Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cartela Prepay Digi.Mobil.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4918 replies to this topic

#109
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011

View Postfagutzu, on 03 martie 2013 - 12:32, said:

Oferta RCS prepay este asemanatoare cu cosmote my stile, dar acesta are o acoperire net superioara.
Oare RCS nu poate contracara cu nimic avand in vedere acest "handicap" important?
Cu prezența simultană în Spania, Italia și, cred că și în Ungaria și cu o calitate rezonabilă pe partea de voce, ceea ce nu e cazul la Cst.

#110
embedded

embedded

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 04.01.2006
in cat timp se poate activa cartela dupa ce ai cumparat-o fara sa pierzi numarul si creditul?

Edited by embedded, 27 September 2013 - 12:40.


#111
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 08.03.2011
din momentul cumpararii cartela are 6 luni valabilitate sa suni si inca 6 luni sa primesti, dupa cele 12 luni cartele devine inutilizabila !
Este cartela cu cea mai mare valabilitate de pe piata.

#112
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View PostModemuri3G, on 27 septembrie 2013 - 13:22, said:

din momentul cumpararii cartela are 6 luni valabilitate sa suni si inca 6 luni sa primesti, dupa cele 12 luni cartele devine inutilizabila !
Este cartela cu cea mai mare valabilitate de pe piata.
Omul a intrebat cat timp are la dispozitie sa o activeze.Daca nu o activeaza imediat dupa ce a cumparat-o cand expira?

#113
xpedia

xpedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 21.08.2013

View Postcrissty, on 27 septembrie 2013 - 17:21, said:


Omul a intrebat cat timp are la dispozitie sa o activeze.Daca nu o activeaza imediat dupa ce a cumparat-o cand expira?
scrie pe ambalaj, de obicei in anul in curs

#114
OctiPsy

OctiPsy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.06.2010
Atenție, perioada de grație poate începe și din momentul în care se consumă creditul, chiar dacă nu au trecut cele 6 luni. Io-s pățitu' priceput... :)

#115
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 08.03.2011

View Postcrissty, on 27 septembrie 2013 - 17:21, said:

Omul a intrebat cat timp are la dispozitie sa o activeze.Daca nu o activeaza imediat dupa ce a cumparat-o cand expira?

raspunsul meu este corect, cartela devine activa in momentul facturarii, deci se pot efectua apeluri 6 luni dupa cumparare si se pot primi apeluri inca 6 luni

Edited by Modemuri3G, 27 September 2013 - 22:04.


#116
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View PostModemuri3G, on 27 septembrie 2013 - 22:00, said:

raspunsul meu este corect, cartela devine activa in momentul facturarii, deci se pot efectua apeluri 6 luni dupa cumparare si se pot primi apeluri inca 6 luni
Cum sa fie activa din moment ce nu o introduci in telefon?nu se activeaza din momentul efectuarii primului apel?La rcs se activeaza din click?!

#117
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Exact, din ce stiu la Digi nu se vand cartele inactive, toate sunt active din momentul in caree cumperi.

#118
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
Cartelele se vand inactive, se activeaza odata cu primul apel. Abia dupa primul apel se pot si reincarca.

#119
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View Postspiderpc, on 01 octombrie 2013 - 20:20, said:

Cartelele se vand inactive, se activeaza odata cu primul apel. Abia dupa primul apel se pot si reincarca.
Pai la asta ma gandeam si eu.Cand am cumparat o cartela,pana nu am efectuat un apel nu s-a putut incarca,de unde reiese ca era inactiva!

#120
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 30.08.2006
Salutare tuturor.Nu stiu daca s-a mai lovit cineva de urmatoarea problema:pentru un Prepay Digi, unde as putea gasi tarifele catre Africa?
Pe rcs-rds.ro nu am gasit decat cele pentru Romania si Europa. La relatii cu clientii nu prea am avut succes:domnisoara a sustinut sus si tare ca pe international sunt aceleasi tarife ca la abonamentul de 1 Euro. Am repetat de cateva ori ca este Prepay, iar ea sustinea ca a verificat si asa este(personal nu prea cred).In cazul in care are dreptate, as avea destul de mult de castigat(0.17 Euro/minut la digi fata de peste 0.8 la ceilalti).
Seara placuta.

Edited by yblu, 16 October 2013 - 21:54.


#121
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Deci...m-ar tenta si pe mine sa imi fac un abonament Optim 2 dar Momentan sunt pe Orange si habar n-am ce acoperire are Digi Mobil in Botosani, cum merge 3g-ul s.a.m.d. Cartela prepay se poate gasi doar la sediile lor ? as vrea intai sa vad cam cum e semnalul .  Este activa frecventa 900 acum ? citisem ca la inceputul lui aprilie au pus-o in functiune.

#122
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
Au roaming cu Vodafone pentru abonamente deci nu ai cum să nu ai semnal pe una din cele 2 reţele în ditaimai oraşul.

#123
cyberk

cyberk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 28.02.2011
Salut,
Pot sa  reincarc cartela din intenet sau trebuie sa ma duc la  un ghiseu?
Am o cartela  prepay.

#124
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Tre' să mergi în poop

#125
DanHD

DanHD

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.07.2003
Daca am o  cartela prepay se poate muta numarul pe abonament?

#126
DeCeDaT

DeCeDaT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 07.05.2009

View PostDanHD, on 19 aprilie 2014 - 16:57, said:

Daca am o  cartela prepay se poate muta numarul pe abonament?

DA, se poate. Să mergi la cel mai apropiat sediu RDS.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate