Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Cred ca am o problema

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
brainium

brainium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.07.2010
De cand ma stiu transpir foarte mult. Pana aici, nimic anormal. Foarte multi au problema asta. Chestia e ca nu transpir doar cand e cald. Chiar si iarna, la -20 de grade, imbracat relativ subtire (palton+pulover+blugi+ghete subtiri), daca fac putin efort (nimic excesiv...ceva de genul carat cumparaturile cateva sute de metri), mi se umple fruntea de transpiratie (efectiv curg apele de pe mine). Azi de exemplu, am fost la cumparaturi (cam un km pe jos...nu am masina in anglia...ea nashpa :lol:), si la intoarcere eram fleasca de transpiratie, desi afara e frig si ploua. Cand am ajuns, am stat putin sa ma calemz si m-am apucat de dat cu aspiratorul prin casa imbracat in panatloni scurti si tricou (mentionez ca nu prea e de stat asa in casa...e frig). La fel...au inceput sa curga apele de pe mine (desi eram rece!).

Ce credeti? E normal, sau sunt eu ciudat?  :peacefingers:


p.s. Daca nu e pe aria potrivita, rog un moderator sa il mute

#2
elisado

elisado

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 21.11.2006
poate fi si normal, poate fi si o dereglare hormonala.
esti gras?
si chestia cu vremea nu are asa importanta, are legatura cu faptul ca faceai efort

#3
Cetatean_Roman1

Cetatean_Roman1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 05.05.2011
E ceva legat de sistemul nervos. Consulta un medic.
http://www.revistafe..._de_alarma.html

#4
brainium

brainium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.07.2010

View Postelisado, on 17th June 2011, 20:16, said:

poate fi si normal, poate fi si o dereglare hormonala.
esti gras?
si chestia cu vremea nu are asa importanta, are legatura cu faptul ca faceai efort

Well, in ultima vreme s-au cam acumulat kilogramele. Am 1.80 si 88 de Kg. Dar aceasta problema o aveam si "in tinerete" cand eram mai slab (mult mai slab :lol:). Chestia e ca patesc frecvent sa transpir, chiar daca sunt rece (efectiv pun mana pe frunte de exemplu, si o simt foarte rece si uda de trasnpiratie)


@Cetatean_Roman1: Vara e anotimpul iadului pentru mine...deci nu are legatura cu frigul... Pur si simplu, organismul meu se incalzeste excesiv la efort (nu are destula vaselina probabil...). Si in somn nu transpir decat daca sunt racit sau e foarte cald in camera.

#5
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Am si eu un prieten care bea 5 kg de apa pe zi si transpira stand degeaba....consumul excesiv de apa....eu nu beau apa deloc in timpul zilei,doar seara o bere sau un pahar doua de vin si nu transpir deloc....
Poate fi si apa (prea multa )de vina....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate