Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

pareri despre o casa

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
sorel2003

sorel2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 29.06.2005
Salut,

Sunt cam nou pe sectiunea asta si nu am experienta deloc in domeniu de aceea as vrea sa aflu parerea voastra legata de casa care se vede in poze, vi se pare ok facuta? Din ce am citit pe aici pe net ar fi cateva probleme insa m-ar interesa sa stiu cat de grave vi se par.

Multumesc mult pentru sfaturi si imi cer scuze daca am pus prea multe poze, mi s-a parut necesar ca va puteti face o idee cat mai buna.

Attached Files



#2
pcmanbv

pcmanbv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 13.03.2008
Sunt probleme la turnarea betonului, cel care a facut betonul nu a pastrat compozitia. De aceea se vede pietris pe unele zone. In unele locuri sunt goluri, ar fi trebuit sa aiba grija ca betonul sa fie bine tasat si sa intre in toate golurile. Dupa turnare cofrajul se bate cu un ciocan. Betonul la indepartarea cofrajului trebuie sa iasa neted.

#3
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,066
  • Înscris: 22.06.2004
zidarie portanta pe bca? i se vad etrierii iesind din stalp. vrei sa cumperi casa asta sau ti a facut o careva? sper sa nu te superi dar cred ca vor aparea cateva pareri acide. nu sunt constructor dar vad peste 150 de case la rosu pe an din cauza meseriei. iar ceea ce am vazit la prima privire nu mi a placut. am vazut case pentru vanzare pe bani putini care aratau mult mai bine. astept raspuns la intrebarea daca vrei sa o cumperi sau deja e a ta:))


succes

Edited by conu71, 28 June 2011 - 19:48.


#4
sorel2003

sorel2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 29.06.2005
pcmanbv ai dreptate cu betonul, se vede cu ochiul liber ca e o problema acolo insa ceea ce conteaza este care sunt implicatiile viitoare.

conu71 inca nu am contractat casa insa ma gandesc sa o cumpar si as vrea sa stiu daca se pot repara problemele astea si cat sunt de grave.

Multumesc mult pentru sfaturi si astept si altele.

#5
pcmanbv

pcmanbv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 13.03.2008
Uite ce mi s-a mai parut in neregula, tot zidul de BCA de la etaj (pe care sta si acoperisul desigur) e pusa pe placa aia subtirica si baiendruse iesite. E o greutate enorma pusa cam aiurea acolo care combinat cu felul cum s-a executat lucrarea te poate baga in ganduri. :naughty:

#6
buha

buha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.06.2006
Daca tii la siguranta familiei tale fugi de aceasta casuta.  :huh:

#7
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postsorel2003, on 28th June 2011, 21:06, said:

conu71 inca nu am contractat casa insa ma gandesc sa o cumpar si as vrea sa stiu daca se pot repara problemele astea si cat sunt de grave.
Ceea ce vezi și tu în aceste imagini este o mizerie, o bătaie de joc. Nu ai ce repara. Renunță deși știu că prețul la așa o glumă probabil este atractiv.
De cele mai multe ori, mizeriile sunt atractive că deh...

Placa aia din beton sau ce dracu o mai fi ?!!! Cât are ? 3 cm ?

Edited by paradigmatic, 29 June 2011 - 22:18.


#8
zef99

zef99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 01.09.2010
Fugi ca e sanatos. Pacat de material irosit. Intreaba de curiozitate de AC si vezi dosarul daca proiectul seamna cu....

Edited by zef99, 30 June 2011 - 10:06.


#9
politzotto

politzotto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.07.2011
casa nu e chiar praf,am vazut mai rau,dar totusi e cu erori taxabile.

cum spunea cineva mai sus,nu e prea sanatos sa se vada fierul din grinzi si nici sa ai aproape 2 metri de etaj fara sprijin,se vede intr-o imagine cum sta suspendat etajul doar fara nimic sub el.

plus ca nu cred ca la contactul intre lemn si beton s-a folosit un izolator(tip bitum) si atunci vor aparea probleme
.

parerea mea ca constructor..e una negativa

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate