Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Wireless Digi Wi-Fi, de la RCS & RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
KOMURA

KOMURA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 16.02.2011
Testare gratuita a internetului wireless Digi Wi-Fi, de la RCS & RDS, pentru oricine se afla pe litoral

RCS & RDS a inceput extinderea hotspoturilor Digi Wi-Fi la nivel national si permite oricui se afla pe litoral, testarea gratuita a serviciului

Din acest week-end si pana la finele lui septembrie 2011, RCS & RDS, compania care a inceput recent extinderea hotspoturilor Digi Wi-Fi la nivel national, permite oricui doreste sa testeze noul sau serviciu de internet wireless, acces gratuit limitat in reteaua Wi-Fi, in zona litoralului.

Va putea accesa GRATUIT reteaua de internet wireless a RCS & RDS, oricine se afla pe perioada verii in statiunea Mamaia sau in celelalte statiuni, in zonele cu acoperire Digi Wi-Fi, in limita unui trafic zilnic de 100 MBytes.

Clientii companiei au deja acces gratuit si permanent, oriunde in reteaua Digi Wi-Fi si dispun de trafic nelimitat, indiferent de zona de conectare. Au aceste avantaje:
abonatii serviciului de internet fix Digi Net Fiberlink 2, de pana la 100 Mbps
abonatii pachetelor de internet fix Digi Net Fiberlink 1, de 50 Mbps, plus internet mobil Digi Net Mobil prin modem USB sau pe telefon mobil.

Pana in acest moment, compania a instalat echipamente care permit clientilor Digi Net si Digi Net Mobil accesul liber la internet in Bucuresti, in judetele Bihor, Brasov, Mures, Arges, Sibiu si pe litoral. In urmatoarea etapa, RCS & RDS va extinde reteaua de hotspoturi in peste alte 40 mari orase din tara.

Operatorul va extinde curand si zonele de testare a noului serviciu de internet, o data cu expansiunea retelei de hotspoturi in Mamaia si in celelalte statiuni de pe litoral. Cei care ulterior testarii, vor dori sa devina clienti ai companiei, vor dispune de 3 servicii de internet cu numai 39 lei (TVA inclus): internet fix de pana la 100 Mbps, internet mobil de pana la 7,2 Mbps si internet wireless Wi-Fi cu vitezele maxime mai mari de 7,2 Mbps.

Informatii detaliate despre locatiile Digi Wi-Fi sunt disponibile la  www.rcs-rds.ro/digi-wifi,la numerele de telefon 031.400.7777 si *777 (apelabil din Digi Mobil) sau in oricare dintre punctele de prezenta ale companiei.


SURSA  RCS & RDS

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
http://www.rcs-rds.r...egion=Constanta

au impanzit zona cu hotspoturi :first:

#3
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
KOMURA, exista deja topic unde se dicuta. Rog un moderator sa uneasca discutiile de aici cu topicul deja existent. Multumesc !

#4
dan_ionescu

dan_ionescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 04.04.2010

View PostMembruAnonim, on 17th June 2011, 22:18, said:

http://www.rcs-rds.r...egion=Constanta
au impanzit zona cu hotspoturi
Uita-te de la Eforie la Vama Veche sa vezi ce zona impanzita cu hot-spot-uri este.
Poate totusi dau drumul si in alte statiuni vara asta.

#5
tcdr

tcdr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 03.10.2007
Intrebare de baraj adresata insider-ilor și nu numai, atenție:
Dacă eu deschid internetul de acasă (având Fiber-Link), soția poate deschide de pe telefon Wireless-ul și fiu-meu poate deschide și el dispozitiv Wireless??
Ce combinații sunt permise?
Se pare că este permisă numai o combinație și anume:
Soția deschide de acasă de la Fibră și eu de pe telefon Wireless.
Numai această ultimă combinație este permisă în această perioadă de teste (probe)?!
Aștept (așteptăm) răspunsuri :excl:

#6
santal83

santal83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.02.2008

View Posttcdr, on 18th June 2011, 18:17, said:

Intrebare de baraj adresata insider-ilor și nu numai, atenție:
Dacă eu deschid internetul de acasă (având Fiber-Link), soția poate deschide de pe telefon Wireless-ul și fiu-meu poate deschide și el dispozitiv Wireless??
Ce combinații sunt permise?
Se pare că este permisă numai o combinație și anume:
Soția deschide de acasă de la Fibră și eu de pe telefon Wireless.
Numai această ultimă combinație este permisă în această perioadă de teste (probe)?!
Aștept (așteptăm) răspunsuri :excl:

Este permisa 1 conexiune fiberlink, acasa, in judetul in care este facut contractul, si 1 conexiune wi-fi, oriunde in tara.

#7
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
exact !

#8
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
azi am intrat si se pare ca la contul meu s-a mai adaugat si urmatoarea optiune :D

Attached Files



#9
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
si la mine apare :D

#10
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Nice. Sper că sunt mobile alea de pe litoral ca din toamnă, până vara viitoare se le mute altundeva. Dacă stau degeaba mai mult de juma' de an iar nu se amortizează investiția.
P.S. No way!!! Cu abonamentul meu fiberlink și routerul wireless pot deveni un ap wi-fi pentru Digi?!? Dacă îmi dau bandă mai multă n-am nici o reținere să îmi pun la dispoziție și conexiunea și routerul.
L.E. Nu, nu-i asta, atunci care e faza cu wi-fi pe adresa mea?

Edited by ParapantaFlavia, 23 June 2011 - 16:53.


#11
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postzeus1, on 23rd June 2011, 17:29, said:

azi am intrat si se pare ca la contul meu s-a mai adaugat si urmatoarea optiune :D

si foloseste la ce?

#12
Cross-Gleam

Cross-Gleam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 16.01.2006

View Posteasy90rider, on 23rd June 2011, 18:32, said:

si foloseste la ce?

Se pare ca la crearea contului DIGI Wi-Fi

#13
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Dap... s-a rezolvat și problema cu securitatea digicare provenită din logarea cu user și parola de fiberlink pe wi-fi. Da' eu sper să mediteze la posibilitatea creării de ap Digi wi-fi prin conexiunile clienților. S-ar densifica considerabil și cu un efort mult mai mic din partea lor.

#14
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008

View PostCross-Gleam, on 23rd June 2011, 20:27, said:

Se pare ca la crearea contului DIGI Wi-Fi
exact :)....si ai de completat Nume Cont si Parola :)  dupa care save :)

#15
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View PostParapantaFlavia, on 23rd June 2011, 17:39, said:

P.S. No way!!! Cu abonamentul meu fiberlink și routerul wireless pot deveni un ap wi-fi pentru Digi?!?
la fel si eu, as acoperi tot parcul Crangasi si poate chiar si strandul Dambovita. :rolleyes:

#16
Ew82

Ew82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 27.04.2008
Acces gratuit la Digi Wi-Fi pentru toti clientii la internet fix prin fibra optica ai RCS & RDS

Datorita interesului crescut pentru serviciul de internet wireless Wi-Fi lansat recent de catre RCS & RDS, compania a decis sa ofere acces gratuit in reteaua Digi Wi-Fi, tuturor abonatilor la internet prin fibra optica, Digi Net Fiberlink.

Orice client abonat la Digi Net Fiberlink 1, de pana la 50 Mbps, in valoare de 29 lei (TVA inclus) sau la Digi Net Fiberlink 2, de pana la 100 Mbps, in valoare de 39 lei (TVA inclus), va avea acces liber si trafic nelimitat in locatiile Digi Wi-Fi din orasele in care RCS & RDS a instalat reteaua de internet wireless Wi-Fi.

Pana acum, clientii Digi Net Fiberlink 1 puteau utiliza internetul wireless al RCS & RDS, doar daca erau abonati simultan la serviciul de internet mobil Digi Net Mobil. Acum, toti clientii la internet prin fibra optica ai operatorului, vor putea naviga neconditionat pe internet inclusiv in afara locuintei lor, in locatiile Digi Wi-Fi.

Hotspoturile Digi Wi-Fi sunt instalate in acest moment in Bucuresti, in judetele Bihor, Brasov, Mures, Arges, Sibiu si pe litoral, dar vor fi extinse curand in inca 40 orase mari din Romania.

Informatii detaliate despre locatiile Digi Wi-Fi sunt disponibile la www.rcs-rds.ro/digi-wifi, la numerele de telefon 031.400.7777 si *777 (apelabil din Digi Mobil) sau in oricare dintre punctele de prezenta ale companiei.

Sursa: Mesaj Digicare

#17
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Digi wi-fi in Arad
la "Armonia " Mall Arad
in zona de promenada - indoor

Luni - Sambata: 09:00-22:00, Duminica: 9:00 - 22:00
Adresa: Calea Aurel Vlaicu nr. 299/6, Arad
Telefon: 0257.270.430 / 0257.270.450

Edited by Teophileos, 26 June 2011 - 15:02.


#18
bigfut

bigfut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.06.2008
de unde recuperez si eu parola de la contul Digi Wifi? nu mai tin exact minte cum era; user: nr de contract sau la parola nr de contract?
vreau de la contul Digi Wifi nu de la Contul meu Digi

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate