Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Parcare Bucuresti / zona statie metrou Universitate

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Miine o sa am o masina de imprumut, mai mare si (mult) mai scumpa decit mi-ar placea si trebuie sa o las prin centrul Bucurestiului citeva ore "lucratoare". Imi recomanda cineva o parcare (nici o problema daca e platita, poate chiar mult mai bine si nu conteaza daca e mai departe), doar sa fie aerisita? Nu mi-e de hoti ci de urme de portiera sau bare de la tot felul de neatenti.

#2
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,149
  • Înscris: 28.06.2005
Hotel Intercontinental. Are parcare subteranã.

#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
... sau parcarea subterana Ciclop de pe Macheru.

#4
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,149
  • Înscris: 28.06.2005
Sau parcarea de la magazinul Unirea.

#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Merci mult, intercontinentalul pare sa aibe 2.5 RON/ora (ok pentru mine, sper sa nu fie full cele 150 de locuri pe care zic ca le au). Comentarii privind accesul (am fost in parcari subterane unde cred ca aveai probleme cu Logan MCV)?

#6
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
in parcarea de la Unirea (cea etajata din spatele magazinului) - daca te hotarasti acolo - accesul e greoi (mai ales la iesire), locurile de parcare sunt parca destinate numai pentru tico si matiz, aleile sunt inguste (2 mcv-uri parcate unul in spate la altul si cu alte masini in stanga-dreapta nu cred ca pot iesi fara mari batai de cap)
dar poti urca la ultimele nivele unde sunt locuri libere cu gamada si parchezi pe 2 locuri ca sa fii sigur ca iesi fara probleme (pont de la un tovaras cu Nissan armada care nu incapea pe un singur loc)

#7
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 15.07.2008
sper ca prietenul asta al tau plateste parcare de doua ori...

Edited by cucur, 21 June 2011 - 13:38.


#8
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
La intercontinental e super ok, e foarte mare, poti intra dinspre romana , vis-a-vis de inter pe dreapta sau poti intra prin spate pe la inter.
Daca ai treaba la universitate e si cea mai indicata, nu are rost sa te duci la unirii sau pe magheru.

View Postaeon, on 21st June 2011, 14:32, said:

parchezi pe 2 locuri ca sa fii sigur ca iesi fara probleme (pont de la un tovaras cu Nissan armada care nu incapea pe un singur loc)

tovarasul tau era asta ?

Edited by tak30ver, 21 June 2011 - 13:54.


#9
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Multumesc mult de raspunsuri, solutia cu inter-ul perfecta. Accesul perfect, locurile cam mici (un pic mai mici decit la o parcare de supermarket normala) dar super-ok si parcarea nu era plina (probabil ca nu se inghesuie lumea sa plateasca, erau toate bordurile de pe afara ticsite cu masini, Inter-ul era parca sub asediu). A mai fost unul cu o masina cu "footprint" mai maricel si s-a invirtit destul de mult pina sa parcheze, probabil la fel nu gasea un loc mai mare sau macar singur/la margine.
Afise peste tot ca te ridica/blocheaza daca ocupi doua locuri (probabil sa sperie lumea, sint convins ca nu pot sa o faca legal).

#10
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
In urma succesului vechiului request o noua cerere, similara, pentru alta zona, pe linga (chiar si la 500-1000m e ok):

Spitalul Clinic Copii Maria Sklodowska Curie

(de data asta imi trebuie peste noapte, una doua zile prin weekend). Fie vreo zona ok unde se gasesc locuri si nu se foiesc masinile la fiecare 5 minute fie vreo parcare platita aerisita (nu una care au facut din 10 locuri 14 si trebuie sa le lasi cheile sa permute masinile in caz ca trebuie careva sa iasa).

#11
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,917
  • Înscris: 25.04.2006
N-am fost niciodata la acest spital, dar din ce stiu la fiecare spital daca platesti eventual un pic mai mult decat parcarea standard, gardienii iti gasesc un loc de parcare. Cred ca ar fi cel mai simplu.

#12
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 26.08.2005

View Postf300, on 02 ianuarie 2013 - 09:48, said:

In urma succesului vechiului request o noua cerere, similara, pentru alta zona, pe linga (chiar si la 500-1000m e ok):

Spitalul Clinic Copii Maria Sklodowska Curie

(de data asta imi trebuie peste noapte, una doua zile prin weekend). Fie vreo zona ok unde se gasesc locuri si nu se foiesc masinile la fiecare 5 minute fie vreo parcare platita aerisita (nu una care au facut din 10 locuri 14 si trebuie sa le lasi cheile sa permute masinile in caz ca trebuie careva sa iasa).

Nu exista parcare in adevaratul sens al cuvantului in zona. Cel mai aproape ar fi la Grand Arena Mall pe Metalurgiei la 3 sau 4 statii de autobuz de spital, deci mai mult de 1000m. Cred ca daca o lasi in fata spitalului nu i se intampla nimic, te invarti un pic pana se elibereaza un loc si voila!

#13
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Mersi, am fost deja si am folosit o combinatie de "lasat in fata" si "lasat la rude" (care oricum mergeau spital si inapoi).

Ce ma socheaza e ca sint bulevarde intregi unde e oprirea interzisa dar doua benzi sint ocupate non-stop de masini parcate. Nu inteleg cum merge treaba asta; daca ai nevoie de "oprirea interzisa" acolo pai pune amenzi pina nu se mai aseaza nimeni. Daca vrei sa faci parcari din benzile alea scoate oprirea interzisa. Nu merge asa ca trei sferturi din cartier parcheaza pe oprirea interzisa si dupa aia vin hingherii si ridica pe cine vor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate