Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Google +

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostMosotti, on 21st July 2011, 08:25, said:

motivul pentru care esti blocat este ca primesti deny de la "prieteni" sau nu primesti accept si se considera ca faci spam. so yeah, un foarte bun feature, altfel tot felul de idioti ar da invite la pachet la toata lumea :first:

in gugal+ nu ai restrictii pentru ca nu sint nici useri, asa ca nu ai ce spam sa faci :lol:
Tu ești simpatic într-un fel, dar graficul nu prea prevede un viitor care să se potrivească cu ce spui tălică :console:

[ https://lh6.googleusercontent.com/-9eMiq6x8kSw/Tik3v19AcBI/AAAAAAAAAV8/I0sH_mhBGUc/google%20plus%20growth.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#56
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Daca doriti invitatii pe Google+ imi puteti lasa un mesaj cu adresa voastra de email.

#57
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,144
  • Înscris: 05.12.2002
Retele stupide de "socializare" care te imping sa stai mai mult in fata calculatorului decat sa iesi si sa socializezi.
A fost hi5, a fost myspace (sau confund? Oricum, parca au fost 2) care au fost detronate de facebook.

Gugal are un avantaj pe care nu-l luati in seama: Android. Si la 500.000 terminale noi / zi, conteaza.

#58
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostAlice, on 22nd July 2011, 23:42, said:

Gugal are un avantaj pe care nu-l luati in seama: Android. Si la 500.000 terminale noi / zi, conteaza.
De acord, dar "ai" o problemă :D

Mobilul e mobil, deci ce ai spus tot tu pică într-o proporție semnificativă:

View PostAlice, on 22nd July 2011, 23:42, said:

Retele stupide de "socializare" care te imping sa stai mai mult in fata calculatorului decat sa iesi si sa socializezi.
:P

#59
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008

View PostMosotti, on 14th July 2011, 12:07, said:

mai nu stiu ce intelegi prin utilizatori, insa daca aduni TIMPUL PETRECUT pe facebook vs google, cred ca facebook intrece clar google. cum explici ca n-a murit yahoo messenger sau windows live daca "gigantul" a scos google talk? cum explici ca n-a murit yahoo mail cind a aparut gmail? de ce nu le-a intrecut? e cam acelasi lucru si la facebook, doar ca mult mai nasol pentru google :first:
Google Talk este un serviciu extrem de folosit in alte tari, in principal in USA. Asta pt. ca functioneaza impecabil iar aplicatiile pt. OS mobil functioneaza lafel de bine. Google Talk pt. Android ruleaza excelent spre deosebire de Yahoo Messenger care cred ca este scris cu picioarele. Pur si simplu au un sistem de login/logout syncron penibil. Daca eu setez in YM de pe PC ca atunci cand dau singout sa se delogheze de peste tot (Adica android/iphone), cacata aia de aplicatie android nu se delogheaza si uite asa apar eu online non-stop pe mess de parca as fi somnambul.

Asa ca eu nu contest nici un serviciu Google, de cand am aflat primadata de Google si pana in momentul de fata, batranul Google nu m-a dezamagit nici o secunda.

Ontopic: sper ca G+ sa bata mar Facebook cat mai repede posibil.

#60
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostKakashi-Hatake, on 6th August 2011, 18:26, said:

Ontopic: sper ca G+ sa bata mar Facebook cat mai repede posibil.
Se pare că g+ nu se coboară la nivelul lui FB, din fericire :)

După cum am spus, g+ și fb joacă în ligi complet diferite. Google ESTE web-ul (nu tehnic, ci practic vorbind), facebook este un (amărât de) site din acest web!


De citit: https://plus.google....sts/SXU4Uwhv8pd

Deci da, google are viziune, google schimbă regulile jocului.

#61
buzucan

buzucan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 23.03.2006
Daca Google reusesc sa intre si pe socializare chiar ca vor fi ei web-ul...partea nasoala va fi ca ei vor dicta totul...

#62
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

View PostOriginalCopy, on 22nd July 2011, 16:42, said:

Tu ești simpatic într-un fel, dar graficul nu prea prevede un viitor care să se potrivească cu ce spui tălică :console:

[ https://lh6.googleusercontent.com/-9eMiq6x8kSw/Tik3v19AcBI/AAAAAAAAAV8/I0sH_mhBGUc/google%20plus%20growth.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ehm, nu a trecut destul timp sa faci o prognoza corecta. recunosc ca eunu fac prognoze in acest domeniu, dar basically ai nevoie de un anumit timp ca sa vezi un trend si chiar si asa e ceva subiectiv intr-o anume masura.

View PostOriginalCopy, on 13th August 2011, 10:29, said:

După cum am spus, g+ ?i fb joacă în ligi complet diferite. Google ESTE web-ul (nu tehnic, ci practic vorbind), facebook este un (amărât de) site din acest web!
[...]
Deci da, google are viziune, google schimbă regulile jocului.

facebook e al doilea cel mai accesat site, incearca sa vezi ce zice alexa...

LE: si google + si facebook nu sunt siteuri de socializare, sunt siteuri de stalking

Edited by LL13G, 22 August 2011 - 10:07.


#63
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostOriginalCopy, on 22nd July 2011, 15:42, said:

Tu ești simpatic într-un fel, dar graficul nu prea prevede un viitor care să se potrivească cu ce spui tălică :console:

[ https://lh6.googleusercontent.com/-9eMiq6x8kSw/Tik3v19AcBI/AAAAAAAAAV8/I0sH_mhBGUc/google%20plus%20growth.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

auzi, bre, programator adevarat si mare analist web, ce face gugal plas al tau dupa 6 luni? ce mai zice graficele? :roflmao:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate