Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Command and Conquer Generals & Zero Hour

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Mi-am amintit de jocurile Generals si Zero Hour, si am zis sa le instalez, sa-mi mai amintesc de vremurile alea. Oups!!! ca nu-mi merge pe Windows 7 64 bit. Am cautat pe Google tot felul de informatii, si nu am reusit sa le fac sa mearga. Am cautat pe acest forum, dar se pare ca nu s-a discutat despre acest lucru(ori n-am cautat bine). Daca e cineva amabil, sa spuna cam ce rezolvare as avea pentru jocul asta, as fi foarte multumit.

O zi buna.

#2
vnvio2005

vnvio2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 17.09.2007
A aflat cineva pana acum cum se pot rula Generals si Generals ZH pe windows 10 64 bit ? La diferite magazine ( Altex, Emag ) se ofera spre vanzare pachetul cu cele 17 jocuri de la Command and Conquer, pe unele cutii se mentionaza cmpatbilitatea pana la windows 7 inclusiv, pe altele pana la windows 8, dar pe niciuna nu se mentioneaza windows 10 si mai ales versiunea pe 64 bit. Am incercat diverse metode gasite pe internet, fara rezultat. In aceasa situatie nu cred ca merita riscul de a cumpara jocul sau suita de jocuri. Recent am cumparat FarCry 1, pentru pc. ( imi plac jocurile vechi ), l-am instalat ( cu probleme ), dar mi-a dat mai multe erori si nu am putut sa-l joc. Firma care vinde jocul sustine de e vorba de rularea acetuia intr-unul din modurile de compatibiltate, lucru care in cazul meu s-a dovedit fals, am rulat jocul in toate modurile, de la windows xp sp2 pana la windows 8, fara rezultat. Am mentionat situatia cu FaCry, desi sunt off-topic, pentru ca mi se pare valabila pentru aproape toate jocurile din generatia mai veche, iar ceea ce fac cei ce le comercializeaza este doar o chestie de marketing, spre marea deziluzie a cumparatorilor.

#3
vnvio2005

vnvio2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 17.09.2007
Recent mi-am adus aminte de celebrul joc Command and Conquer Generals and Generals Zero Hour si ma gandeam daca s-a gasit o rezolvare pentru a fi jucat pe un windows 10 pro pw 64 biti. Am inceput sa caut pe net o solutie si am gasit o arhiva ( CC10Fix ) ce contine mai multe fisiere, cu ajutorul carora, partial, se putea juca. Spun partial deoarece NUMAI versiunea "Zero Hour" se joaca, chiar la rezolutia de 1920x1080. Versiunea simpla. "Generals", nu, desi am respectat intreaga procedura. A aflat cineva o solutie in aceasta privinta?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate