Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Foliere geamuri

Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV
 Testerul pe VAG arata devieri la ...

Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.

Interpretare XML
 PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!
 "Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa

Hotel all-inclusive in Grecia

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

ionutlatcan

ionutlatcan

Junior Member

• Grup: Members
Deschid acest subiect cu rugamintea ca cei care cunosc hoteluri cu sistem all-inclusive in Grecia sa ne impartaseasca si noua ceva detalii.
De 4 ani mergem in Turcia in vacanta si la anul am dori sa mergem in Grecia. Cautam un hotel de 3-4-5 stele cu all-inclusive(atat in hotel cat si pe plaja), langa/pe plaja, cu ceva tobogane pentru copii. Stiu ca e destul de dificil de gasit dar speram ca anul urmator sa vedem Grecia. Avem doi baieti de 4 si 6 ani iar disponibilitatea pentru vizite, croaziere este minima, acesta fiind motivul pentru acre cautam un resort in acre sa petrecem o vacanta linistita pe placul copiilor cat si al nostru.

atupi

atupi

Senior Member

• Grup: Senior Members
Daca v-ati obisnuit cu Ai-ul turcesc cu greu veti gasi ceva asemanator la greci sau va costa dublu fata de Turcia.

ionutlatcan

ionutlatcan

Junior Member

Nu cautam ceva identic cu Turcia. Ne intereseaza sa fie regimul all in hotel-piscina cat si pe plaja. Nu cautam sa aibe zeci de tobogane, piscine, varietati de mancare, etc.

KrisztinaS

KrisztinaS

Junior Member

Salut!
Am fost in 2009 la Akrathos Beach Hotel http://www.akrathos-....gr/index1.html in Ouranoupoli Halkidiki in regim All Inclusive. Ce pot sa-ti spun este ca aveau toate cele 3 mese sub forma de bufet. Micul dejun si cina se serveau la restaurantul din hotel iar pranzul pe o terasa. Pe plaja exista un mic bar unde au bauturi, sucuri la dozator, cafea, apa si bere, cred ca si ceva tarii locale, hamburgeri si sandwichuri. Intre orele 14-16 (sau ceva de genul) aveau si pepene rosu. Exista o anumita ora la care serveau inghetata dar trebuia mers in incinta hotelului, nu o aduceau pe plaja. Au piscina pentru adulti si separat pentru copii. Tobogane la piscine nu sunt, e posibil sa existe la locul de joaca. Au un mini club pentru copilasi si program de Aqua Gym la piscina, ambele in limba germana, dealtfel majoritatea turistilor erau nemti. Uneori seara se organizau spectacole tematice.
Anul acesta avem bilete tot in sistem all-inclusive in Corfu la Messonghi Beach Hotel http://www.messonghibeach.gr/. Am citit diverse review-uri mai mult pe forumuri straine pentru ca pe cele romanesti nu am gasit si am vazut ca parerile sunt impartite. In septembrie cand ne intoarcem va voi putea da amanunte.
Distractie placuta si vreme buna tuturor forumistilor!

ionutlatcan

ionutlatcan

Junior Member

Multumesc pentru mesaje. Astept si alte pareri ....

sissi691

sissi691

Member

ionutlatcan, on 22nd June 2011, 11:24, said:

Multumesc pentru mesaje. Astept si alte pareri ....
In Platamonas, linga Nei Pori, este un complex all inclusive. Acesta.

Silvana72

Silvana72

New Member

KrisztinaS, on 21st June 2011, 14:09, said:

Salut!
Am fost in 2009 la Akrathos Beach Hotel http://www.akrathos-....gr/index1.html in Ouranoupoli Halkidiki in regim All Inclusive. Ce pot sa-ti spun este ca aveau toate cele 3 mese sub forma de bufet. Micul dejun si cina se serveau la restaurantul din hotel iar pranzul pe o terasa. Pe plaja exista un mic bar unde au bauturi, sucuri la dozator, cafea, apa si bere, cred ca si ceva tarii locale, hamburgeri si sandwichuri. Intre orele 14-16 (sau ceva de genul) aveau si pepene rosu. Exista o anumita ora la care serveau inghetata dar trebuia mers in incinta hotelului, nu o aduceau pe plaja. Au piscina pentru adulti si separat pentru copii. Tobogane la piscine nu sunt, e posibil sa existe la locul de joaca. Au un mini club pentru copilasi si program de Aqua Gym la piscina, ambele in limba germana, dealtfel majoritatea turistilor erau nemti. Uneori seara se organizau spectacole tematice.
Anul acesta avem bilete tot in sistem all-inclusive in Corfu la Messonghi Beach Hotel http://www.messonghibeach.gr/. Am citit diverse review-uri mai mult pe forumuri straine pentru ca pe cele romanesti nu am gasit si am vazut ca parerile sunt impartite. In septembrie cand ne intoarcem va voi putea da amanunte.
Distractie placuta si vreme buna tuturor forumistilor!

Corfu, statiunea Roda, hotel Mitsis Roda Beach, 5 *. E pe malul marii, cu piscine mai multe si ceva tobogane. Luat de pe www.hotels4u.com. Multi turisti francezi si engleji, romani foarte-foarte putini. Comparativ cu serviciile turcesti la 5*, e mai putin competitiv, dar noi ne-am simtit foarte-foarte bine. Roda, ca statiune, e mititica, dar pot fi vizitate alte locuri din Corfu, nu trebuie sa stai legat de hotel. Noi asa am facut: ne-am bucurat si de all inclusive, dar si de frumusetea insulei Corfu.

Corfu, statiunea Roda, hotel Mitsis Roda Beach, 5 *. E pe malul marii, cu piscine mai multe si ceva tobogane. Luat de pe www.hotels4u.com. Multi turisti francezi si engleji, romani foarte-foarte putini. Comparativ cu serviciile turcesti la 5*, e mai putin competitiv, dar noi ne-am simtit foarte-foarte bine. Roda, ca statiune, e mititica, dar pot fi vizitate alte locuri din Corfu, nu trebuie sa stai legat de hotel. Noi asa am facut: ne-am bucurat si de all inclusive, dar si de frumusetea insulei Corfu.

ionutlatcan

ionutlatcan

Junior Member

Multumesc pentru raspunsuri. @silvana72 mi-ai dat o solutie destul de buna vad. Trebuie sa mai gasesc si o agentie care sa vanda acest hotel la anu'.
Atept in continuare opiniile si sugestiile voastre.

kkkotto07

kkkotto07

Member

Hotel Sol Kipriotis Village, insula kos. Insula Kos vad ca ofera ceea ce gasim la turci poate si datorita faptului ca e la distanta mica de Bodrum. Mi se pare o insula exotica, poate cea mai exotica a Greciei.

Edited by kkkotto07, 27 June 2011 - 10:37.

abancor

abancor

Guru Member

Nu stiu cum e in Turcia, pesemne e cite o plaja din loc in loc, si pe ea e construit cite un "resort", dar in Grecia e pacat sa stai pe aceeasi plaja zilnic. Sau nu e pacat, dar nu inseamna ca "vezi Grecia", ci ca vezi "o plaja din Grecia". Adica sa nici macar nu maninci la o taverna, ci sa te multumesti cu ce gatesc aia la cazan, la all-inclusive, inseamna sa limitezi contactul cu tara pe care vrei sa o vezi la minim.

kkkotto07

kkkotto07

Member

abancor, on 30th June 2011, 14:52, said:

Nu stiu cum e in Turcia, pesemne e cite o plaja din loc in loc, si pe ea e construit cite un "resort", dar in Grecia e pacat sa stai pe aceeasi plaja zilnic. Sau nu e pacat, dar nu inseamna ca "vezi Grecia", ci ca vezi "o plaja din Grecia". Adica sa nici macar nu maninci la o taverna, ci sa te multumesti cu ce gatesc aia la cazan, la all-inclusive, inseamna sa limitezi contactul cu tara pe care vrei sa o vezi la minim.
E pacat pt tine, pt mine si altii ca noi dar nu toti gandesc concediul asa. Daca as avea bani pt un all inclusiv la un resort de lux din Turcia as alege cu ochii inchisi Tenerife, chiar la 3 sau 4 stele. Referitor la plaje, dupa umila mea parere, plaja Ölüdeniz din Turcia e peste toate din Europa.

abancor

abancor

Guru Member

Ideea mea e ca unele tipuri de turism se potrivesc in unele locuri, iar Grecia nu e potrivita pt mari resorturi, nici invers. Ca dovada ca nici nu prea sint.

kkkotto07

kkkotto07

Member

abancor, on 30th June 2011, 19:04, said:

Ideea mea e ca unele tipuri de turism se potrivesc in unele locuri, iar Grecia nu e potrivita pt mari resorturi, nici invers. Ca dovada ca nici nu prea sint.
Vei fi surprins sa vezi, asa cum ziceam mai sus, ca in insula Kos e cat de cat pus la punct acest sistem tocmai datorita faptului ca e la o aruncatura de bat de Bodrum. Fiind o insula cu puternice influente turcesti si foarte exotica devine pt mine o tinta turistica in urmatorii 2 ani.

justuser

justuser

New Member

Aquis sandi beach în Corfu. 4☆ , allinclusive, miniaquaparc. Tobogane, animație etc. Vara asta acolo merg. Poți ajunge cu avionul sau (ca mine) cu mașina până la Igumenița apoi iei bacul până în Corfu. Printre altele plaja e dintre cele mai bune din Grecia (blue flag)...

Edited by justuser, 04 January 2016 - 23:22.

atupi

atupi

Senior Member

kkkotto07, on 30 iunie 2011 - 16:54, said:

......... dupa umila mea parere, plaja Ölüdeniz din Turcia e peste toate din Europa.

Vazuta din parapanta poate ....

RamboX

RamboX

Active Member

atupi, on 06 ianuarie 2016 - 10:19, said:

Vazuta din parapanta poate ....
Corect

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate