Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Cartela Prepay Digi.Mobil.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4918 replies to this topic

#3745
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,390
  • Înscris: 08.02.2011
Eu am cumpărat una mai demult, nici vorba să-mi dea fara buletin. Dar posibil sa fie vreun chiosc unde nu cere nimic, doar că trebuie gasit

#3746
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013
Eu am luat, fara nici un buletin - nici macar nu s-a pus problema, am dat banu’ si mi-a dat cartonasu’ - dintr-un POP Digi.

Nu e legal sa ceara buletinul de vreme ce ordonantele pentru asa ceva, care in diverse momente au incercat sa exploateze tragedii cauzate in parte si de neglijenta si nestiinta celor de la urgente (cazul Caracal: au cerut informatii cum sa faca localizarea ABIA DUPA 1 ORA de la apelul initial), au cazut la Curtea Constitutionala de vreo 6 (sase) ori - nici una nu a ramas in picioare.

#3747
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 26.05.2022
Eu am luat dintr-un pop și mi-au cerut buletinul, dar na, poate ca au gasit combinatorii vreo portiță.

Deci, sa cuga tepele si conturile pe olx fara numar fiindcă apoi sa ne întrebăm retoric de ce nu are ursul coadă...

#3748
Lord_Paul

Lord_Paul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 18.11.2015
Am luat și eu un prepay Digi prin decembrie, pe-atunci, să văd cum se pretează rețeaua la mine-n Orăștie (HD). Am luat-o de la un mic magazin de componente PC, unde-și mai plătesc oamenii facturile la PayPoint. Am dat 12 lei pe ea, fără să-mi ceară vreun act de identitate. Între timp am portat din Vodafone în Digi de când cu indexările.

#3749
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Acum 1 an am luat si eu dintr-un POP in Brasov, la fel, doar am platit si am primit SIM-ul, nu mi-au cerut buletinul.

#3750
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Si daca va cere buletinul sau e vreo drama, sau care e faza?

#3751
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.08.2009
Eu am cumpărat una prin 2010 sau 2011 dintr-o caserie rds la care mi-a cerut buletinul. Am folosit-o vreo 2-3 ani, după care nu am mai reincarcat-o și a expirat. Anul trecut am cumpărat alta din aceeași caserie rds și nu mi-a mai cerut buletinul. Și eu mă așteptam să mi-l ceara și am ramas mirat că nu se mai cere acum. 12 lei cu 2 euro credit.

#3752
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017

View Postdagobar, on 26 mai 2023 - 20:20, said:


Si nu... nu vreau sa cumpar online (de la emg sau altii) vreau sa o cumpar cash in mod anonim Posted Image

Mna, spor la asteptat atunci.

#3753
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
In Bucuresti, in vajaiala:) : am verificat eu azi in doua magazine, ambele in sectorul 6. In amandoua aveau cartele (cate 2-3-4, am bagat eu de seama). N-aveau numere "frumoase" Posted Image , dar tot am cumparat un SIM, pentru un nepot...
Nu se mai cere act de identitate de ani buni, nici la Digi.
Dealtminteri, Digi a fost singurul operator care vreme de cativa ani a cerut un act de identitate in momentul cumpararii unui prepay. Din 2015 (chestiune reconfirmata aproape anual "pe baza" de incercari repetate de big brother esuate Posted Image ) nu mai poate sa ceara Posted Image

#3754
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010

View PostSceleron, on 29 mai 2023 - 11:48, said:

In Bucuresti, in vajaiala:) : am verificat eu azi in doua magazine, ambele in sectorul 6. In amandoua aveau cartele (cate 2-3-4, am bagat eu de seama). N-aveau numere "frumoase" Posted Image , dar tot am cumparat un SIM, pentru un nepot...
Nu se mai cere act de identitate de ani buni, nici la Digi.
Dealtminteri, Digi a fost singurul operator care vreme de cativa ani a cerut un act de identitate in momentul cumpararii unui prepay. Din 2015 (chestiune reconfirmata aproape anual "pe baza" de incercari repetate de big brother esuate Posted Image ) nu mai poate sa ceara Posted Image
Salutare!

Zi-mi te rog, unde ai gasit in sector 6?? M-au sunat din call center sa-mi spuna ca au doar in Colentina!!!!

Multumesc!

#3755
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
In momentul asta eu as incerca (doar) in Drumul Taberei, in magazinul din str Pascani

#3756
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010

View PostSceleron, on 29 mai 2023 - 11:48, said:

In Bucuresti, in vajaiala:) : am verificat eu azi in doua magazine, ambele in sectorul 6. In amandoua aveau cartele (cate 2-3-4, am bagat eu de seama). N-aveau numere "frumoase" Posted Image , dar tot am cumparat un SIM, pentru un nepot...
Nu se mai cere act de identitate de ani buni, nici la Digi.
Dealtminteri, Digi a fost singurul operator care vreme de cativa ani a cerut un act de identitate in momentul cumpararii unui prepay. Din 2015 (chestiune reconfirmata aproape anual "pe baza" de incercari repetate de big brother esuate Posted Image ) nu mai poate sa ceara Posted Image
Salut,
Am fost acum în Strada Pașcani, nu aveau.. care este celălalt magazin?

Mulțumesc!

#3757
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 15.08.2005
vreau sa iau o cartela prepay digi ptr a testa calitatea retelei, dar nu inteleg cum functioneaza optiunile lor: https://www.digi.ro/...la/cartela-digi

adica am urmatoarel optiuni:
OPȚIUNE 2 EURO - 1 LUNĂ HIPSTEROVA vs OPȚIUNE 2 EURO - 3 LUNI DIVA
OPTIUNE 3 EURO - 1 LUNĂ BOGATINOV vs OPȚIUNE 3 EURO - 3 LUNI DELUXOVICI

adica am o optiune care costa 2 euro/luna si alta optiune care costa 2 euro la 3 luni? de ce ar cumpara cineva prima optiune cand are a 2-a optiune mult mai ieftina?!

#3758
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 16.04.2007
Ai alege prima optiune doar daca ai consuma cele 150 de minute sau cei 2 GB intr-o luna.
Daca vrei doar sa testezi reteaua, poti merge fara probleme pe varianta a 2-a.
Eu spre exemplu, folosesc o cartela din aceasta pentru GPS. Cei 2 GB / 3 luni imi sunt suficienti.

#3759
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013
Optiunile de 3 luni revin intr-adevar mai ieftin, dar si cu resurse mai putine. Depinde de ce ai nevoie.

La optiunile de 3 luni:
  • resursele listate sunt pentru intreaga perioada de 3 luni, nu in fiecare luna cum e la cele de 1 luna
  • in minute sunt numarate si apelurile in retea, pe cand la optiunile de 1 luna ai nelimitat in retea iar in minutele de la resurse se numara doar apelurile catre celelalte retele.


#3760
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 15.08.2005
nu ma intereseaza resursele, vreau doar sa testez reteaua si sa ma coste cat mai putin
daca sunt multumit s-ar putea sa migrez cateva numere pe oferta rural

pe cartela prepay am acces la 5G sau doar la 3G si 4G?

Edited by rexx, 30 May 2023 - 16:02.


#3761
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Nu poti testa reteaua cu o cartela prepay. Nu ai 5g, nu ai volte.

#3762
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013
Poti testa foarte bine reteaua cu un prepay. Ce nu poti sunt teste de viteza fara-numar-fara-numar, daca asta te intereseaza: sa afli si ce viteze obtii in diversele (multe) locuri. Motivul nu este ca ar fi limitata viteza de acces, ci ca testele de viteza consuma mult trafic si la prepay ai putini MB inclusi deci se vor termina repede, dupa care nu mai ai net deloc pana la activarea altei optiuni.

Nu ai 5G. Dar sa fim seriosi, acoperirea 5G e insignifianta. Daca mai e si vorba de folosire in rural, chiar ca e zero.
Nu ai VoLTE. Dar acces la 4G ai si telefonul afiseaza daca e conectat la 4G, deci vei sti ca ai acoperire 4G in locul respectiv - atat ca daca initiezi apel trece in 2G.
3G nu conteaza, este deja inchis in cea mai mare parte din tara si in curand il vor inchide si in rest.

Edited by sags, 30 May 2023 - 16:40.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate