Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Referințe

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
chuchy_gabriel

chuchy_gabriel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.06.2011
Editare moderator: Cererile de nume de cărți din diferite domenii, scrieți-le aici.

salut. as avea nevoie de documentatie solida pentru propagarea microundelor (nu wiki...)

Edited by m3th0dman, 24 June 2011 - 22:24.


#2
chuchy_gabriel

chuchy_gabriel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.06.2011
Salut. As avea nevoie de niste indicatii referitoare la simulari privind propagarea in interiorul si exteriorul cladirilor. (programe ex. pt ray tracing....) daca exista in matlab pentru un anume model de propagare.

#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Propagarea cui?

#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005
documentatie 'solida' gasesti prin cursuri universitare.

#5
Whiteboy2010

Whiteboy2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 27.05.2010
Cautati la vreo biblioteca publica cu imprumut lucrarea "Introducere in radiotehnica undelor decimetrice si centimetrice" a lui I.P. Jerebțov, e pur si simplu geniala, intelegeti usor cum functioneaza o cavitate rezonantă, un ghid de undă, un magnetron, un clistron. Si evident, tot ce tine de antene si propagare...
Succes!

#6
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Am făcut topic separat pentru astfel de cereri.

Edited by m3th0dman, 24 June 2011 - 22:24.


#7
Vikky

Vikky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 22.11.2010
imi trebuie va rog -- ''Manual de lupta al plutonului''

#8
dwarven_andrew

dwarven_andrew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.03.2009
Am vazut sticky-ul si m-am gandit ca aici ar fi ok de intrebat.
M-ar interesa si pe mine (sau daca nu, atunci unde gasesc :D) carti si cursuri de matematica, la un nivel universitar, in romana. In engleza am gasit destule. Pana acum am gasit doar la editura Albastra si pe la varii anticariate online. La editura albastra mi se pare ok, si mai am cateva carti pe partea de informatica de la ei care sunt ok, dar parca tot as vrea sa rasfoiesc un pic cartea sa vad daca-i ok inainte sa cumpar. La anticariate online, n-am incredere.

Librarii, librarii online, sau orice recomandare, chiar si titluri individuale sunt bune. M-ar interesa in principal analiza (adica de la R pana la integrale de volum, expansiuni Taylor, cu tot ce tine, nu la nivel de liceu) si sau o culegere de probleme, teoria masurii si integrarii (Lebesgue), topologie. Cursuri universitare ar fi ok (sunt din Bucuresti, deci ASE/UniBuc/Poli nu sunt foarte departe) doar ca nu am experienta, nu stiu ce caut/daca sunt la liber etc.

Multumesc anticipat,

#9
alexuts56

alexuts56

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 27.12.2010
Salutari!
Tocmai ce-am terminat clasa a 12-a, luasi si bacul- urmeaza sa dau mai departe la facultate= Calculatoare si Tehnologia Informatiei de la Automatica si Calculatoare.
Cum am cam tras cu invatatul in ultima vreme, a inceput sa-mi placa si zic sa continui. Vreau ca vara asta sa invat ceva fizica, caci nu stiu deloc(desi am fost la mate-info) si ceva info, ca cica astea 2 sunt materii de baza mai departe :lol: . La info ma gandesc sa aprofundez niste baze, poate fac un ban cinstit cu niste atestate pe la anu', in schimb la fizica nu stiu de unde sa incep? Aici ar fi problema ....care capitole ar fi potrivite pentru facultatea pe care am ales s-o urmez(ma gandesc ca n-ar trebui sa ma intereseze mecanica sau optica) si daca aveti voi niste materiale, vreun site cu teorie, exercitii rezolvate, unde sa pot pune intrebari, orice, momentan nu stiu absolut nimic. De asemenea daca recomandati ceva la info. Eu in liceu am facut c++ si baze de date-oracle.
V-as raman recunoscator!

#10
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010
http://www.youtube.c...laylist-comment :P.
Mai rasfoieste caietele din 9-12 etc.


later edit: Te felicit ca ti-ai luat bacul (mai nou se felicita daca ai > 6 la bac ). Cat ai luat?

Edited by alexandru_viorel, 08 July 2012 - 19:39.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate