Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

opatija-hotel adriatic 2 (3*)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Andrada2011

Andrada2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.06.2011
Bunaa!Pt inceput,salut!sunt noua aici si as dori,daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu niste pareri in legatura cu o vacanta in opatija,hotel adriatic 2(3*).De mentionat ca merg cu agentia gregory tours.Multumesc anticipat ! :OK: B) :D :proud:

#2
alxanu

alxanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.01.2009
Am stat in 2009 la GRAND ADRIATIC 3*. Hotelul are doua corpuri, unul de 4* si unul de 3* cu o receptie comuna. Destul de curat in camera (mobilier mai vechi) baia destul de o.k. ,mancare pentru toate gusturile (am avut bufet suedez dimineata si seara ). Daca te mai intereseaza ceva, iti spun cu placere.

#3
Andrada2011

Andrada2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.06.2011

 alxanu, on 24th June 2011, 00:29, said:

Am stat in 2009 la GRAND ADRIATIC 3*. Hotelul are doua corpuri, unul de 4* si unul de 3* cu o receptie comuna. Destul de curat in camera (mobilier mai vechi) baia destul de o.k. ,mancare pentru toate gusturile (am avut bufet suedez dimineata si seara ). Daca te mai intereseaza ceva, iti spun cu placere.



Da,sigur,daca nu va deranjeaza!as dori sa stiu care sunt conditiile,cu ce sunt dotate camerele,in ce consta bufetul suedez.Daca voi sta la adriatic 2,voi avea acces la piscina?Multumesc anticipat.

#4
alxanu

alxanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.01.2009
Noi am fost 2 adulti si  un copil. Am luat biletele din Bucuresti de la o agentie. Am platit si pentru pat pentru copil. Camera avea 3 paturi toate pentru o persoana adulta, mocheta pe jos, un birou, o masa mica, aer conditionat, uscator de par la baie. Mobilierul este mai vechi dar nu te gandi ca este deteriorat.Caratenie se face zilnic, se schimba prosoapele zilnic, nu mai stiu asternuturile la cat timp se schimba dar in 7 nopti cat am stat noi au fost schimbate.
    Nu stiu nimic despre accesul la piscina. Nu mi-a spus nimeni nimic despre piscina si eu nu am intrebat.
     Referitor la masa, imi este foarte greu sa imi aduc aminte exact ce mancare am avut. Oricum dimineata ( oua fierte, scrob, branza de mai multe feluri, salam de mai multe feluri, unt, gem, nutela,cereale, lapte, la un dozator gaseai cafea, sucuri de portocale,grefuit, mere, cafea , prajituri;   iar seara puteai manca supa, snitel, salate, cartofi prajiti, paste, ciuperci, scoici, friptura de porc, de pui, snitel de curcan, prajituri, salata de fructe(banane, pepene, portocale), si alte feluri. Mancarea mai ales seara varia partial de la o seara la alta. Daca vrei apa minerala si bauturi alcolice sunt contra cost.

#5
alxanu

alxanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.01.2009
Noi am fost 2 adulti si  un copil. Am luat biletele din Bucuresti de la o agentie. Am platit si pentru pat pentru copil. Camera avea 3 paturi toate pentru o persoana adulta, mocheta pe jos, un birou, o masa mica, aer conditionat, uscator de par la baie. Mobilierul este mai vechi dar nu te gandi ca este deteriorat.Caratenie se face zilnic, se schimba prosoapele zilnic, nu mai stiu asternuturile la cat timp se schimba dar in 7 nopti cat am stat noi au fost schimbate.
    Nu stiu nimic despre accesul la piscina. Nu mi-a spus nimeni nimic despre piscina si eu nu am intrebat.
     Referitor la masa, imi este foarte greu sa imi aduc aminte exact ce mancare am avut. Oricum dimineata ( oua fierte, scrob, branza de mai multe feluri, salam de mai multe feluri, unt, gem, nutela,cereale, lapte, la un dozator gaseai cafea, sucuri de portocale,grefuit, mere, cafea , prajituri;   iar seara puteai manca supa, snitel, salate, cartofi prajiti, paste, ciuperci, scoici, friptura de porc, de pui, snitel de curcan, prajituri, salata de fructe(banane, pepene, portocale), si alte feluri. Mancarea mai ales seara varia partial de la o seara la alta. Daca vrei apa minerala si bauturi alcolice sunt contra cost.

#6
Andrada2011

Andrada2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.06.2011

 alxanu, on 25th June 2011, 08:48, said:

Noi am fost 2 adulti si  un copil. Am luat biletele din Bucuresti de la o agentie. Am platit si pentru pat pentru copil. Camera avea 3 paturi toate pentru o persoana adulta, mocheta pe jos, un birou, o masa mica, aer conditionat, uscator de par la baie. Mobilierul este mai vechi dar nu te gandi ca este deteriorat.Caratenie se face zilnic, se schimba prosoapele zilnic, nu mai stiu asternuturile la cat timp se schimba dar in 7 nopti cat am stat noi au fost schimbate.
    Nu stiu nimic despre accesul la piscina. Nu mi-a spus nimeni nimic despre piscina si eu nu am intrebat.
     Referitor la masa, imi este foarte greu sa imi aduc aminte exact ce mancare am avut. Oricum dimineata ( oua fierte, scrob, branza de mai multe feluri, salam de mai multe feluri, unt, gem, nutela,cereale, lapte, la un dozator gaseai cafea, sucuri de portocale,grefuit, mere, cafea , prajituri;   iar seara puteai manca supa, snitel, salate, cartofi prajiti, paste, ciuperci, scoici, friptura de porc, de pui, snitel de curcan, prajituri, salata de fructe(banane, pepene, portocale), si alte feluri. Mancarea mai ales seara varia partial de la o seara la alta. Daca vrei apa minerala si bauturi alcolice sunt contra cost.

Va multumesc anticipat si v-as mai ruga un singur lucru:sa-mi spuneti despre plaja.Am auzit ca e pietruita si ca in apa se poate intra doar cu niste papuci speciali.

#7
alxanu

alxanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.01.2009
Plaja in general este betonata. In centrul statiunii este o plaja lata betonata. Pe fundul marii sunt multe pietre. E bine sa aveti papuci de plastic sa va protejeze de aricii de mare.Apa la mijlocul lui iulie a fost cam rece dupa parerea mea, altfel am prins o vreme foarte buna. Clima este super. Oricum pana la plaja se pot face vedea de acolo niste locuri super :excursie de o zi la Venetia, parcul national Plitvice, (astea doua trebuie vazute,merita)mai este o excursie care prinde intr-o zi orasele penis, Rovinje, si inca unul , alta la pestera Postoinia (interesant si aici) si mai sunt si altele.
     Nu o sa va para rau daca mergeti, mai rau este cand te intorci.

#8
Andrada2011

Andrada2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.06.2011

 alxanu, on 26th June 2011, 00:17, said:

Plaja in general este betonata. In centrul statiunii este o plaja lata betonata. Pe fundul marii sunt multe pietre. E bine sa aveti papuci de plastic sa va protejeze de aricii de mare.Apa la mijlocul lui iulie a fost cam rece dupa parerea mea, altfel am prins o vreme foarte buna. Clima este super. Oricum pana la plaja se pot face vedea de acolo niste locuri super :excursie de o zi la Venetia, parcul national Plitvice, (astea doua trebuie vazute,merita)mai este o excursie care prinde intr-o zi orasele penis, Rovinje, si inca unul , alta la pestera Postoinia (interesant si aici) si mai sunt si altele.
     Nu o sa va para rau daca mergeti, mai rau este cand te intorci.


Va multumesc mult!O sa ma ajute foarte mult aceste informatii.Eu voi merge de pe 9 august pana pe 17aug.Va doresc o vacanta placuta! :thumbup:

#9
alxanu

alxanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.01.2009
Astept impresii dupa excursie.

#10
loganulalb26

loganulalb26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.01.2007

 Andrada2011, on 26th June 2011, 13:17, said:

Va multumesc mult!O sa ma ajute foarte mult aceste informatii.Eu voi merge de pe 9 august pana pe 17aug.Va doresc o vacanta placuta! :thumbup:

Intentionez si eu sa merg in august in acelasi progream cu Gregory tour. Poate i-mi transmiti si mie ceva impresii (traseu, cazari, optionale, vremea si apa,preturi).
Multumesc anticipat

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate