Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Transferuri instant intre bancile...

player video

Carefur Act for good

Parcare gratis in Bucuresti pentr...
 Rovinieta prin SMS pentru masina ...

Viteza mica Usb 3.2 gen.1 header

Cerificat atestare fiscala pentru...

Schimbare destinatie imobil din l...
 Dorsalgie

Recomandare brand cheie dinamomet...

Divorț la notar

Vechime vs km reali
 Android 12 : "Yahoo Mail s-a ...

Bloc Favorit cu RS2

Ce extractor audio (analogic) pen...

Cine suporta cheltuielile de jude...

Copenhaga

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

zuv

zuv

Erectile member :)

• Grup: Senior Members

View PostOvidiuNS, on 18 noiembrie 2019 - 03:08, said:

N-ai vizitat muzeul de artă ?
Nu,n-am ajuns.Era pe lista largita, insa, in final, n-a "incaput" in cele 3 zile.
Singurul obiectiv vizitat, care sa aiba legatura cu arta, a fost Glyptotek.Si nici asta temeinic, din cauza ca am depasit cu mult timpul alocat pentru Nationalmuseet,vizitat anterior.

Edited by zuv, 18 November 2019 - 09:55.

OvidiuNS

OvidiuNS

Senior Member

Ok, am înţeles.
Am sperat că l-ai vizitat, am văzut că s-a redeschis şi ştii cum e, speranţa moare ultima.

Sănătate şi tcb !

zuv

zuv

View PostOvidiuNS, on 18 noiembrie 2019 - 14:11, said:

Am sperat că l-ai vizitat, am văzut că s-a redeschis şi ştii cum e, speranţa moare ultima.
Da, din pacate, aste e situatia.As mai fi avut nevoie de o zi-doua pentru a vizita tot ce as fi vrut.Am mai spus-o pe aici,pe undeva, eu si arta nu suntem chiar cei mai buni prieteni,asa ca muzeele de arta sunt, intotdeauna, in partea a doua a listei.

Rundetårn

Attached Files

Edited by zuv, 18 November 2019 - 16:51.

zuv

zuv

Den Blå Planet

Attached Files

OvidiuNS

OvidiuNS

Senior Member

View Postzuv, on 18 noiembrie 2019 - 16:50, said:

... Am mai spus-o pe aici,pe undeva, eu si arta nu suntem chiar cei mai buni prieteni,asa ca muzeele de arta sunt, intotdeauna, in partea a doua a listei ...

Dar sunt !

Acuma, ce să zic, eşti tu modest, dar, din ce am observat eu de-a lungul timpului de-aici de pe Forum, nu mai e aşa, se vede clar că ai prins gust pentru artă. Îmi vine în minte un exemplu destul de recent: Rijksmuseum, din Amsterdam, şi ar mai fi. Sau cine s-ar fi dus la Nürnberg (oraşul lui Dürer) ? Sau la Hamburg ? Mie nu mi-a dat prin cap, Eşti tare, ce mai ... şi de fiecare dată când mai faci câte o escapadă îmi insufli speranţa şi dorinţa de a grăbi lucrurile şi de a merge şi eu acolo, ceea ce e mare lucru.

Oricum, în Copenhaga, chiar dacă nu ai văzut SMK, măcar artă aplicată ai avut prilejul din plin să admiri, la câte palate şi muzee ai vizitat.

Sănătate şi felicitările mele !

zuv

zuv

View PostOvidiuNS, on 19 noiembrie 2019 - 18:53, said:

din ce am observat eu de-a lungul timpului de-aici de pe Forum, nu mai e aşa, se vede clar că ai prins gust pentru artă. Îmi vine în minte un exemplu destul de recent: Rijksmuseum, din Amsterdam, şi ar mai fi.
Din punctul meu de vedere,Rijkmuseum e mai mult decat un muzeu  de arta. E si muzeu de arheologie,de istorie,tehnic,etnologic.E o enciclopedie.Iar cladirea in sine e un obiectiv pentru cei interesati de monumente arhitectonice. Tot in aceasi categorie as include si Germanisches Nationalmuseum din Nurnberg sau Kunsthistorisches Museum din Viena sau British Museum. Toate au fost in prima parte a listei, la vremea lor!

Sau cine s-ar fi dus la Nürnberg (oraşul lui Dürer) ? Sau la Hamburg ? Mie nu mi-a dat prin cap,
Eh, e randul tau  sa fii modest... :)
Stii, desigur, ca daca ai putina rabdare si cauti pe net sau prin ghidurile turistice afli ca sunt o multime de lucruri interesante de vazut la doar 2-3 ore de zbor de noi.

Oricum, în Copenhaga, chiar dacă nu ai văzut SMK, măcar artă aplicată ai avut prilejul din plin să admiri, la câte palate şi muzee ai vizitat.
Da, asta asa e! Din orasele vazute de mine cred ca doar Viena are mai multe palate.

Eşti tare, ce mai ... şi de fiecare dată când mai faci câte o escapadă îmi insufli speranţa şi dorinţa de a grăbi lucrurile şi de a merge şi eu acolo, ceea ce e mare lucru.
Ce pot sa spun...nu pot decat sa ma bucur pentru aprecierea ta.Chapeau!

zuv

zuv

O zi in Copenhaga

Attached Files

nniki

nniki

Active Member

• Grup: Members
Din nou meriti toate laudele, Zuv! Senzationale pozele si...muuuulte.
Inca o destinatie cu tusa groasa pe lista mea, chiar daca era pe lista. Astept niste momente cand nu-mi pasa de bani ca sa ma incumet la Copenhaga.

zuv

zuv

View Postnniki, on 22 noiembrie 2019 - 18:52, said:

Din nou meriti toate laudele, Zuv! Senzationale pozele
Multumesc!

...muuuulte.
Am mai spus-o,sunt adeptul dictonului "o poza face cat o mie de cuvinte".Asa ca am pus cateva zeci de mii de cuvinte pe topic...  Posted Image
Serios vorbind,cred ca pozele ilustreaza mult mai eficient cum arata lucrurile, mai ales daca te ajuta si vremea.

Astept niste momente cand nu-mi pasa de bani ca sa ma incumet la Copenhaga.
Dracul nu-i chiar atat de negru desi, intr-adevar, preturile mi s-au parut mai mari decat prin alte tari ale Europei.Lucru valabil si pentru scurta vizita in Suedia.

Edited by zuv, 22 November 2019 - 19:10.

zuv

zuv

Câteva blonde daneze...

Attached Files

nniki

nniki

Active Member

Intr-o vreme preferam brunetele cu parul lung, dar la asa prezentare, as face o "cura" de blonde. :)

zuv

zuv

Aeroportul Kastrup Copenhaga

Attached Files

Alka10

Alka10

Member

Are cineva idee daca si Kastrup a intrat in nebunia aeroporturilor cu cozi infernale la check-in, baie...oriunde ? In august voiam sa mergem NL-DK, dar la ce e acum pe Schiphol, as face invers, DK-NL...nu imi fac iluzii ca vor gasi suficienti angajati pana in august :(

Multumesc !

mdt

mdt

Senior Member

Nu. Am fost acum de Rusalii si totul a fost Ok pe aeroport.

Alka10

Alka10

Member

View Postmdt, on 21 iunie 2022 - 11:19, said:

Nu. Am fost acum de Rusalii si totul a fost Ok pe aeroport.

Cu ce linie aeriana ? Sau in afara de Wizz mai exista alta companie care sa opereze zbor direct Bucuresti - Copenhaga ?

Multumesc !

zuv

zuv

View PostAlka10, on 21 iunie 2022 - 16:49, said:

in afara de Wizz mai exista alta companie care sa opereze zbor direct Bucuresti - Copenhaga ?
Blue Air

mdt

mdt

Senior Member

Noi am mers cu Austrian, schimb la Viena. Din cauza anularilor repetate nu am avut curaj sa iau la Blue sau Wizz.

Alka10

Alka10

Member

Meh...si eu vreau tot zbor de linie, datorita povestilor cu anularile. In schimb, riscam sa ajungem la destinatie doar cu hainele de pe noi...:)

Multumesc pentru info !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate