Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

E-Lichid prost si E-Lichid bun

  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
matza_001

matza_001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.09.2007
Buna ziua!
M-am decis sa impart anumite informatii pe care eu le-am cautat la un moment dat si nu am reusit sa gasesc un raspuns exact. Fumez tigara electronica E-go, de care sunt foarte multumita si eu si sotul meu. Nu ne gandeam vre-o data ca vom avea probleme in gasirea acestor E-lichide. Bineanteles ca o sa spuneti ca se gasesc pe toate drumurile, dar eu am sa va raspund ca la noi primeaza calitatea, deoarece, inhalam destule chimicale si un lichid prost ar face inutil pasul de trecere de la o tigara normala la una electronica.
Asadar, cu ce va pot ajuta:
Lichid bun – am cumparat din 3 locuri de pe internet si am sa va spun numai ca, nimic nu se compara cu calitatea lichidelor de pe vapori.ro. Chiar daca nu au lichide aromate (decat cel de menta), nu va sfatuiesc sa cadeti in plasa, cum am facut-o eu, aruncand banii pe fereastra si cumparand de pe alte site-uri. Chiar daca pretul o sa vi se para cam mare, daca doriti ceva de calitate, nu trebuie sa stati pe ganduri.
Lichid prost – am sa va spun ca, pe site-ul esmoke.ro, se vand cele mai ordinare lichide “aromate” pentru tigari electronice. Am cumparat de pe acest site, 2 lichide de 30 ml (capsuni si mere). Lichidul de capsuni are o vagaaaa aroma de capsuni iar lichidul de mere este inodor si insipid. Cea mai mare problema insa, a reprezentat faptul ca am primit lichidele aproape expirate. In incercarea de a ajunge la o intelegere amiabila cu o reprezentanta a acestui site, bineanteles ca am ajuns de fapt la un clintch verbal, ei avand de fapt scuza “inteligenta” ca produsele de fapt nu au ajuns la mine expirate. Incercarea mea de a-i explica ca nu se poate fuma intr-o perioada atat de scurta (45zile) un lichid de 30 ml, a esuat bineanteles. Deasemenea duduia mi-a transmis printr-o proasta strategie de PR ca un client in minus nu ii va afecta cu nimic… La aceasta afirmatie nu am avut replica decat ca, voi incerca sa fac in asa fel incat sa nu fiu singura. Poate ma va crede cineva … Tin sa va aduc aminte ca am mai achizitionat lichide de pe alte site-uri (10 si 20 ml) si termenul de valabilitate era de cel putin 6 luni la aceasta cantitate.
Va multumesc!

#2
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
O viata sanatoasa este FARA fumat.
Lasa reclama ca risti warn!

#3
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
matza_001, mai bine lasa-te de fumat ca economisesti o groaza  :w00t: de bani.......................

#4
matza_001

matza_001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.09.2007

 Sorin84k, on 20th June 2011, 18:44, said:

O viata sanatoasa este FARA fumat.
Lasa reclama ca risti warn!

Nu fac nici o reclama ... asta este purul adevar!!!
Cine vrea factura si poza lichidului aproape expirat o sa o aiba ...  Aceste site-uri nu ar trebui sa existe!!!

 tom_1133, on 20th June 2011, 18:50, said:

matza_001, mai bine lasa-te de fumat ca economisesti o groaza  :w00t: de bani.......................


Asta ar fi ultima mea grija!!!
Unii mai si muncim, ne stresam etc - oricum, apreciez sfatul!

#5
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 matza_001, on 20th June 2011, 16:57, said:

Asta ar fi ultima mea grija!!!
Unii mai si muncim, ne stresam etc - oricum, apreciez sfatul!
ma bucur ca apreciezi/intels sfatul dar.......
daca nu te-ai mai stresa, ai mai avea nevoie de tigara ?! folosesti tigara (fie electronica sau cu tutun) doar pt. ati calma nervii/destresa ?!

mai bine bea un ceai de tei sa numai fi asa stresata sa te calmezi cu......vapori de tigara electronica sau tutun :console:

#6
softpedistul

softpedistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 25.01.2011
Fumatul e tot mai departe de natură, de iarbă.....   :cigar:
Ce adevăr trist!

#7
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005
Cat de bovina poti fi? Seriously now. Pui mesajul asta pe toate topicurile de profil la cateva minute distanta si ai pretentia ca nu faci spam.

#8
dopster

dopster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.06.2010
Buna, cred ca este prima data cand postez pe acest forum .:)

Ca sa raspund la dorinta lui matza_001,  o sfatuiesc sa incerce cu incredere    http://forum.compute...a-part-1-a.html


Sunt foarte bune, cel putin "Presidente" care-l consum eu cu inca mai multi amici....No comment !  Aroma Buna, vapori mai multi decat suficienti (aici conteaza si ce atomizor folositi...recomand Clearomizer de la e-go, sau picurator - ala in care ti pui cate 3 picaturi de lichid), si serviciu de calitate + oameni de treaba ! Eu sunt din timisoara, si cand il sun vine oriunde as fi cu comanda :P


Bafta ! Si nu mai dati bani pe otravuri capitaliste ! le faceti dou a favoruri deodata :P

#9
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Prietene stii ca avem rubrica cu tigara electronica ? De ce ai mai deschis inca un topic ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate