Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Wireless Digi Wi-Fi, de la RCS & RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

 bigfut, on 3rd January 2012, 13:55, said:

de unde recuperez si eu parola de la contul Digi Wifi? nu mai tin exact minte cum era; user: nr de contract sau la parola nr de contract?
vreau de la contul Digi Wifi nu de la Contul meu Digi

Intrii in contul DigiCare la Digi Wifi stergi si recreeezi contul , altfel nu prea merge  :peacefingers:

#20
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
parola de la user name-ul cu care te conectezi la internet ;)

da vezi ca poti sa-ti schimbi, sa-ti pui tu ce parola vrei.

cauta intai datele de conectare la internet si pe urma din Digi Care, sectiunea Digi Wi Fi poti sa-ti alegi ce parola vrei tu.

#21
bigfut

bigfut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.06.2008
pai tocmai asta-i problema mea...in contul DigiCare la sectiunea Servicii/ Digi Wifi nu-mi apare decat "Ai acces GRATUIT la Digi Wi-Fi în mai multe locații din București și din țară, pentru că te-ai abonat la internet fix, Digi Net. Trebuie doar să îți creezi un cont de acces.Te rugăm, introdu un user și o parolă"
dar n-am nicio optiune de a apasa sau completa ceva (am facut la inceput lucrul cand mi-am stabilit userul si parola, dar le-am uitat). De pasul asta am trecut deja...Apare si un buton albastru cu "Vezi locatiile Digi Wifi" si adresa mea la Nume Locatie.
Sa incerc sa schimb parola de la intrarea in Contul meu Digi?

#22
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
La adresa ta ai un triunghi albastru in fata , pe care daca dai click o sa iti apara butonul de creere cont. :peace:

#23
bigfut

bigfut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.06.2008
a mers...merci mult! pace

#24
cagh

cagh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 25.11.2004
Apar primele probleme de instalare wifi.

Iasi, saptamana trecuta 30 spoturi, astazi 29 spoturi!?

#25
Icelemon

Icelemon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 27.06.2006
cum pot deveni hot-spot Wi-Fi ?
am o locatie publica cu abonament pe firma
ip fix, banda garantata

#26
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
ai nevoie de un router care sa-ti ofere posibilitatea rularii unui modul hotspot.

#27
remier

remier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 02.02.2007

 vasilemadalincristian, on 03 ianuarie 2012 - 14:03, said:

Intrii in contul DigiCare la Digi Wifi stergi si recreeezi contul , altfel nu prea merge  Posted Image

Asa am facut si eu, am intrat in contul meu pe site rds, apoi servicii/ Digi Wi-Fi si am sters contul Wi-Fi vechi, dupa care am creat unul nou cu alta parola. Problema este ca atunci cand merg cu laptopul intr-o statie de metrou sau alta locatie de pe harta cu puncte in care este acces la Wi-Fi, acesta "vede" ca exista Digi Wi-Fi 2.4 Direct login si incearca sa se conecteze cu userul si pass vechi si bineinteles nu reuseste. Nu apare nici o ferestra in care sa pot pune userul si pass new. Stie cineva cum se poate sterge pe un laptop cu win XP, userul si pass vechi ca sa le pot pune pe cele noi?
La un tel cu android am avut aceiasi problema si nu am putut rezolva decat dupa l-am resetat la valorile de fabrica ca sa se piarda vechile setari, apoi am putut pune noul user si noua pass.
La laptop sper sa gasesc o solutie mai simpla si sa nu trebuiasca sa reinstalez sistemul de operare.
Multumesc anitcipat pentru orice sfat util.

#28
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,810
  • Înscris: 14.10.2008
Intri la wireless network, te duci la Properties/Advanced/Wireless Networks si dai Remove la Digi Wi-Fi, apoi te reconectezi manual bagand user si pass noi.

#29
remier

remier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 02.02.2007
Calea pe care ai sugerat-o nu exista.
Am intrat la Network Connection/Propietati/Wireless Network, am selectat DIGI WIFI 2.4 Direct Login, apoi am apasat butonul Remove.
Dar nu rezolva nimic, reapare conexiunea si iar incearca sa se conecteze cu vechiul user si vechea pass.

Daca dupa selectarea conexiunii Digi apas butonul Propietati apare alta ferestra "Digi wifi 2.4 Direct Login Propietati" care are 3 tab (Asociation-Autentification-Connection) unde se pot schimba diverse setari, dar nu stiu ce ar trebui sa modific.
Daca dupa selectarea  conexiunii Digi apas butonul  Advanced, apare alta ferestra "Advanced" in care e bifat punctul de sus - Any available network(acces point preferred) >> acest punct se poate muta la mijloc (acces point infrastructure network only, sau jos la Computer-to-computer....si se mai poate pune o bifa mai jos la Automatically connect to non -preferred network.

#30
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Pe Digi.Wi-Fi bag de seama ca au blocat accesul la unele siteuri. Ce pot face sa rup aceasta limitare?

#31
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008

 boy4ever, on 05 aprilie 2013 - 15:25, said:

Pe Digi.Wi-Fi bag de seama ca au blocat accesul la unele siteuri. Ce pot face sa rup aceasta limitare?
care sunt acele site-uri?

#32
remier

remier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 02.02.2007
Am schimbat userul si pass de la contul meu wi-fi din site rcs-rds, si de atunci nu ma mai pot loga de pe laptop. Orice am incercat, sa sterg vechiul user si pass nu am reusit....laptopul cauta sa se conecteze tot pe userul si pass vechi si bineinteles ca nu reuseste.
Am intrat la Network Connection/Propietati/Wireless Network, am selectat DIGI WIFI 2.4 Direct Login, apoi am apasat butonul Remove.
Dar nu rezolva nimic, reapare conexiunea si iar incearca sa se conecteze cu vechiul user si vechea pass.

Mai in amanunt am scris cateva mai sus la postarile #27 si #29
Cum sa scap de vechile setari?

#33
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

 alexandrua42, on 05 aprilie 2013 - 15:39, said:

care sunt acele site-uri?
Sunt momente in care nu se incarca pagini gen realitatea.net , gsp.ro , callromania.ro , transfer.ro etc. Mai multe, dar astea mi-au venit in minte acum pe moment.

#34
adrian001

adrian001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,269
  • Înscris: 02.11.2006
Nu au blocat nimic ... cred ca ai semnal slab.

#35
Garadares

Garadares

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.06.2017
Am creat un cont Digi / RDS si dupa am vrut sa creez un cont DIGI WI-FI doar ca la spatiul "selectati adresa" nu pot selecta nimic ;__;
Oare asta e din cauza ca doar anumite abonamente pot avea acces la DIGI WI-FI ? dupa cum spun ei aici...   http://www.rcs-rds.r...<br /> <br /> Daca asa sta situatia... atunci e nasol :D  Ma gandeam ca poate orice client Digi / RDS poate avea acces la WI-FI

Edited by Garadares, 05 June 2017 - 02:55.


#36
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010

 Garadares, on 05 iunie 2017 - 02:54, said:

Oare asta e din cauza ca doar anumite abonamente pot avea acces la DIGI WI-FI ?

Pai care doar anumite ca toate abonamentele de net ofera si Digi Wifi? Are 4 abonamente mari si late, nu te incadrezi in niciunul?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate