Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Mai bine fara prajeli.

#20
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
oare sa fie din cauza asta? http://www.coolinari...te-prajite.html

#21
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Uleiurile alea se incalzesc pana in jur de 200 de grade si se mai oxideaza, se mai descompun si la sfarsit dracu stie ce mai bagi in tine pe langa lipide, oricum si medicul de familie o sa-ti zica sa lasi prajeala daca-l intrebi, predispune la boli cardiovasculare mai incolo.

#22
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
Azi am mancat un nou baton proteic (nou pentru mine). Se numeste Protein R de la Redis. ce parere aveti? mi-e mi se pare mai bun ca cel de la boromir. asta are proteine pe langa soia si din lapte si din zer.

#23
baiatu_x

baiatu_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 22.09.2007

View Postbroucker, on 10 august 2013 - 17:55, said:

Azi am mancat un nou baton proteic (nou pentru mine). Se numeste Protein R de la Redis. ce parere aveti? mi-e mi se pare mai bun ca cel de la boromir. asta are proteine pe langa soia si din lapte si din zer.

Da o cautare pe YouTube dupa "home made protein bar"..........gasesti zeci de retete.............iti cumperi un concentrat sau izolat proteic dupa preferinte si iti prepari acasa, macar stii ce bagi in ele.

Edited by baiatu_x, 27 August 2013 - 18:44.


#24
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
Ma bate gândul tare sa-mi iau:
IZOLAT PROTEIC DIN ZER- WPI (PROLACTA 95 LOW LACTOSE) 900g de la Redis
dar mai întâi vreau părerea voastră și aprobarea. fac o afacere buna? m-am gândit ca ies mai economic cu asa ceva in loc de piept pui si alte cele. Ma mai gândesc ca după ce am izolat proteic ma apuc si imi fac salate si pudrez salata cu izolat. nu stiu ce gust o avea da' nu ma intereseaz gustu cat efectul. Asta pentru acasă. in timpul zilei vreau sa-l dizolv in apa si sa-mi iau la serviciu si seara inainte de flotari si dupa. Cam atat.

p.s: puteti recomanda de la alt fabricant cu pachet cu gramaj mai mare cu cel mai bun raport calitate/gramaj/pret?
nu-mi permit gama premium tinand cont c-am minimum pe economie venitu', deocamdata! :)

Edited by broucker, 19 October 2013 - 07:58.


#25
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Uite aici inlocuitorul de carne

http://www.pronutrit...f-protein-2755/

Are 200 de grame in plus, aproape acelasi pret, firma e mai de incredere si mai de calitate decat redis, este inlocuitor de friptura nu de lactate, acuma depinde, daca ai magazin de redis in oras incearca-l pe ala doar ca au reputatie de produse slabe calitativ in care mai scapa niste praf de soia cateodata. Whey 95% la pretul ala si de la redis nu prea suna legitim.

#26
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 06.07.2005

View Postbroucker, on 23 iulie 2013 - 11:44, said:

bagai un Q-form proteic de la Borom... se pare ca nu mai am pofta de carne! Posted Image credca o sa adopt un regim proteic

*facepalm* pai si-n carne nu tot proteina e ?
Vad ca faci totul dupa ureche, vrei suplimente in loc de carne. Cauta in dex verbul "a suplimenta" si eventual citeste pe ambalajul oricarui supliment avertismentul binecunoscut " nu inlocuieste o alimentatie echilibrata etc.
Nu voi mai interveni in topic, Chrisforever a stiut de ce s-a tirat.

#27
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006

View PostDKN1, on 19 octombrie 2013 - 16:31, said:

Uite aici inlocuitorul de carne
http://www.pronutrit...f-protein-2755/
Uite si cancerul din inlocuitoru' lu' peste:
izolat proteic din carne de vită, L-glutamină, BCAA (4:1:1), L-arginină, cacao, aromă de ciocolată, îndulcitori: sucraloză (E 955), acesulfam de potasiu (E 950).
lamurit si cu pronutrition.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate