Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Cum accesez un card Micro Sd de la Pc sau laptop?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Dupa cum spune si titlul vreu sa stiu exact cum pot accesez un card Micro Sd de la Pc sau laptop. la laptop am card reader dar cardul microSd e f mic si nu stiu unde trebuie pus. Trebuie vre-un adaptor?

#2
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010
Da, îți trebuie adaptor.

#3
hohaele

hohaele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 07.03.2006
Cumpara-ti un cititor de carduri de genul acesta,poti adapta la el multe tipuri de carduri,si e foarte ieftin.

Attached Files



#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Take a loot @ this:
[ http://img716.imageshack.us/img716/7811/adaptormicrosd.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu stiu daca se gaseste si separat, fara Micro SD.

#5
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
probabil ca ultimul e pt laptop care are ceva cititor de card SD. Scrie in documentatie ca are unique 4 in 1 flash card port which suports SD/MS/MMC/MSPRO multimedia storage cards.

Dar placile de baza de la desktopuri au ceva pini la care se leaga dispozitive de card care se monteaza in panoul frontal? (stiu ca ASUS aveau asa ceva, e o regula pt toate placile de baza de la toti producatorii?). Am vazut la cineva care avea un Pc vechi (2005-6) cu placa asus ca avea in fata in locul de disketa un mic panou frontal cu ceva  acolo, de asemenea spunea ca utiliza cardul din telefon direct la acel PC.

Edited by popascu, 21 June 2011 - 17:39.


#6
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Postpopascu, on 21st June 2011, 18:33, said:

probabil ca ultimul e pt laptop care are ceva cititor de card SD. Scrie in documentatie ca are unique 4 in 1 flash card port which suports SD/MS/MMC/MSPRO multimedia storage cards.

Dar placile de baza de la desktopuri au ceva pini la care se leaga dispozitive de card care se monteaza in panoul frontal? (stiu ca asus aveau asa ceva, e o regula pt toate placile de baza de la toti producatorii?)

Nu.

#7
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

View Postxeleron, on 21st June 2011, 18:36, said:

Nu.
Pai si acel cititor de card intern (cum scrie pe net) la ce se leaga? Cum trec datele din el in placa de baza?

#8
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Postpopascu, on 21st June 2011, 18:38, said:

Pai si acel cititor de card intern (cum scrie pe net) la ce se leaga? Cum trec datele din el in placa de baza?
Ala postat de yourgod?Ala e doar adaptoru ce tre sa intre in slot.
Pot fi o gramada de conectori,nu tre sa fie dedicat.Il instalezi intr-un conector usb(adica scoti unul din cele 2 din fata si pui card reader-ul acolo.Si gata.

#9
Paul1055

Paul1055

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 25.10.2011
buna ziua, am zlot de card,am adaptor  de card mini sd, am laptop lenovo g 80, dar nu pot sa accesez datele de pe un card mini sd, ma ajuta cineva? multumesc anticipat. Ce setari tr. sa fac la laptop ?

Edited by Paul1055, 01 April 2019 - 12:28.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate