se poate inchide deoarece am rezolvat problema.... Am apasat cam 10 secunde butonul de reset

Edited by egasua08, 27 July 2011 - 17:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate