Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Google +

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#1
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Facebook-ul a reușit să facă uitate rețele sociale importante precum MySpace și chiar popularul Hi5 a avut serios de suferit după saltul impresionant al tânărului Zuckerberg. De astăzi însă, odată cu lansarea Google+, întră în competiție cel mai important jucător din întregul online - gigantul Google.

Google+ a fost un proiect bine tăinuit, iar acum, scos la lumină și demonstrat, a ajuns aproape instantaneu să fie considerat un rival al rețelei Facebook. Rețeaua de socializare dezvoltată de Google este integrată în motorul de căutare și este împărțită pe diverse module.+
Toate aceste module sunt comparabile cu anumite facilități întâlnite la Facebook și vor fi tratate într-un articol, pe larg.

Deocamdată, tot ce putem spune este că, oricât de mare ar fi Google, va trece fără îndoială mult timp până când Google+ va reuși să amenințe serios Facebook-ul.

Accesul la Google+ este disponibil momentan doar pe bază de invitație.

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
gugal fail 4. sau cit? imi aduc aminte de timpenia aia de gugal wave. what the fuck is a wave? well, fuck me

intrebarea este de ce ar trece cineva de la facebook la ceva care e "ca facebook"? esti pe facebook, ai prietenii setati, pozele bagate, filme, jocuri, toate timpeniile din univers, totul brici. de ce ai trece la gugal? citi au renuntat la yahoo messenger pentru gugal talk? io nu stiu pe nimeni

aia care vorbesc de nasi sint vai de capul lor si nu stiu pe ce lume traiesc. capacitatea lor de analiza este pe la minus infinit, daca nici macar intrebari elementare nu pot sa-si puna

#3
butters

butters

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 21.05.2011
Buuun, are cineva invitatii?

#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009

View PostMosotti, on 29th June 2011, 14:54, said:


Domnu, esti pe webmaster, nu vorbim de facebook ca fiind site-ul pentru poze cu fetite si baieti, vorbim de facebook ca element de promovare web.

Daca o sa aiba acelasi efect ca Google Buzz e de rau...

#5
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View Postbutters, on 29th June 2011, 14:57, said:

Buuun, are cineva invitatii?
Eu astept sa primesc invitatiile cerute :).

#6
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
multa lume zice ca feisbuc-ul este ''patronat'' de catre CIA, acum sa vedem ce o sa zica luma despre Google+, de asta cine o avea grija, FBI? Sau SRI, in frunte cu Basescu si Boc? ;) :)
presupun ca invitatia o sa o primiti din partea lor, cand va inscrieti in acest program, deocamdata este in varianta de testare.

#7
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostAnn0nyym0us, on 29th June 2011, 13:57, said:

Domnu, esti pe webmaster, nu vorbim de facebook ca fiind site-ul pentru poze cu fetite si baieti, vorbim de facebook ca element de promovare web.

Daca o sa aiba acelasi efect ca Google Buzz e de rau...
ma refeream in general la ceea ce este in presa

"Și-a găsit Facebook nașul? Google pregătește site-ul de socializare Google+"

http://www.zf.ro/bus...-google-8408808

"Facebook va fi detronat? Google a lansat rețeaua de socializare Google+"

http://www.mediafax....-google-8409146

este fix la fel si la promovare web. cum vrei tu sa faci promovare web daca n-ai oameni in retea? si cum vrei sa ai oameni in retea daca nu aduci nimic nou, fenomenal si mai ales atit de util incit sa te faca sa schimbi ditamai reteaua de socializare :coolspeak:

cit despre promovarea web de pe facebook, pina acuma am vazut niste saituri de tepari si am luat probabil cea mai nasoala pizza din viata mea. deci pentru mine promovarea web pe facebook s-a terminat. idem gugal si orice altceva  :thumbup:

#8
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009

View PostMosotti, on 29th June 2011, 15:29, said:

cit despre promovarea web de pe facebook, pina acuma am vazut niste saituri de tepari si am luat probabil cea mai nasoala pizza din viata mea. deci pentru mine promovarea web pe facebook s-a terminat. idem gugal si orice altceva  :thumbup:

Adica pentru tine nu mai exista promovare web?

#9
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu, imi bag ceva in ea :first:



apropo, cine vrea sa puna pariu ca google+ nu va omori nici un facebook? :D

#10
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View PostMosotti, on 29th June 2011, 16:11, said:

apropo, cine vrea sa puna pariu ca google+ nu va omori nici un facebook? :D
Pariez ca nu va detrona Facebook :thumbup: .

#11
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
tu esti cu mine in echipa :eek:

#12
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View PostMosotti, on 29th June 2011, 16:41, said:

tu esti cu mine in echipa :eek:
Da. Sa vedem cine e in echipa adversa :).

#13
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
eu sunt de parere in proportie de 80%, ca google+ o sa il detroneze pe facebook, dar peste 4-5 ani.
in mod sigur in ''primul an de viata'' al lui google+ nu vor fi prea multi doritori, ma gandesc ca multi vor fi sceptici.

#14
butters

butters

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 21.05.2011

View Postiuliandeaconu, on 29th June 2011, 16:44, said:

Da. Sa vedem cine e in echipa adversa :).
Eu.

#15
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Deci suntem 2 contra 2.

#16
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postplanner26, on 29th June 2011, 15:47, said:

eu sunt de parere in proportie de 80%, ca google+ o sa il detroneze pe facebook, dar peste 4-5 ani.
in mod sigur in ''primul an de viata'' al lui google+ nu vor fi prea multi doritori, ma gandesc ca multi vor fi sceptici.
tu esti din echipa adversa. poti sa si argumentezi de ce crezi asa ceva? ai cont de facebook cit de cit activ? ce anume te-ar face sa te muti la google+, ceva atit de tare incit s-o iei din nou cu prietenii si pozele si filmele si toate timpeniile alea? cu alte cuvinte cu ce vine google+ inovator, revolutionar, fenomenal in domeniul retelelor sociale?

#17
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
nici io nu cred ca google+ va detrona feisbuc. daca ceva iti place, de ce ai trece la ceva care seamana cu ce iti place?
nu-s foarte activ pe facebook, dar m-a ajutat in cateva ocazii sa gasesc anumite persoane.

#18
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Sper sa primesc invitatiile pana maine.
Daca da,5 dintre voi vor avea cate o invitatie.
Restul,vor fi impartite pe blogul meu (deci veti avea inca o sansa) :).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate