Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Problema rezolutie

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
m3stwanted

m3stwanted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.05.2007
Salutare tuturor,de curand mi-am achizitionat un HP G72,si am instalat gama de jocuri de la NFS....si am o problema,nu se vede jocul pe tot ecranul,e vorba de rezolutie?stiti vreun raspuns?multumesc

#2
darky321

darky321

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 102
  • Înscris: 16.04.2011
Jocurile sunt originale ?

Este setat pe full screen din meniul Options al jocurilor ?

Seteaza rezolutia nativa a ecranului in windows,nu in joc

#3
m3stwanted

m3stwanted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.05.2007
rezolutia e de 1600/900 la screen,adica la pc......

#4
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
incearca alt+enter

#5
m3stwanted

m3stwanted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.05.2007
da ce legatura are alt+enter....?

#6
darky321

darky321

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 102
  • Înscris: 16.04.2011
Alt + Enter = FullScreen.Sper ca te-am lamurit.

Daca tot nu merge, instaleaza ultimul driver al placii video.

#7
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Vad ca nu prea stiti sa dati sfaturi unii dintre voi.

m3stwanted, ce jocuri NFS joci? Primele jocuri, Underground, Underground 2, Most Wanted, Carbon, nu suporta Wide Screen(adica panoramic, 16:9, 16:10), ci doar 4:3 sau 5:4. De la ProStreet au adaugat suport pentru Wide Screen. Se vede cu contur negru pe stanga si dreapta ecranului, asa-i?

#8
m3stwanted

m3stwanted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.05.2007
da,exact asa se intampla,am un cadru negru de jur imprejur la joc....si da joc nfs most wanted,si underground 2.....si sa inteleg ca nu este absolut nici o solutie?ms mult

#9
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Pentru NFS Most Wanted:
Attached File  nfsmwres.zip   10.25K   149 downloads Trebuie sa ai instalate patch-urile 1,2 sau 1,3.

Pentru NFS Carbon:
Attached File  customresolution_launcher_v2.zip   10.48K   153 downloads Aici, la fel ca la primul.

Pentru NFS Underground si Underground 2
Attached File  uniws.zip   299.05K   106 downloadsNu pot garanta ca functioneaza, dar am vazut ca are in lista cateva jocuri.

#10
m3stwanted

m3stwanted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.05.2007

 m3stwanted, on 30th June 2011, 20:03, said:

da,exact asa se intampla,am un cadru negru de jur imprejur la joc....si da joc nfs most wanted,si underground 2.....si sa inteleg ca nu este absolut nici o solutie?ms mult


salut,am dat sa deschid arhiva,am dat sa schimb rezolutia la patch-ul acela....dar nu merge....dau launch....si la fel....sau poate nu trebuia sa fac asa....?ms

 10nut, on 30th June 2011, 21:45, said:

Pentru NFS Most Wanted:
nfsmwres.zip Trebuie sa ai instalate patch-urile 1,2 sau 1,3.

Pentru NFS Carbon:
customre...ncher_v2.zip Aici, la fel ca la primul.

Pentru NFS Underground si Underground 2
uniws.zipNu pot garanta ca functioneaza, dar am vazut ca are in lista cateva jocuri.


salut,am dat sa deschid arhiva,am dat sa schimb rezolutia la patch-ul acela....dar nu merge....dau launch....si la fel....sau poate nu trebuia sa fac asa....?ms

#11
andreijokeer

andreijokeer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.10.2013
Multammmm fainnnn......mergeee :* :* :* :D :D Posted Image Posted Image

 m3stwanted, on 04 iulie 2011 - 15:33, said:

salut,am dat sa deschid arhiva,am dat sa schimb rezolutia la patch-ul acela....dar nu merge....dau launch....si la fel....sau poate nu trebuia sa fac asa....?ms




salut,am dat sa deschid arhiva,am dat sa schimb rezolutia la patch-ul acela....dar nu merge....dau launch....si la fel....sau poate nu trebuia sa fac asa....?ms
pei depinde ce rezolutie pui ...asa am pus si eu una si nu a mers...apoi am pus rezolutia laptop-ului si a mers 1366&768 (asta o am eu )

#12
TheWanTed

TheWanTed

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.01.2019
Si eu am aceeasi problema , la mine rezolutia laptopului este 1366x768 dar in joc nu o am aceasta rezolutie, ce as putea face in acest moment.

Edited by TheWanTed, 24 January 2019 - 01:35.


#13
Nicastefanliviu

Nicastefanliviu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 24.06.2018
Salutare baieti. Am o ploblema mia dat seful de echipa laptopul nepotelului lui si iam schimbat windowsul si iam instalat nfs mw doar ca atunci cand intru la controale nu mai imi recunoaste volanul si pedalele...cu toate ca iam instalat driverul si tot...si inainte sa se strice windowsul tot de mine a fost pus si jocul si volanul configurat...care sa fie ploblema ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate