Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum scap de negi?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011
Am si eu o problema! Am o multime(cel putin 12) de negi pe mana dreapta, si nu stiu ce sa mai fac sa scap de ei. Am fost si la o farmacie si mi-a dat o solutie foarte scumpa dar nu a avut niciun efect. Nu stiti vreo solutie sa scap de ei, oricat ar costa!!!

#2
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
dermatolog?

mai uita-te si pe aici http://forum.softped...howtopic=297681

#3
brainium

brainium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.07.2010
Prietena mea are si ea mari probleme cu negii. In Romania ii trata in felul urmator: Se dezinfecteaza zona, se taie varful cu o unghera si se da cu un acid foarte puternic. Singur nu prea ai nici o sansa sa faci asta fara sa te pisi pe tine :lol:. De cand stam impreuna in anglia, foloseste ASTA, cu rezultate foarte bune. Nu trebuie sa dai decat putin pe varful negului, in fiecare zi. Dupa o saptamana dispare :)

#4
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Eu am scapat de unii cu Verolit. Gasesti pe la Apicola. E 8 lei si dai cu solutia respectiva pe neg si masezi usor, dar trebuie sa te tii de treaba ca nu dispare imediat.

#5
mexicanunr1

mexicanunr1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 04.12.2010
simplu cu cryopharma
Attached File  Cryopharma.jpg   44.06K   294 downloads

#6
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,366
  • Înscris: 14.10.2009
La dermatolog cu azot lichid. depinde de  localizare, dimensiune si numar.

#7
mexicanunr1

mexicanunr1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 04.12.2010

 rechinitza, on 14th June 2011, 20:31, said:

La dermatolog cu azot lichid. depinde de  localizare, dimensiune si numar.

si cryopharma face tot acelasi lucru

#8
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,366
  • Înscris: 14.10.2009
Da, insa contine o cantitate mica suficienta pentru 1-2 negi. Costa in jur la 80 de ron-depinde de farmacie- iar sedinta de la dermatolog m-a costat anul trecut cam 60 de ron pentru toate formatiunile.
Ideea e alta, dai cu cryopharma, e vorba de papiloma virus, cam toti suntem infestati, cand imunitatea organismului ajunge sa scada, pot apare negi. De aceea inainte de tratamentul cu azot lichid orice dermatolog respectabil  va recomanda un imunomodulator gen isoprinosine si tratament ulterior. Dupa tratamentul cu azot lichid zona respectiva nu trebuie expusa la soare decat protejata cu factor de protectie 50 pentru pielea ese foarte afectata si in plus sub actiunea razelor scade imunitatea locala la nivelul pielii( de aceea sunt multi negi care apar vara)

Edited by rechinitza, 14 June 2011 - 19:59.


#9
Baba_Rada

Baba_Rada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.02.2011
Eu stiu ca negii au o treaba cu imunitatea scazuta.
Mie imi tot aparea cate unul in perioadele stresante din viata mea.
Primu' cand m-au dus la gradinita, al doilea la admitere, al treilea in prima sesiune, al patrulea cand am cazut pe scari si tot asa.
Mi-au trecut cu echinaceea capsule, pe care o luam de disperare ca racesc in fiecare luna.
Dupa un tratament dintr-asta sustinut de vreo 3 luni si mai bine, au inceput sa se retraga pur si simplu. Cam dupa prima luna si jumatate de tratament au inceput sa dea inapoi si n-au mai reaparut. Si nici echinaceea nu mai iau in mod sustinut.

#10
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,366
  • Înscris: 14.10.2009
Acuma imi exprim doar reticenta fata de unii producatori de produse naturiste. Daca tot vreti sa incercati ceva( romanesc) mai bine o faceti cu produse de la Plantextract si hofigal . Astia au GMP.

#11
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011
Api eu tot nu sunt convins care este mai buna ca nu am de gand sa arunc numai banii!!

Cred ca am sa incerc dermatologul.

#12
dani_zux

dani_zux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.09.2011
Pentru scaparea negilor incearca sa folosesti VEROLIT. Este o solutie naturala care te face sa scapi de negi fara sa iti mai apara.

Edited by adadoi, 26 September 2011 - 16:13.


#13
Consigliero

Consigliero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 10.11.2010
am avut si eu la o mana o multime de negi .. am incercat cu prostii de inghetat de zicea lumea ca , cade si nu sa intamplat sa imi cada , dar am taiat unu-l cu unghiera si apoi in aproximativ o saptamana mi-au disparut toti

#14
norbertro

norbertro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.03.2014
Rostopasca- Dacia Plant

#15
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,539
  • Înscris: 10.05.2007
Eu mi-am ras vreo 2 cu rostopasca. Tai tulpina si curge o seva portocalie. Dupa 2 saptamani am uitat ca au existat.


#16
nelutu59

nelutu59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.11.2008
Eu  am taiat cu o lama o pojghita subtire,pana a iesit un pic de sange,iar apoi am pus acid clorhidric

#17
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

 nelutu59, on 29 iulie 2014 - 10:41, said:

Eu  am taiat cu o lama o pojghita subtire,pana a iesit un pic de sange,iar apoi am pus acid clorhidric
Ti-am mai sters un post mai detaliat, fie-ti mila...nu mai da asa sfaturi :D Te expui la riscuri maricele daca nu il scoti cum trebuie!

#18
nelutu59

nelutu59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.11.2008
multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate