Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

AJUTOR ... HTML

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
syman85

syman85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.04.2007
Salutari tuturor.

Se da urmatoarea problema : am luat de pe internet template de site-uri web , care majoritatea sunt in flash facute.
Cu ceva cunostinte de html am facut mici modificari (creand pagini separate).
Problema este cum pot accesa un meniu din cadrul paginii din alt meniu,fara a ma intoarce tot timpul la pagina initiala si dupaia sa intru iar, in contextul in care site-ul este in flash (format .swf) .Daca incerc sa fac buton si cu legatura <a href="test.htm"> nu-mi gaseste meniul pentru ca este arhivat in acel .swf .
Am auzi ceva de Auto mouse click, dar cum se implementeaza in html ?!

Multumesc mult de tot.

#2
Tiberiu_Alexander

Tiberiu_Alexander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 05.01.2010
Nu prea înțeleg. Deci pentru fiecare pagină a site-ului ai creat câte un fișier .html?

#3
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
cred ca asa a facut iar meniul in pagina html este probabil dummy adica screenshot.
pai daca e asa nu-ti ramane dacat sa folosesti image map ca e cel mai simplu

Edited by onlyone, 30 June 2011 - 12:57.


#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005
muti sectiunea respectiva pe alta pagina separata dupa care pui cate un frame in fiecare pagina in care vrei sa apara.

#5
syman85

syman85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.04.2007

View PostTiberiu_Alexander, on 30th June 2011, 13:24, said:

Nu prea înțeleg. Deci pentru fiecare pagină a site-ului ai creat câte un fișier .html?

Site`ul este creeat intr-un singur fisier, tip .swf .
Iar eu pentru fiecare meniu am creeat cate o pagina cu ce m-a interesat.
Problema este ca atunci cand ii dau back sau fac legatura NU ma poate intoarce direct in meniu, ci direct la pagina de start.

View PostMarianG, on 30th June 2011, 17:29, said:

muti sectiunea respectiva pe alta pagina separata dupa care pui cate un frame in fiecare pagina in care vrei sa apara.
As fi mutat-o , dar nu pot pentru ca este arhivata intr-un fisier .swf (fisier tip flash cu screen-shot-uri ).

View Postonlyone, on 30th June 2011, 13:52, said:

cred ca asa a facut iar meniul in pagina html este probabil dummy adica screenshot.
pai daca e asa nu-ti ramane dacat sa folosesti image map ca e cel mai simplu
Ajuta-ma te rog, cum folosesc image map ??
Presupun ca tot in html se scrie, nu este vre un program ...

#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Cumpără sursa .fla a .swf-ului.

#7
Andrey77

Andrey77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 22.12.2009
Ce am inteles eu: Ai un site cu mai multe pagini (Home ,About etc.) .Ai pus meniul in Home,iar cand apesi pe about,te duce in pagina,doar ca din pagina aceea nu mai poti vedea meniul.
Fa o pagina cu template-ul si meniul.Apoi fa mai multe copii dupa aceasta pagina.Daca vrei ca site-ul tau sa aiba meniul   Home   About     Contact    Services (exemplu) atunci da numele paginilor copiate cu numele optiunilor din meniu.Asigura-te ca meniul din prima pagina are link-uri,ca sa nu mai irosesti timp sa editezi fiecare pagina sa pui linkuri.

#8
adytzul89

adytzul89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 04.04.2006
Da, varianta corecta este al lu OriginalCopy, el are un site in flash, .swf care toate categoriile, acasa contact s.a.m.d .. nu poate sa faca nimic cu html, decat sa cumpere .fla, sau alte metode "nesanatoase".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate