Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
am 23 de ani, aprox. 80 Kg am un serviciu de la 7 la 15 luni-vineri,tip serviciu: stat in picioare si folosit maini facand un efort medium, fumez, buget suplimente 250. La sala deocamdata nu m-am bagat ca nu-i vad rostu fara suplimente dar fac acasa flotari si abdomene si cand vremea imi permite ies la pedalat ca sa ard grasimea.
Vreau sa arat asa sau asa sau asa mai repede.
Problema e ca nu am pe nimeni care sa ma ghideze cum sa ajung asa si as dori sa ma ajutati voi, experimentatii.
Cam in cat timp as putea ajunge la asemenea rezultate?! cu programul facut de voi si suplimentele recomandate. daca-i neaparat necesar as putea ridica bugetul la 400

Atasez mai jos pozele in care vedeti cum arat acum.

Attached Files


Edited by pstdgt, 17 June 2011 - 15:25.


#2
softpedistul

softpedistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 25.01.2011

View Postbroucker, on 13th June 2011, 18:31, said:

am 23 de ani, aprox. 80 Kg am un serviciu de la 7 la 15 luni-vineri,tip serviciu: stat in picioare si folosit maini facand un efort medium, fumez, buget suplimente 250. La sala deocamdata nu m-am bagat ca nu-i vad rostu fara suplimente dar fac acasa flotari si abdomene si cand vremea imi permite ies la pedalat ca sa ard grasimea.
Vreau sa arat asa sau asa sau asa mai repede.
Problema e ca nu am pe nimeni care sa ma ghideze cum sa ajung asa si as dori sa ma ajutati voi, experimentatii.
Cam in cat timp as putea ajunge la asemenea rezultate?! cu programul facut de voi si suplimentele recomandate. daca-i neaparat necesar as putea ridica bugetul la 400

Atasez mai jos pozele in care vedeti cum arat acum.
E mult de muncã frate!
Trebuie sã mergi la salã pentru a arãta aºa cum vrei ºi sã-þi schimbi stilul de viaþã. Acasã nu merge.
La început, nu ai ce sa faci cu suplimentele, aºa cã de banii ãia îþi tragi un antrenor (talentat) care sã te îndrume.
Pe forum poþi primi zeci de programe. Important e sã vezi în timp de la care vei obþine ceva rezultate.

#3
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
De ce zici ca nu am ce face cu suplimentele?! siii... da! is dispus sa muncesc foarte mult ca sa arat asa si sa ma duc si la sala. O viata am! :) (macar odata in viata sa arat asa!!!)
Antrenor?!!! nu stiu cum as putea da peste unu fiindca nici nu stiu ce calificari trebuie sa aibe. + stau intr-un orasel de 20000

cat despre suplimente... Clar! animal pak si un concentrat proteic dar nu stiu care.

ACTUALIZARE + COMPLETARE:
inaltime: 176 cm
greutatea actuala 76 KG

Edited by broucker, 17 June 2011 - 15:44.


#4
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006

View Postbroucker, on 17th June 2011, 16:42, said:

De ce zici ca nu am ce face cu suplimentele?!
Pentru ca mai intai trebuie sa-ti aranjezi dieta, iar la inceput vei obtine rezultate usor. Mai tarziu, cand dai de greu, e indicat sa iei suplimente.

#5
S.G

S.G

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 09.03.2007
Ca sa arati ca baietii din pozele alea... cu 250lei pe luna... poti sa mergi 100 de ani la sala ca nu ai sa ajungi... nu iti zic din rautate.

Daca lucrezi nu poti sa faci culturism... mergi la sala doar sa te intretii... acum sa iti zic ce poti sa faci cu 250lei pe luna... mare lucru nu... nici de proteine nu iti ajung :| sa nu mai vb de vitamine... si restul.

De 250lei de lei... mai bine iti cumperi zilnic... 500grame piept de pui... care ii vreo 8lei.  mergi la sala... si dupa fiecare antrenament faci 45 min cardio... in cateva luni ar trebui sa se vada rezultate :)

#6
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
SALUTARE DIN NOU! mai revin c-o tentativa si cu noutati! Mi-am schimbat serviciul. lucrez ca vanzator la un stand si orarul mi-e Luni>Vineri de la 10>19:30 acum imi permit un buget mai mare. imi permit 400 sa aloc pentru ce m-am gandit e animal pak si eventual proteine. FARA SALA! doar alergat si exerciti acasa.
inca o actualizare e ca din nou am 80-82kg.
am gasit pe suplimentedetop animal pak la 130 dar mai am nevoie de-o proteina. ce-mi recomandati de acolo? si daca aveti si alte recomandari sunt bine primite.
numa bine!
p.s: cea mai importanta schimbare e ca nu mai fumez! am trecut pe tigare electronica.
ps2: nu mai am asteptari sa arat ca cei din poza. in primul rand ma gandesc ca vreau sa dau grasimea jos de pe burta si abia apoi sa ma apuc de abdomene. in paralel eventual sa-mi dezvolt si bratele prin flotari
ps3: m-am gandit sa-mi iau animal pak deoarece din ce in ce mai des la serviciu ma simt slabit chiar daca bag energizant d-ala ieftin crazy wolf si sper ca-mi mareste energia si si rezistenta la alergat si legat de proteine pentru masa musculara cand fac flotari.

Edited by broucker, 19 July 2013 - 13:20.


#7
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
brouker,
vezi ca Chrisforever nu e copil si nici prost, daca erai fata in fata cu el n-aveai tupei sa vorbesti asa :)

In alta ordine de idei, a zis cineva ca daca ai servici nu poti face culturism. Ceea ce e o gogorita. Daca lucrezi la mina, nu puteai. Dar asa poti face si inca f bine. Ia-o treptat. Eu am inceput in octombrie anul trecut pe la 68 de kg, acum am 75. Nu-s fibrat ca-n pozele alea, e drum lung pana acolo dar asta a fost primul scop, intai sa ajung pe la vreo 80. Ca suplimente un baton proteic pe zi sau un shake de proteine cu carbo, uneori doua in zilele de antrenament. Imi asigura un extra de 20-30 gr de proteine. Dar alimentele sunt baza.
Daca nu ai conditie fizica prea buna, poti vreo cateva sapt sau luni sa faci de ex alergari (dar nu mult daca vrei sa cresti in greutate, cat sa ai un tonus), abdomene, geno, flotari. Sau ceva mai util, sa mergi cu bicla la lucru. Cand toate astea or sa ti se para usoare apuca-te de sala. Hraneste-te bine, si odihneste-te corect. Vezi ca sunt subiecte de discutii aici cu tot felul de pareri, gaseste ce ti se potriveste. Poti sa mergi de la inceput sa sala dar ai grija la dozarea si progresia efortului.

#8
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006
andreim77,

Stai linistit, m-am obisnuit ani de zile sa vina tot felul de personaje si sa aiba pretentia sa li se raspunda la tot felul de cerinte imbecile.
Eu oricui raspund incerc sa il indemn sa se informeze, stii cum e vorba "II dai unui om sa manance, va fi satul o zi, il inveti sa pescuiasca va fi satul toata viata", indemn pe fiecare sa citeasca macar ce presupune acest sport, iar apoi daca au nedumeriri pot intreba si in masura in care ma pricep si eu, le voi raspunde.
Acest personaj ma indoiesc ca in acesti 2 ani de zile s-a straduit sa se informeze macar 1-2 zile despre aceste lucruri, el vine aici si are pretentia ca altii sa-si dedice timpul sa faca lectii de anatomie, nutritie si antrenament cu el ca mai apoi sa revina peste 2 ani cu fix aceleasi idei.
Daca ar fi avut macar putin bun simt ar fi citit raspunsul meu de acum 2 ani in care i-am spus sa isi puna in ordine alimentatia si abia apoi sa se gandeasca la suplimente, dar el nici macar asta nu a facut, a venit direct cu aceeasi mentalitate cerand fix aceleasi lucruri, fara sa se oboseasca sa citeasca ce i-am raspuns noi mai sus.

Pe cine vad ca este pasionat de acest sport, ca incearca sa se informeze, imi pot dedica parte din timpul meu pentru a-l ajuta cum pot.

Edited by Chrisforever, 19 July 2013 - 18:16.


#9
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
inainte aveam dubii legat de tine cris! acum m-am convins! n-ai tu cum sti ce pretentii am eu. ai putea sa inveti si tu de la ceilalti care mi-au raspuns cum se scrie pe un forum. eventual las-o mai usor cu testosteronu! :) Esti liber!
Revenind!
planul meu este sa dau toata grasimea jos prin alergat/regim/legume&fructe apoi odata terminat sa ma apuc de flotari si sa continui legume & fructe + piept de pui.
Nutritie... drept e ca nu prea ma pricep. Acum 2 ani stiu ca, majoritatea alimentatiei mele era: iaurt, cafea, pasta de lamaie(lamaie decojita si bagata la blender) si tigari. Voi cum credeti ca ar trebui sa-mi fac planu?! unii zic ca n-are rost sa fac cardio si e destul sa-mi obosesc muschii si sa am proteine suficiente pentru dezvoltare si regim ca cica, grasimea se transforma in energie. hmm...

#10
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Bine ca ai renuntat la a ajunge ca-n pozele alea ca fotomodelii respectivi sunt pe steroizi bine de tot. Nu poti da toata grasimea jos dar sa ajungi la 10-15% se poate.
Exemplu de cum poti sa mananci, fara o ordine anume:

Spanac la punga 400g - 135kcal cu 16 g proteina
Pui piept 200g - 300kcal si 60g proteina
Pepene galben 1kilogram - 350kcal si 8g proteina
Rosii 300g - 50 kcal si 3 g proteina
Danone de baut (ala de 370g) - 155kcal si 12g proteina
Migdale 50g - 280kcal si 10g proteina
Ardei kapia 300g- 90kcal si 3g proteina
Fibrobar cu ceai verde (ca tot e pe toate drumurile) - 194kcal si 13g proteina
Fasole alba mare fiarta 250g - 350kcal si 24g proteina
Lapte o cana (vreo 250g) - 150kcal si 8g proteina

Ai aici 150g de proteina fara suplimente, 2g proteina la kilogram corp e numai bine, si vreo 2000kcal exact energia de mentinere pt un mascul de inaltime medie care nu alearga ca nebunu Posted Image
Uita-te pe ambalaje la ce bagi in tine ca sunt si proteinele trecute acolo, se pot manca si fara sa dai bani pe prafuri. Muschii aia vizibili care-i vrei sunt 75% nutritie si spanacul+fasolea si lactatele sa nu lipseasca, sunt o tona de fibre, vitamine si minerale in ele incluzand fierul, nush ce fizic o sa ai daca ajungi palid si anemic.

Edited by DKN1, 20 July 2013 - 02:05.


#11
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
E bun in mare dar eu nu recomand nimic de la danone si nu pun la socoteala decat proteinele din carne, lapte, branza, oua si fasole sau soia. Ultimele doua mai rar dar sunt bune.

#12
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
Bre
Tu de doi ani in loc sa faci patratele vad ca ai mai pus cateva kg de slanina
Pai ori te apuci de fiare ori ce faci

#13
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
bagai un Q-form proteic de la Borom... se pare ca nu mai am pofta de carne! :) credca o sa adopt un regim proteic

#14
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
de ala cu proteine din soia? Te-ai uitat pe ingrediente? Eu prefer cele cu proteine din lapte, oua si zer.

#15
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
am mai citit intre timp una alta si ceea ce am retinut e ca nu tre sa mai consum alimente cu zahar(stiam) si ca fara prajeli. hmmm... Mai sus mi-ai scris sa mananc:
Spanac la punga 400g - 135kcal cu 16 g proteina
Pui piept 200g - 300kcal si 60g proteina.
ok spanacul... hai ca-l bag la blender cu neste lamai dar pieptul de pui cum mi-l sugerezi sa-l mananc? il bag la microunde?! il fierb?!
ce vreau sa mai mentionez e ca ai mei ai gaini si cam... oua pot manca la discretie dar din cate am citit max 2 oua pe saptamana deoarece creste colesterolul rau.
si cum imi recomanzi sa le mananc si pe astea si cate pe saptamana? fierte sau baute?!

Edited by broucker, 23 July 2013 - 16:28.


#16
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

View Postbroucker, on 23 iulie 2013 - 16:26, said:

din cate am citit max 2 oua pe saptamana deoarece creste colesterolul rau.
Unde ai citit recomandarea asta?!?

#17
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Daca ai oua gratis la discretie e nemaipomenit, colesterolul este in galbenus. Albusul de ou are vreo 50kcal pe 100g si 11g de proteina, ca sa faci aproximativ 100 de grame iti trebuie albusul de la 3 oua, poti sa-l bei asa cum e sau batut spuma sau fiert. Nu bea 3 oua intregi ca limita zilnica de colesterol recomandata este de vreo 300mg si un singur galbenus are 200mg, din cand in cand e okey cate un ou - doua intregi dar zilnic nu prea e sanatos. Albusurile sunt bune, la americani se gasesc la cutie, ambalate ca laptele. Ca sa faci 33 de grame de proteina din albus trebuie 9 oua (300g) si arunci 9 galbenusuri, ca sa faci 30 de grame din pui trebuie 100g de piept fiert sau rotisat sau la cuptor, hranirea cu albusuri e ok dar faci risipa mare de galbenus si iti trebuie stoc serios de oua.
Puiul rasfiert ca lumea se poate toca in blender si se face pasta daca aparatul are putere si lamele sunt suficient de ascutite, se poate toca la masina sau cubulete amestecat cu spanacul sau cu niste orez brun.

Edited by DKN1, 01 August 2013 - 01:34.


#18
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
dar de ce nu prazit? de ce nu prajit in ulei de palmier?! Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate