Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Proiectul Montauk

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
MaxDemian

MaxDemian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 02.01.2011
Link 1
Link 2
Link 3
Carte

Proiect desfasurat de CIA in scopuri descoperirii de arme psihologice si nu numai. Poate sunt unii care au auzit de el, cine vrea poate sa se documenteze de pe linkurile de mai sus. Rezultate dintre cele mai diverse, de la citirea gandurilor la inducerea de lesin prin unde radio la inducerea starilor de amnezie la pierderi de memorie, etc.
Eu am aflat despre el dintr-o carte, pe care am gasit-o si in varianta electronica la linkul postat deasupra. Cartea e scrisa de niste oameni care cica sunt in cunostinta de cauza, n-ar fi rau sa o rasfoiti inainte sa va faceti vreo parere.

Astept eventuale opinii despre proiectul Montauk.

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Cred ca am citit si eu cartea, nu m-am uitat in link sa ma asigur ca e aceeasi. In orice caz, e extrem de SF, insa daca ar fi 100% real atunci am fi deja dominati de extraterestrii sau au convietuii cu ei.

Se vorbeste in cartea respectiva si de o interactiune cu Iisus, astfel ca unul din cei ce au fost trimisi in timp a devenit Iuda.

#3
MaxDemian

MaxDemian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 02.01.2011

View PostAnn0nyym0us, on 30th June 2011, 22:38, said:

Cred ca am citit si eu cartea, nu m-am uitat in link sa ma asigur ca e aceeasi. In orice caz, e extrem de SF, insa daca ar fi 100% real atunci am fi deja dominati de extraterestrii sau au convietuii cu ei.

Se vorbeste in cartea respectiva si de o interactiune cu Iisus, astfel ca unul din cei ce au fost trimisi in timp a devenit Iuda.

Problema e ca CIA chiar a intreprins un asemenea proiect. Eu sincer tind sa cred ca au studiat impactul undelor radio asupra psihicului. Mai departe sunt sceptic, dar felul cum e prezentat acolo te face sa te gandesti.

Nu tin minte de Iisus si Iuda. Desi n-ar fi imposibil, intrucat se mentiona ca puteau sa influenteze mintea unora si sa o trimita in trecut, tot prin anumite frecvente si lungimi de unda. Parca era totul la nivel de perceptie. Tin minte totusi ca parca unul din autori sustinea ca i-a fost stearsa memoria.

Da si un click pe link sa fii sigur.

Edited by MaxDemian, 30 June 2011 - 21:43.


#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Da, e aceeasi carte. Orisicum, nici eu nu am crezut tot pana la final (d-asta tot zic de SF), dar in mare parte chestiile astea chiar se intampla, in mod mascat. Tot in carte am citit ca se presupune existenta unei colaborari a celor implicati in proiect (printre care Einstein), cu o rasa de extraterestrii numita Arieni.

#5
MaxDemian

MaxDemian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 02.01.2011

View PostAnn0nyym0us, on 30th June 2011, 22:52, said:

Da, e aceeasi carte. Orisicum, nici eu nu am crezut tot pana la final (d-asta tot zic de SF), dar in mare parte chestiile astea chiar se intampla, in mod mascat. Tot in carte am citit ca se presupune existenta unei colaborari a celor implicati in proiect (printre care Einstein), cu o rasa de extraterestrii numita Arieni.

Si eu cred ca atacurile pe frecventa undelor radio sunt adevarate; cartea contine posibil si floricele SF ca sa atraga cititori; oricum, daca ar fi adevarat, ar fi nasol de noi. Asta cu extraterestrii e o teorie destul de raspandita si n-ar fi exclusa, dar parca nu m-as grabi sa o cred.

#6
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
In momentul asta am fi fost la cu totul si cu totul alt nivel existential; nu cred ca extraterestrii ar fi avut aceeasi mentalitate astfel incat sa-i lase pe cei de sus sa ascunda toate astea de noi.

#7
MaxDemian

MaxDemian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 02.01.2011

View PostAnn0nyym0us, on 30th June 2011, 23:07, said:

In momentul asta am fi fost la cu totul si cu totul alt nivel existential; nu cred ca extraterestrii ar fi avut aceeasi mentalitate astfel incat sa-i lase pe cei de sus sa ascunda toate astea de noi.

Daca presupunem ca e in interesul lor sa nu evolueze lumea la alt nivel de constiinta, e posibil ca ar dori sa ascunda asta de noi. Sunt doar speculatii. Pe de alta parte, daca ar fi cu adevarat destepti nu ar ascunde-o. Dar iarasi, poate se reveleaza adevarul incetul cu incetul. Asta, bineinteles, ipotetic si presupunand ca ar fi valabila teoria asta.

#8
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Am auzit doar unele idei despre acest proiect.
In primul rind experimentul Philadelphia e contestat total. Parerea mea ca a avut loc. Si oamenii nu rezista la teleportari. Nici acum.
Ce se spune acolo, e doar in imaginatia unui grup. Nicidecum nu exista...atleti ce se teleporteaza prin timp. Ceva totusi s-ar putea sa fie. Probabil deschideri mentale spre cunoastere ale celor ce au continuat de la experimentul Philadelphia.
F multe astfel de povesti apar, in cercuri de oameni de stiinta ce chiar toaca niste bani. Respectivii au o imaginatie febrila, si fabrica povesti ptr teme de cercetare.
Daca oamenii ar calatorii in timp, am fi f departe in tehnica.

Si totusi sec 20 a fost fulminant in cunoastere si aplicatii. Dar imaginatia intotdeauna a fost inainte.

Bine ar fi sa ma insel in privinta acelui proiect Montauk, si chiar sa fie real.

Edited by NASTYPRIMUL, 03 July 2011 - 00:13.


#9
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
jumatate BALIVERNE !!!
restu numai jumatati de adevaruri :P

numai crede-ti orice stupizenie, ca ve-ti ajunge sa va sinucide-ti pt. a ajunge in "INTRAREA in ABSOLUT"
Fi-ti cu picioarele pe pamant, cu capu' pe umeri si nu in nori sau plecati cu urechea la orice baliverna cu scopul de a va "deturna" de banii vostrii munciti  :peacefingers:

#10
MaxDemian

MaxDemian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 02.01.2011

View Posttom_1133, on 5th July 2011, 03:01, said:

jumatate BALIVERNE !!!
restu numai jumatati de adevaruri :P

numai crede-ti orice stupizenie, ca ve-ti ajunge sa va sinucide-ti pt. a ajunge in "INTRAREA in ABSOLUT"
Fi-ti cu picioarele pe pamant, cu capu' pe umeri si nu in nori sau plecati cu urechea la orice baliverna cu scopul de a va "deturna" de banii vostrii munciti  :peacefingers:

Fii atent si vezi ca lumea aici nu credea nimic, dezbatea eventual anumite ipoteze, care nu "deturneaza" niciun ban muncit de nimeni. Pana una alta, vezi ce faci cu limba romana  :naughty:

#11
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Posttom_1133, on 5th July 2011, 03:01, said:

jumatate BALIVERNE !!!
restu numai jumatati de adevaruri :P

numai crede-ti orice stupizenie, ca ve-ti ajunge sa va sinucide-ti pt. a ajunge in "INTRAREA in ABSOLUT"
Fi-ti cu picioarele pe pamant, cu capu' pe umeri si nu in nori sau plecati cu urechea la orice baliverna cu scopul de a va "deturna" de banii vostrii munciti  :peacefingers:
Uite ca ma iau si eu de tine.  :coolspeak:
Capul in nori, totusi este bun ptr creatie....mentala. Daca nici cu asta nu mergem inainte.....
Eu ma refeream ca inca nu rezistam la teleportari. Sintem din carne. Si partea mentala, nu o stapinim, la modul de a face ce vrem.
Dar....din moment ce ne trece prin cap, ca am vrea sau am putea, ceva anume,,,,este primul pas spre realizari concrete.

In trecutul omenirii au existat oameni ce intrau in pamint, ce se teleportau. Practic dispareau la vointa lor. Unii au trecut prin pereti cu martori. In cadrul experimentului Philadelphia, au ramas oameni incastrati in peretii navei.
Deci, ma refeream ca sintem slabiti, de aceasta societate materialista, ce ne macina energia in directii gresite. Acumulari materiale.

#12
spyderman

spyderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 23.08.2006

View PostAnn0nyym0us, on 30th June 2011, 22:38, said:

Cred ca am citit si eu cartea, nu m-am uitat in link sa ma asigur ca e aceeasi. In orice caz, e extrem de SF, insa daca ar fi 100% real atunci am fi deja dominati de extraterestrii sau au convietuii cu ei.

Se vorbeste in cartea respectiva si de o interactiune cu Iisus, astfel ca unul din cei ce au fost trimisi in timp a devenit Iuda.

Sa nu radeti atunci cand se afirma faptul ca Isus Hristos ar fi de origine extraterestra!
Toate indiciile si textele din Biblie in arata clar ca fiind creat de o civilizatie avansata prin inseminare in vitro mai exact a fost si poate este in continuare (daca nu a murit) un hibrid umano-extraterestru

Edited by spyderman, 09 July 2011 - 22:15.


#13
MaxDemian

MaxDemian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 02.01.2011

View Postspyderman, on 9th July 2011, 23:12, said:

Sa nu radeti atunci cand se afirma faptul ca Isus Hristos ar fi de origine extraterestra!
Toate indiciile si textele din Biblie in arata clar ca fiind creat de o civilizatie avansata prin inseminare in vitro mai exact a fost si poate este in continuare (daca nu a murit) un hibrid umano-extraterestru

E clar ca este extraterestru, dpdv etimologic ( in sensul : din afara pamantului) prin insasi ceea ce propovaduieste - vezi, de ex, Imparatia Mea nu e din lumea asta, etc. Dar este in acelasi timp terestru prin partea sa umana.

Asta nu inseamna insa ca e extratersestru in sensul de locuitor al altor planete, omulet verde, etc. Divinul si Dumnezeu, prin definitie, sunt extraterestre (adica transcend pamantescul).

Partea cu inseminarea in-vitro e destul de fortata si discutabila.

#14
spyderman

spyderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 23.08.2006

View PostMaxDemian, on 10th July 2011, 14:37, said:

E clar ca este extraterestru, dpdv etimologic ( in sensul : din afara pamantului) prin insasi ceea ce propovaduieste - vezi, de ex, Imparatia Mea nu e din lumea asta, etc. Dar este in acelasi timp terestru prin partea sa umana.

Asta nu inseamna insa ca e extratersestru in sensul de locuitor al altor planete, omulet verde, etc. Divinul si Dumnezeu, prin definitie, sunt extraterestre (adica transcend pamantescul).

Partea cu inseminarea in-vitro e destul de fortata si discutabila.

Nu imi place sa contrazic pe nimeni insa din pacate lucrurile stau exact asa cum am mai specificat si mai sus!

Isus Hristos a aparut in urma incrucisarii speciei terestre prin intermediul Maicii Domnului si a unei entitati venite din spatiul cosmic bine-nteles in carne si oase ca altfel nu s-ar fi putut realiza aceasta hibridizare. Un embrion nu poate aparea daca ovului unei femei nu este fecundat cu un spermatozoid, indiferent de ceea ce s-ar face!

Faptul ca o entitate venita din spatiul cosmic a venit pe Terra si a inseminat artificial o femeie spune tot. Fecioara Maria a fost virgina pana la nastere de aici rezulta ca a fost inseminata in-vitro prin selectie genetica cel mai probabil pentru a se evita aparitia mutantilor cum s-a intamplat in cazul anterior cu impreunarea ingerilor cu femeile terestre ceea ce a dus la aparitia acelei specii periculoase numita si Nephilim

In cazul ingerilor lui D-zeu, femeile au ramas insarcinate pe cale naturala in urma contactelor sexuale realizate pe cale naturala!
Ca aceste mutatii sa nu mai apara acest D-zeu conform Bibliei a inseminat-o artificial pe Fecioara Maria si se pare ca s-a realizat si o selectie genetica pentru ca Isus Hristos nu a fost gigant sau mutant ci avea dimensiuni obisnuite ca ale oricarui om! mai putin faptul ca putea vindeca prin bioenergie, putea comunica telepatic sau alte lucruri pe care noi inca nu am ajuns inca sa le cunoastem.

Aceasta inseminare artificiala s-a realizat intr-un laborator extrem de bine pus la punct si cu o tehnologie extrem de avansata pentru aceea perioada (citeste despre steaua calatoare din biblie care i-a calauzit pe magi si care s-a oprit exact deasupra locului unde Isus s-a nascut, probabil pentru al monitoriza si a verifica daca totul a decurs cum trebuia)

Biblia este una dintre cele mai vechi carti de istorie pe care omenirea le detine in momentul de fata si cu voia sau fara voia unora spune clar ceea ce s-a petrecut in perioada nasterii lui Isus Hristos, trebuie numai citita si analizata foarte, foarte, atent!!!

am deschis si un topic legat de aceasta temain care am avut parte de tot felul de controverse cu tot felul de useri care m-au contrazis fara sa aibe absolut nici un fel de argumente! am fost contrazis doar pentru a fi contrazis si pentru ca asa trebuia!

mai tarziu insa a aparut oficial si un comunicat de presa in care Vaticanul admitea existenta extraterestrilor si faptului ca acestia ne pot fi chiar stramosi

Intre Biblie si extrateresti exista CLAR o legatura. Am studiat ceva problema si se pare ca insusi icoanele din biserici(inainte de a fi restaurate, modificate si cosmetizate pentru a fi mai usor de inghitit) reprezentau tot felul de obiecte zburatoare ciudate venite din spatiul cosmic aka ozn-uri!

scuze pentru offtopic

Edited by spyderman, 10 July 2011 - 21:44.


#15
MaxDemian

MaxDemian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 02.01.2011

View Postspyderman, on 10th July 2011, 22:37, said:

...

Argumentele tale sunt plauzibile si reprezinta o varianta de interpretare a Bibliei. Nu e offtopic, pentru ca in carte se mentioneaza, din cate tin minte, ca Iisus e extraterestru. Eu insa prefer sa cred ca Dumnezeu nu e o entitate extraterestra, ci doar ca transcende terestrul din punct de vedere spiritual. Cam atat pot pretinde, la ora actuala, sa inteleg.

#16
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 30.01.2006

View Postspyderman, on 10th July 2011, 22:37, said:

Un embrion nu poate aparea daca ovului unei femei nu este fecundat cu un spermatozoid, indiferent de ceea ce s-ar face!
Ba da, poate. Am uitat cum se numeste fenomenul dar un ovul poate da nastere unui embrion fara a fi fecundat de un spermatozoid si in cazul asta tatal tot mama este. Interesant, nu?

#17
MaxDemian

MaxDemian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 02.01.2011

View PostBaghe, on 3rd August 2011, 16:12, said:

Ba da, poate. Am uitat cum se numeste fenomenul dar un ovul poate da nastere unui embrion fara a fi fecundat de un spermatozoid si in cazul asta tatal tot mama este. Interesant, nu?

?

vreun fel de malformatie sau ce?

#18
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View PostBaghe, on 3rd August 2011, 16:12, said:

Ba da, poate. Am uitat cum se numeste fenomenul dar un ovul poate da nastere unui embrion fara a fi fecundat de un spermatozoid si in cazul asta tatal tot mama este. Interesant, nu?

Cred ca te referi la partenogeneza.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate